gersie gersie komentáře u knih

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Nezničitelný všemocný hrdina , který je vlastně vrahem. Je mu 25 a umí téměř vše, ale před svými zaměstnavateli (budoucími obětmi) se tváří jako nekňuba. Díky tomu že se jakoby náhodou zamiluje do stejně dokonalé krásky se nám do příběhu dostává i romantika. Tak už jen dotáhnout ten happyend a je to vše......Amerika jak se patří.

21.11.2017 4 z 5

O lásce a EKG O lásce a EKG Jaroslav Rudiš

Kniha vychází z divadelního projektu...je rozdělená do částí ......literární , společenská , odborná a obrazová.....pro čtenáře je nejzajímavější nejspíš literární tvořená povídkami. Mně osobně zaujaly.....je to neobvyklá kniha , dá se přečíst.

15.10.2017 4 z 5

Banco Banco Henri Charrière

První část popisující další příběhy Motýlka po propuštění byla stejně dobrá jako předchozí kniha , potom se to ale pokazilo. Kniha byla zbytečně natahovaná , pořád se opakovalo jedno a totéž dokola a příběh se stal nudným až otravným. Závěr popisující vydání knihy Motýlek byl o poznání lepší a zajímavější , ale stejně už to nebylo ono. Kdyby měla kniha o sto až stopadesát stran méně jen by jí to prospělo. Škoda že si tímhle nepodrželi dobrou úroveň.

06.10.2017 4 z 5

Milenci na jednu noc Milenci na jednu noc Ivan Klíma

Zdá se , že tahle kniha patří mezi ty , jež čtenáře rozdělí na dvě skupiny. Jedni nechápou , či odsuzují , jiní si ji nemohou vynachválit. Já se bohužel řadím do té první. A tudíž sympatizuji s komentářem co napsala "budíček".

14.09.2017

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

Líbila se mi. Autor je rozeným filozofem a je to v jeho díle znát. Zajímavé myšlenky hezky zpracované.
Jinak je na povídkách znát , že jsou napsány už před 120ti lety. Styl vyprávění a rozvleklost některých scén už občas začínala nudit. Ale jak už podotkl "kozel" člověk si udělá lepší představu jak se tehdy žilo , bez televize , telefonů a podobných vymožeností.
Kniha nám stále má co říci a to se cení.

14.09.2017 5 z 5

Míťova láska Míťova láska Ivan Alexejevič Bunin

Příběh o lásce v níž hlavní hrdina se svojí milou prakticky není ," nic s ní neměl " jen celou dobu vzpomíná na chvíle prožité v její přítomnosti a doufá v jejich společnou milostnou budoucnost, která samozřejmě nepřichází ani nikdy nepřijde. Velká většina textu se ale nevěnuje této dvojici , nýbrž popisuje jarní a později letní období v lese, v sadech a zahradách ruského venkova. To že zpívají slavíci se tudíž dočteme daleko častěji a vícekrát , než že Míťa miluje Káťu. Pro mne trochu nečekané a netradiční pojetí milostné zápletky. Ale aspoň jsem si udělal lepší obrázek o ruské vesnici za časů buržoazních.

06.09.2017 3 z 5

Motýlek 2. díl Motýlek 2. díl Henri Charrière

Krásně napsané dílo. Doporučuji každému. Neuvěřitelný příběh silné vůle, odvahy a vytrvalosti.

18.08.2017 5 z 5

Dům z papíru Dům z papíru Carlos María Domínguez

"Knihy mění osud lidí. Z některých z nich se po přečtení SANDOKANA stali profesoři literatury na dalekých univerzitách. SIDHÁRTHA dokázal obrátit desítky tisíc mladých lidí na buddhismus, Hemingway z nich udělal sportovce, Dumas převrátil naruby život velké spoustě žen, a některé, a nebylo jich málo, dokonce zachránily před sebevraždou kulinářské příručky. Bluma se stala jejich obětí."
Kniha píše příběh lidí co se zajímají o knihy velmi hluboce. Způsob moderního komerčního stylu a vlezlého podbízení mě moc nebavil , ale knížka je plná zajímavých myšlenek které se mi líbí. Takže zlatý střed.
Líbí se mi komentář "Paliva" tam se dočtete víc.

