Mezi tiárou a orlicí přehled

Mezi tiárou a orlicí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2409/bmid_mezi-tiarou-a-orlici-aXA-2409.jpg 5 351 351

První český král Vratislav je osobností v české litratuře neprávem opomíjenou. Přitom právě díky jemu se české země poprvé staly významnou silou středoevropské politiky. Dramatický příběh z druhé poloviny 11. století vypráví na základě dochovaných historických pramenů o jeho dlouhém a pohnutém životě. Boj o moc, krvavé bitvy a plenění nepřátelského území se prolínají s každodenním životem přemyslovského dvora. V pestré mozaice se rozvíjejí příběhy lásky a nevěry, popisují se rytířské turnaje, korunovační oslavy a hostiny. Osudy Přemyslovců vstupují do boje císaře proti papežovi, do zápasů polského a uherského krále o moc, ale i do života předních českých velmožů. Jevištěm příběhu je celá tehdejší Evropa. Autor stejně jako ve svých předchozích knihách vykouzlil dokonalou iluzi středověkého života, zpracovanou moderním a čtivým stylem. Rozsahem a historickou věrohodností patří mezi nejzajímavější romány posledních let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mezi tiárou a orlicí. Přihlašte se a napište ho.

Tamal
26.04.2024 5 z 5

Toto byla má první kniha p. Vondrušky a od té doby jsem mu naprosto propadla. Je skvělým historikem a dokáže tyto své znalosti přeměnit do čtivé a vstřebatelné podoby.( na rozdíl od jiných autorů). Ráda čtu i jeho historické detektivky - Hříšní lidé království českého a Letopisy královské komory

mila2411
30.10.2023 3 z 5

Hezké historické počtení, takový autorův NÁDECH na všechny ty Epopeje, které následovali.

Maraiser
28.10.2023 5 z 5

Jako román napsáno naprosto poutavě. Dialogy jsou samozřejmě vymyšlené, odvozené, ale co mne zajímá, zda se opravdu v 11. století tak hrmadně napichovalo na kůl, jak autor poměrně často uvádí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mezi tiárou a orlicí v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech6x