Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Přečetla jsem pouze pár stránek. Kniha mi vůbec nesedla, asi mám jiný vkus.

24.05.2020 1 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Zcela mě překvapilo jak se chovali Američané jak bílí tak černí ještě v 60. letech minulého století. To by nebylo v Evropě možné. Domnívám se, že "ty" americké paničky přetrvávají dodnes a není to jen chování k jiným rasám, ale tak nějak je to jejich styl života.

10.05.2020 5 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Zpočátku se mi příběh líbil, byl napínavý a tajemný. Postupně mé nadšení ubývalo a vyhlížela jsem konec. Kdyby to autorka tak nezamotávala, bylo by to mnohem kvalitnější čtení.

09.05.2020 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda tento druh knížek, tak jak to v životě bývá. Velice dobře se mi četla a musela jsem si jí "šetřit", abych jí nepřečetla na jeden zátah :).

13.04.2020 5 z 5

Most Aeskulapů Most Aeskulapů Valja Stýblová

Již jsem kdysi četla, a protože jsou knihovny zavřené, vrátila jsem se k ní. První část dobrá ale druhá mnohem lepší. Mám ráda příběhy o moudrých a přitom skromných lidech.

27.03.2020 4 z 5

Smlouva se životem Smlouva se životem Miroslava Fišerová

V koronovirové době knihovny zavřené a tak čtu co mi pod ruku přijde. Knihu hodnotím jako podprůměrnou. Autorka skáče povrchně z děje na děj. Je to takové celé nedotažené.

26.03.2020 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížka mi přišla taková tajemná, jako bychom se nedozvěděli všechno. Krásné čtení, výborně napsané.

22.03.2020 5 z 5

Dům radovánek. Díl I. Dům radovánek. Díl I. Edith Wharton

Kniha mě naprosto zklamala. Děj se stále jen točí kolem Lily a jejího úsilí se provdat. Nečekejte žádný děj pouze nudné dlouhé pasáže rozhovorů.

03.03.2020 1 z 5

Andělé dne a noci Andělé dne a noci Markéta Hejkalová

Hned v první kapitole jsem zjistila, že to není ta pravá kniha pro mě, ale četla jsem statečně dál. Kniha je sice zajímavá o pozadí teroristů, ale napsaná tak naivním způsobem, že jsem sotva dočetla.

26.02.2020 1 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Co je sen a co skutečnost ? Napínavý, zajímavý a dobře napsaný příběh. Ke konci již trochu zdlouhavé, ale výborný námět.

19.02.2020 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Průměr. Občas mi to připadalo takové chaotické.

13.02.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Bezvadné čtení. Krásně napsaný a propracovaný příběh. Život nám někdy zcela změní na pohled maličkosti, o kterých nemáme tušení.

11.02.2020 5 z 5

Dcera Afriky Dcera Afriky Ilona Maria Hilliges

Román se mi nejdříve moc dobře četl a líbil se mi. Jak, ale přibývalo černé magie, už to nebylo to pravé co jsem čekala. Mám raději skutečné příběhy.

25.01.2020

Vánoční zázraky Vánoční zázraky Alexander Stainforth (p)

Představovala jsem si vánoční pohodičku, ale nakonec celkem dobré počtení.

22.01.2020 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha neměla v sobě to správné napětí, jak je u detektivek obvyklé. Od půlky jsem již tušila, kdo bude do vraždy zapleten. Jinak dobré oddychové čtení.

17.01.2020 4 z 5

Koruna císařovny Josefíny Koruna císařovny Josefíny Michelle Moran

Román se dobře četl, opět jsem si připomněla osudy Napoleona, Josefíny , Marie Luisy atd. Abych nepodlehla romantické iluzi, porovnala jsem si po přečtení knihu s historickými daty. Příjemný odpočinek u knihy mě to však nenarušilo.

03.01.2020 4 z 5

Lístek lásky Lístek lásky Émile Zola

Mě osobně kniha zklamala. To nebyl Zola, kterého jsem očekávala. Knize by určitě prospěl modernější překlad.

29.12.2019 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

U této knihy mě překvapil hlavně děj odehrávající se za 2 sv.války. Jak je vidět udavačství, převlékání kabátů a závist není jen českým povahovým rysem, jak se nám často předkládá.

23.12.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bezvadné čtení o obyčejných lidech, jejich trápení a štěstí a hajzlech co nám ztrpčují život.

08.11.2019 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Nelehký život obyčejných lidí. Krásné počtení.

05.11.2019 5 z 5