Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Někdo mě chce zabít Někdo mě chce zabít Ladislav Mňačko

Napínavé, zajímavé a bezvadně napsané.

23.10.2019 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Ze začátku se mi kniha dobře četla a osudy rodiny byly zajímavé. S přibývajícími stránkami to bylo nudnější, zbytečně někdy rozvláčné a některé osoby se naopak vytrácely. Zbytečně tlustá kniha.

08.10.2019 4 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Na knize se mi líbil popis anglického venkova a jejich zvyků a života. Místo stálého vychvalování babičky bych se raději dočetla víc o ostatních sousedech.

26.09.2019 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Z knih co jsem od Nesbo přečetla se mi tato líbila nejvíc. Hlavně pro záhadu v podobě pentagramu, ale také, že Hole začal abstinovat a neprováděl v opilosti " šílenosti". Škoda, že mu to dlouho nevydrží.

10.09.2019 5 z 5

Konečně trochu začínám mít jasno v našich dějinách. Ach ti Češi, jsou stále stejní až do dnešní doby. Velmi se mi líbí popis života obyčejných lidí, co jedli, jak se strojili a chovali.
Po přečtení každého dílu si však musím dát oddych a přečíst zase něco jiného. Pak se opět ráda vracím.

26.08.2019 5 z 5

Kniha se tváří jako bezstarostná komedie, ale když se nad tím zamyslíte, ono to ve světě, hlavně v politice, tak skutečně chodí.

25.07.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Trochu zklamaná, nářečí se mi líbilo, děj občas bez náboje. Očekávala jsem nějaký zvrat, který se nedostavil.

09.07.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bezvadné čtení.

03.07.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesbo má v knize promyšlené zápletky, rafinované vraždy, zajímavé postavy, spoustu násilí, hodně krve, trochu lásky a sexu a dost napětí. A tak čtete a čtete až nakonec vše dobře dopadne. Lidi se prostě rádi bojí v teploučku svých domovů.

17.06.2019 5 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Knížka, která pohladí po duši.

13.06.2019 5 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

Nic moc. Děj by stačil na několik životů a spoustu upečených štrůdlů. Ostatně jejich opečení je v každé knížce paní Vasilkové.

21.05.2019 2 z 5

Dáma s prošlou zárukou Dáma s prošlou zárukou Marcela Mlynářová

S další přečtenou knihou zjišťuji, že se paní Mlynářová opakuje, nic nového její knihy už nepřináší. Výlety jsou pěknou inspirací, ale popis zajímavých míst začíná být povrchní. Často jsem se přistihla, že čtu a nevnímám děj. Už si další knihu raději nepůjčím.

13.05.2019 2 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Trochu slaďáček, ale krásný popis francouzského venkova a jejich oblíbených jídel.

15.04.2019 4 z 5

Carevny širé Rusi Carevny širé Rusi Vladimír Fedorovski

Ve velikém Rusku je vše možné. Jejich dějiny jsou snad o něco krutější než ty naše a lidský život tam příliš neznamená. Dobré čtení.

04.04.2019 4 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne-Marie Vedsø Olesen

Očekávala jsem historický román. Historie tam sice útržkovitě byla popsána, ale ostatní příběh byl jak z červené knihovny. Místy podrobný děj je ihned vystřídán stručným popisem dalších událostí. Osoby jsou nevýrazné, jejich jednání často nepochopitelná a nelogická.

25.03.2019 1 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Děj z přítomnosti se mi moc nelíbil, vždy jsem se těšila na minulost z doby konce války. Opět jedna z knih z pohledu obyčejné německé rodiny.

13.03.2019 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásná knížka. S příběhem se pomalu odkrývá zajímavá a tajemná minulost "porodní báby"

13.02.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Minulý rok jsem byla na přednášce pana Czendlika v Městské knihovně v Praze. Co do obsahu byl jeho projev téměř shodný s knihou, ale jeho živelnost, optimismus a lidskost nelze v písemné formě zaznamenat. Pokud budete mít možnost, vřele doporučuji navštívit. Výtěžek ze vstupného daroval na ubytování vysloužilých kněží.

16.01.2019 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Škoda, že je to útlá knížečka, musela jsem si ji "šetřit". A jako vždy, alespoň kousek severních Čech (jízdy na kole na Ještěd).

16.01.2019 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal. Krásné počtení.

08.01.2019 5 z 5