Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Neklidná duše Evy z Rožmberka Neklidná duše Evy z Rožmberka Jiří Hanibal

S knihou jsem byla velice spokojená. Opět se mi poutavou formou rozšířily mé nedostatečné informace o naší historii.

14.11.2018 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Zajímavé téma, ale do poloviny příliš zdlouhavé, pak malinko větší spád. Při další sebevraždě jsem začala očekávat nějakou tajemnou spojitost a ono opět nic.

06.11.2018 3 z 5

Konec časů medových Konec časů medových Jiří Hanibal

Román se dobře čte, ale trochu mě vadilo přeskakování z osoby na osobu a vracení se do její minulosti. Měla jsem z toho občas zmatek.

06.11.2018 4 z 5

Americkým západem Americkým západem Leoš Šimánek

Při čtení knih od pana Šimánka mám chuť vydat se také na dalekou, dobrodružnou cestu. Z pohodlí domova se to plánuje :).

17.10.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Na další knihu paní Soukupové jsem se těšila a opět mě nezklamala. Na jejich příbězích se mi hlavně líbí, že jsou ze života a obdivuji, jak umí vykreslit postavy všech věkových kategorií. Obzvlášť oceňuji, jako starší čtenářka, jak popisuje pocity a příběhy starých lidí. Přes její mládí je to velice obdivuhodné.

27.08.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Pokud čtu knihu z války o vojácích je mi jich líto, ale bohužel tak již to ve válkách bývá. Avšak tato kniha mnou úplně otřásla co se dělo v naší republice těsně po válce. Jak bylo možné dopustit, aby naše občany odvlekli do Ruska? Kdo jejich osobní údaje vymazal z matrik a záznamů porodnic ( nebo si to autor neověřil). A co sousedé? Nikdo je nehledal, nikdo se nesnažil pomoc. A co naši politikové ? To co se dělo v Rusku snad již ani komentovat nelze. Občas se za lidskou rasu stydím. Pokud má být člověk na vrcholu živočišné říše, tak se přírodě zcela nepovedl.

01.08.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pár hvězdiček za nápad knihy z obou stran a rozdělení hlavních postav na 2 samostatné příběhy. Další hvězdička za pohodové čtení. A pak již nic. Děj by postačil na několik ztřeštěných životů.

30.07.2018 3 z 5

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Nádherně popsané jak ženy sní o dokonalém milenci. Pro lásku jsou schopné zničit a zahodit vše ostatní.

20.07.2018 4 z 5

Piercing na duši Piercing na duši Josef Pepson Snětivý (p)

Stále jsem něco očekávala, ale příběh se zamotával a nic nepřišlo. Co nám vlastně chtěl autor sdělit ?

16.07.2018 2 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Když jsem chodila za hluboké totality do první třídy, ukázali nám kryt civilní obrany s výlezem. Paní učitelka nás poučila, že až bude válka, budeme schovaní v krytu a výlezem se dostaneme ven. Pohltila mě obrovská tíseň a strach z války a panika, že budu někdy v krytu bez maminky. Při čtení knihy se mi toto trauma z dětství připomnělo a plně jsem cítila s malým chlapcem. Knížka je smutná, ale musím ocenit jakým způsobem autor téma války z pohledu malých dětí zpracoval.

14.06.2018 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Tímto dílem jsem zakončila Přemyslovskou epopej. Přestože mám ráda styl pana Vondrušky, musela jsem si vždy na chvíli od knih odpočinout. Nelze vstřebat všechny události, spojitosti, osoby, ale pro nás laiky je to bezvadné nenásilné a poučné seznámení s naší historii, na kterou můžeme být jako Češi hrdí.

12.06.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Silný smutný příběh. Co mi na knížce nesedlo byly názory a myšlenky těch " dětí". K jejich věku mi to připadalo nepřirozené.

17.04.2018 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Zpočátku se mi opakující se narození Ursuly a věčné pokračovaní jejího života velice líbilo. Jak ale stránky přibývaly a děj se stále točil v kruzích zpět, začalo mě to stále víc nudit. Ke konci jsem se již těšila, až dočtu knihu dokonce.
Celkově, ale velice zajímavý námět.

05.03.2018 4 z 5

Cesty peklem a sněhem Cesty peklem a sněhem Jan Kopka

Bezvadné čtení o přírodě a nekonečných hranicích lidských možností.

31.01.2018 5 z 5

Pohádky o nezbedných mašinkách Pohádky o nezbedných mašinkách Radek Adamec

Pro vnoučka, který miluje vlaky, to bylo krásné čtení a vlastně i pro babičku. Několikrát jsme museli číst o mašince v Brně, protože ho okouzlil brněnský dialekt.

03.01.2018 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Na knížce mě vadilo zejména přebíhání z minulosti do současnosti a naopak. Vykreslení postav bylo hodně povrchní a závěr mě zklamal nejvíc. Zmizení dítěte musí být obrovské trauma a shledání po tolika letech musí být psychicky náročné pro všechny zúčastněné a ne taková pohádka, kterou nám spisovatelka nabídla.

22.12.2017 2 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Kniha mě tak zaujala, že i přes její objem jsem ji vláčela všude s sebou- tramvají, metrem, busem i vlakem a celou dobu jsem se těšila na každou volnou chvilku až budu moc číst. Je bezvadné, že si člověk poutavou formou osvěží naši historii. Už se těším na další díl.

14.11.2017 5 z 5

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Nedočteno. Kniha mě vůbec neoslovila.

20.09.2017 1 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Vondruška se jako vždy dobře čte. Jak však přibývaly přečtené stránky, už mě dokonalost pana Martina začínala nudit. Hlavně jeho milostné avantýry se již nadbytečně opakovaly na úkor popisu běžného života.

13.09.2017 4 z 5

Valčík na přivítanou a dalších třiatřicet povídek Valčík na přivítanou a dalších třiatřicet povídek Miloš Čermák

Povídky s nádechem tajemna, života po smrti nebo obyčejné životní příběhy. Velice dobře se čtou a nechybí tomu humor. Doporučuji přečíst.

31.08.2017 4 z 5