Okénko do snů

Okénko do snů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333463/bmid_okenko-do-snu-rLO-333463.jpg 4 167 50

Hlavní hrdinka Hana je 27 letá mladá žena, která často sedává ve svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vydat se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. Zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Noxi

Okienko do snov , 2001

Noisette73
15.12.2023

Nedočetla jsem, hrozná nuda a rozhodla jsem se netrápit.

simca9342
04.03.2023 5 z 5

Hana chce mít úplně jiný život než její rodina a je rozhodnuta udělat pro to všechno. I to nemožné. Jenže někdy, když člověk jedná z náhlého popudu si neuvědomuje, že místo dobřeho výkonu a klidnehi života může nadělat spoustu chyb, které nemusí už vrátit zpět.

Knihomolka506
20.11.2021 5 z 5

Dělat pro změny ve vlastním životě vše se málokdy vyplácí. Jenže se skoro vždy, když se něco děje rychlostí blesku pokazí. To je případ Hany v romantickém příběhu.

Acquenta
16.05.2021 2 z 5

Takový ten klasický román, kdy čtenář už na začátku ví, jak vše dopadne. Hana byla strašně naivní, moc dobře se mi to nečetlo, nechtělo se mi snad ani věřit, že může být někdo tak hloupý. Knihy od Táni jsem měla vždy hodně ráda, ale s touhle jsem šlápla vedle. Strašně přeslazená romantika, až vtíravá a přehnaná. Není to můj šálek kávy.

Zlatinka.Emilly
22.02.2021 5 z 5

Knihy od TKV prostě nemají chybu. Rodinné idylky, problémy, tak jak běžně bývá na denním pořádku v reálných rodinách. Nerada jsem se loučila s hlavními postavami, najendou mi těch 300 stránek nestačilo. I když mě někdy Hana rozčilovala, v mnohém jsem se v ní viděla. Možná, kdybych tuto knihu četla před x lety, byla jsem dnes jinde.

Pajina68
28.01.2021 5 z 5

Mě se tahle knížka moc líbila. V poslední době jsem četla od této autorko pár knížek, které mne moc nenadchly, tak jsem se do četby dala tak nějak bez očekávání. A nakonec se mi knížka četla velice dobře.

raty
28.07.2020 5 z 5

Klasika od paní autorky. Pohodové čtení, ve kterém se asi dost čtenářek najde. Problémy ze života ovšem s pohádkovým koncem.

Radka1911
05.03.2020 4 z 5

Odpočinková ženská literatura. Autorka napsala knihy které mne zaujaly více, i méně.

Petule5
23.02.2020 5 z 5

Prostě můj šálek kávy. Jako vždy spokojená s příběhem a stylem psaní.

Aseverova
16.02.2020 2 z 5

Kniha mě bohužel nijak zvlášť nezaujala.

1casper
31.12.2019 5 z 5

Další kniha mé oblíbené autorky.
Děj byl sice předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Kniha se četla sama. Super oddechovka ve stylu Lenky Lanczové.

Pozor spoiler...
V závěru knihy, kde byl boj biologického otce o malou Emilii,tak tam mi chyběl názor jeho manželky Aleny. Na ni se jakoby zapomnělo.

monik84
20.08.2019 5 z 5

Byla to moje prvně čtená kniha od této autorky a mi se líbila moc . Svižně psané , za mě super oddechovka .

Aleh
25.07.2019 3 z 5

Táňa Keleová-Vasilková patří k autorkám, od nichž jsem přečetla téměř všechny její knihy. V centru zájmu autorky jsou vždy rodina a partnerské vztahy. Tentokrát se zaměřila na mladou dívku, které je 27 let a touží po spokojeném a perspektivním vztahu. A jak už to tak bývá, není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. její touha je o to větší, že vyrůstala jen s matkou u prarodičů. A čeká ji několik životních kotrmelců....

MiliKry
12.07.2019 2 z 5

No....četla jsem pár knih od této autorky, ale tahle knížka se pro mě řadí mezi ty nejslabší. Hlavní hrdinka totální trubka a knec spíše pohádka než realita. Ale proti gustu......

Coolniczka12
09.07.2019 3 z 5

Na tenhle pribeh se krasne hodi citat - zatimco jsi sbiral kaminky, ztratil jsi diamant.
Hlavni hrdinka mi moc sympaticka nebyla - dost sobecka, nezodpovedna a neustale se utapejici ve svem zalu.
Konec se mi taky moc nelibil - sice je krasny kdyz to vsechno dobre dopadne - ale tohle mi prislo pritazeny za vlasy. Hana Dusanovi tolikrat ublizila, chovala se k nemu povysene arogantne a on presto ji nakonec nosil na rukou? Jako smysleny pribeh dejme tomu, ale v realnem zivote to tak uplne nefunguje.
Davam tri hvezdy, cely pribeh mi prisel az prilis vykonstruovany.

Hakl54
21.05.2019 2 z 5

Nic moc. Děj by stačil na několik životů a spoustu upečených štrůdlů. Ostatně jejich opečení je v každé knížce paní Vasilkové.

zdenaR
28.01.2019 3 z 5

Oddechovka, dobře se čte, ale po půl roce si děj už pomalu nevybavím. Zatím nejslabší, co jsem od autorky četla.

LeSk
13.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení, někdy me připadala hlavni hrdinka dost sobecká a "hloupá", ale v druhé části knihy se začala projevovat více lidsky. Přečteno jedním dechem, doporučuji.

Gabcatko
27.09.2018 3 z 5

Průměrná kniha - neurazí, ale ani nenadchne. Hlavní postava mi nebyla příliš sympatická, až moc zahleděná do sebe, citově chladná, neví co chce.... a ten sladký konec, to si snad ani nezasloužila.

Val
05.09.2018 5 z 5

Opět velmi čtivé, tak jak jsme u autorky víceméně zvyklí. První a druhá třetina knihy jsou pomalejší, ale ta třetí sviští tryskem. Až mě napadlo, že je to na úkor těch prvních dvou :-) Možná je škoda, že tolik událostí smrskla Vasilková až na samý konec. Já osobně bych závěr určitě trošku natáhla. A mimochodem , konec je jedna velká pohádka. Na letní odreagování ideální ...

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Okénko do snů je v