04.08.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh zajímavý , stále má co říci , ale styl psaní (zřejmě ve své době populární) mě nějak neoslovil.

02.08.2017 3 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Jak píše Luca84.....naprosto obdivuhodné. Krásně napsaný příběh neuvěřitelných zážitků. Nedivím se , že ve své době lámal žebříčky prodeje.

26.07.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu Lubomír Doležel

Každá kapitola je zvláštní epizodou ze života autora. Jsou zde jednotlivé postřehy a myšlenky srozumitelně podány , ale netvoří ucelený příběh. Autor zde v podstatě postihl jen ty důležité věci , které chtěl čtenáři předat. Je to taková smutná bilance nad jeho životním i vztahy.

24.07.2017 3 z 5

Francouzská revoluce Francouzská revoluce Christopher Hibbert

Příběh revoluce je zde napsán čtivě a jednoduše , aby si tohle téma mohli přečíst obyčejní lidé. Pro mně je to zbytečně umněle natahované a zdlouhavě zabíhá do nepodstatných detailů a odvádí od hlavního tématu.

13.07.2017 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

No je to klasika. Obrázky dobrý , ale text je poněkud nezáživný a nenápaditý. Pravda asi tři nejznámější jsou dobré , ale to asi nestačí.

05.07.2017 3 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Moc hezky napsaná kniha pro "hledače pravdy". Kdo hledá a najde tuhle knihu a pronikne hluboko do jejích myšlenek , ten už v podstatě hledat nemusí. Skutečně vyjímečné počtení.

26.06.2017 5 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Moc hezky napsaná kniha s pohádkou vhodnou i pro dospělé. Každý milovník pohádek ji jistě ocení. Dávám plný počet.

17.06.2017 5 z 5

Člověk obojživelník Člověk obojživelník Alexandr Romanovič Běljajev

Ze začátku mě bavila , ale pak se to nějak pokazilo. Vylepšila to až závěrečná část, kde konečně vložil autor svou hlavní myšlenku.

03.06.2017 3 z 5

Moje třicetiletá válka Moje třicetiletá válka Hiró Onoda

Je to smutný příběh o hrdinovi. Třicet let žil na ostrově , kde v drsném tropickém lese prováděl diverzní boj. Dostal rozkaz a ten byl rozhodnut plnit za každých okolností.
Sen každého velitele se proměnil v postrach všech obyvatel. Myslím si že je to jeden z důkazů o nesmyslnosti války.

18.05.2017 5 z 5

Fantóm smíchu a jiné grotesky Fantóm smíchu a jiné grotesky Jan Weiss

V této knize mne nejvíc zaujalo , jakým způsobem nás autor navede abychom přemýšleli o věcech , které jsou tak běžné , že na ně ani nemyslíme. Netradiční myšlenkové pochody a postřehy jsou tím pravým kořením těchto povídek.Snový svět je vždy neuvěřitelně zajímavý a prostupuje zde všemi povídkami.

04.05.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Zdá se , že autor si mnohá ocenění za literaturu opravdu zaslouží. Skvěle napsaná kniha. Mnohé zde již bylo řečeno v ostatních komentářích. Přesto spoustě čtenářům uniklo , že zdlouhavé popisování a stále se opakující pozorování moře , mraků, větru a chování ryb je přesně to co rybář dlouhá léta neustále dělá. Právě toto je tedy nejdůležitější na tomhle příběhu.
Dnešnímu čtenáři v moderní společnosti je většinou naprosto cizí získávání obživy s tak velikým úsilím a v tak tvrdých a skromných podmínkách (nedokáže si to prostě představit). Proto mu uniká jedna z hlavních myšlenek této skvělé novely.

28.04.2017 5 z 5

První parta První parta Karel Čapek

Napínavě napsaný příběh , který nám zprostředkuje těžkou a velice nebezpečnou havířskou práci.Nejdůležitější je ale krásně vystižené myšlení mladíka, který se dostal do "první party" pracující na záchraně zasypaných druhů. Mistrně vykreslené postavy a jejich psychologie dělají tohle dílo nadčasovým.

22.04.2017 5 z 5