Gretka66 Gretka66 komentáře u knih

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

O holocaustu,koncentračních táborech a útrapách druhé světové války bylo napsáno mnoho knih.Knih,které byly v popisu krutostí ,nelidského zacházení a toho,co se v této době dělo podstatně otevřenější a tvrdší. Přesto mě tato kniha oslovila a při jejím čtení mi několikrát vstoupily slzy do očí,protože mi připomněla vyprávění mého dědy,který koncentračním táborem prošel a přežil.(také tahal těžké kameny,..atd.,)Děda o tom ,co tam zažil, vyprávěl jen jednou.Takové vyprávění se nezapomíná.To se do paměti vryje,ať člověk chce nebo nechce.
Oceňuji,že i současný spisovatel napíše knihu zabývající se touhle těžkou dobou a přestože to ,,zažil" jen z vyprávění,tak se toho zhostil velmi dobře a se ctí.

10.06.2017 5 z 5

Hrůznost režimu a zvůle v plné nahotě. Skutečnost,která člověku při čtení přijde děsivá a neskutečná a o to děsivější,že je to holá pravda. A hlavně mi z toho vyšlo,že v SSSR bych vážně nechtěla žít.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha.Tak moc lidská. Zasmála jsem se u ní ,ale i slzy tekly.
Knížka ke které se určitě po čase vrátím.

01.08.2023 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Život po tobě je zbytečné nastavování první velmi úspěšné knihy-Než jsem tě poznala.Myslím si,že už žádné pokračování nemělo být.

26.01.2017 3 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Tuhle knížku miluji.V dětském věku jsem jí četla několikrát a vždy mě rozesmála a lišce jsem fandila. Teď je mi o několik desítek let víc,ale ráda se k téhle knížce vracím.Lumpačiny lišky mě vždy bezpečně pobaví .

26.07.2017 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Před léty jsem viděla filmové zpracování tohoto příběhu.Na film jsem nikdy nezapomněla-byl velmi dobře udělaný a doopravdy nezapomenutelný.Již jen to,že byl natočen podle skutečné události a ještě se to dělo do r.1996 mě dost překvapilo. Jakmile jsem uviděla tuto knihu,hned jsem si ji pořídila.Musím říct,že při představě,že bych to měla zažít na vlastní kůži,mi běhal mráz po zádech .Po přečtení této knihy si člověk uvědomí rozdílné chápání morálky,ať vlivem náboženství či náhledem společnosti ,ve které žije,na morálku.

17.01.2018 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Nádherná knížka.Již jsem ji četla dvakrát.

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Kniha ze života a o životě - na nic si nehraje,nic nepředstírá.Realita,která je pro někoho těžko uchopitelná a pochopitelná a přesto nebo právě proto je to kniha,která nutí člověka číst skoro bez přestávky a hlavně přemýšlet.

20.05.2017 5 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Kniha,která po přečtení vyvolá otázku:,,Jaký je můj vztah k mamce? Dal by se zlepšit?" Kniha,která pobaví,ale vede i k zamyšlení.

10.02.2017 4 z 5

Bez ženské a bez tabáku Bez ženské a bez tabáku Jiří Křenek

Perfektní knížka.Bodrý humor,moudrost a laskavost ,,obyčejných" lidí,žijících na venkově svůj neobyčejně,,obyčejný"život.

10.02.2017 4 z 5

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Knížka,která zůstane v hlavě a na kterou se nezapomíná.

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Knížka,která zaujme,osloví a nedá se odložit,dokud není přečtena.

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Vypravěč muž , jeho bilancování života a náhled na problémy pohledem muže - to se mi moc líbilo.

01.02.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mám ráda knížky J.Picoultové. Vždy mají hluboké téma ,velmi dobře zpracované a perfektně napsané.Každá její kniha je jedinečná.Její knížky jsou knížky,ke kterým se člověk vrací.A Vypravěčka z toho nevybočuje.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělá knížka.

26.01.2017 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Nezapomenutelná a skvělá kniha. Plná zajímavých postřehů a myšlenek,ale hlavně mám z té knihy pocit,že děti,ať zdravé nebo se spec.poruchou nás dospělé někdy dokáží svým vnímáním světa,lidí,okolí,pocitů..atd. naučit víc než by se na první pohled zdálo. Jsou přímější.

23.05.2017 5 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Super knížka.Ta se četla jedním dechem.

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Kniha ze života a o životě.

08.02.2017 5 z 5

Křemílek a Vochomůrka Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek (p)

Mám Vochomůrku a Křemílka moc ráda.Ráda se k téhle knížce vracím i v dospělosti.Kuna Dórinka,ohnivý mužíček,vaření povidel,sázení semínka atd.-ty příběhy nemají chybu.

Nezklamala.Super kniha.