gersie gersie komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Já to chápu tak, že to měla být kniha, jejíž hrdinka měla především upozorňovat na hloupé předsudky společnosti, na zabedněnost a netolerantní přístup jejího okolí. Jenže nějakou neopatrností autorky se z ní stala kniha o magorovi co skončil na psychyně a zatrpkle odmítá vše, i kdyby ho to mělo stát život.Zdá se, že to mohlo být daleko lepší , kdyby se vše nesnažila tolik vyhrotit, netlačila tolik na pilu a nechtěla tam vtěsnat příliš mnoho různých myšlenek. Myslím že v tomto případě platí , že jednodušší by bylo lepší. Zřejmě také z tohoto důvodu čtenáři neví co si o knize myslet.

09.03.2018 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

No ..... místy se mi to líbilo, bylo to hezky výstižné a místy mi to přišlo nedotažené. Ale snad to bylo tím , že se autor snažil , aby to byly krátké příběhy.

02.03.2018 3 z 5

Ministerstvo strachu Ministerstvo strachu Graham Greene

Velmi povedené dílo. Nevím zda je vhodné ho srovnávat s něčím jiným, těžko bych hledal s čím. Ano, je nutno vyzvednout skvěle vystiženou atmosféru válečného , bombardováním sužovaného Londýna. A taky je výborně popsané uvažování hlavní postavy, což byl zřejmě hlavní motiv knihy. Příběh byl " až " druhotným produktem.

28.02.2018 5 z 5

Případ baskervillského psa Případ baskervillského psa Ludvík Souček

Hezky napsané. Líbí se mi autorův osobitý styl ,pro který má jistě mnoho příznivců.

19.02.2018 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Docela zvláštně napsaný příběh, což způsobuje rozporuplné komentáře. Ani nevím na kterou stranu se přiklonit. Je vidět , že autor je vědec a snaží se spoustu vědeckých myšlenek předložit čtenářům, což je dobré a dokonce umí i vytvořit zajímavé příběhy, ale někdy je to hodně rozvláčné a v americkém stylu stále se opakující což zase mluví proti. Takže zlatý střed.....

19.02.2018 3 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

....Neděle bývají dnem domácích experimentů : reakce různých druhů pečiva v opékači při stupni 8 ( toustový chleba, bageta, veka, celozrnný chléb ), doba zmizení otisků nohou na mokré zemi, doba zmizení otisků rtů na zamlženém zrcadle, test odolnosti vlasové gumičky v porovnání s gumičkou kuchyňskou, míra rozpustnosti kakaa ve srovnání s nescafé a různé další hluboké analýzy a syntézy, přesně zaznamenané ve speciálním sešitě. Od té doby, co je u nás No, musím se o ni starat, tedy, když zrovna není v práci, i to je jistý druh experimentu, experiment na vrcholné úrovni, experiment nesmírného dosahu, který je prováděn navzdory osudu........

09.02.2018 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

...." Vánoce jsou lež, která seskupuje rodiny kolem mrtvého stromu nazdobeného světýlky, lež utkaná z banálního žvanění, zaplácaná kily máslového krému, lež, které nikdo nevěří." ....

08.02.2018 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Nezbývá mi nic jiného , než se přidat k pochvalným komentářům. Trefně poznamenal v doslovu knihy pan Prokůpek : Navzdory své velikosti je příběh ovšem stejně čistý, průzračný a křehký jako všechny Čechovi starší práce.

05.02.2018 5 z 5

Kdo je Miloš Zeman Kdo je Miloš Zeman Miloš Zeman

Kniha plná otázek a odpovědí. Asi nejzajímavější na ní v dnešní době shledávám možnost porovnání jeho názorů dřívějších a dnešních. Některé se nemění , jiné naopak podstatně.

03.02.2018

Nícení Nícení Ivana Myšková

Bohužel jsem se v některých částech textu ztrácel , ale občas probleskovalo něco co důvěrně znám a co bylo tak dokonale popsáno , že mě to nadchlo. Stalo se to tedy pro mne hodně rozporuplné čtení. Možná nejsem ten úplně správný čtenář pro tento typ textu , ale zdá se mi , že pro mne bude rozhodně vhodnější druhá autorčina kniha , soudíc podle ukázek , se kterými jsem přišel do styku.

01.02.2018

Strašidelné pohádky Strašidelné pohádky Zdeněk Karel Slabý

Hezky napsané pohádky.....souhlasím s popisem v úvodu.......mimochodem , vůbec jsem se nebál :-)

29.01.2018 5 z 5

Noční rozhovor Noční rozhovor Ladislav Mňačko

Hezký psychologický náhled na válku. Autor nám zprostředkoval myšlenky , které člověka,jenž neprožil tyhle těžké časy, ani nenapadnou. Velice si cením , že nám poskytl tak výjimečnou příležitost si o válečných prožitcích popřemýšlet. Je důležité , že nám nabízí pohled ,jenž nesouhlasí s tím co se za války dělo , ať už to bylo na jedné nebo druhé straně fronty.Hlavně přibližuje život lidí , kteří válkou trpěli a přitom do toho byli nevinně zataženi proti své vůli a zničilo jim to životy a to dokonce i v tom případě , že se narodili až po válce.

25.01.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Je to bez pochyby vynikající dílo.....,jen jestli to také ocení školáci ve své povinné četbě ?

25.01.2018 5 z 5

Alfa Centauri Alfa Centauri Jiří Kratochvil

Pro mne druhá kniha od autora, kterou jsem četl. První jsem odložil a nebyl schopen pokračovat. Ale o to víc jsem byl překvapen touhle. "Četla se sama" hezký nápaditý příběh mne pohltil a vyplivnul až na podivuhodném a nečekaném konci. Po dlouhé době jsem četl každou volnou chvíli , ostatní věci odsouval a při jiných činnostech myslel na četbu. Buď mi to krásně sedlo , a nebo je to fakt dobré.

18.01.2018 5 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Je to klasika , která čtenáře baví i po tolika letech. Je to až neuvěřitelná stálice na knižním nebi. Málo které dílo se může pochlubit takovou výdrží.

17.01.2018

Moře slané vody Moře slané vody Radek Malý

moc hezká knížka

14.01.2018 5 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Hezky se čte , zajímavé vyprávění z dob dávno minulých. Pan Štorch má velice bujnou fantazii a proto nám nabídnul hezký příběh i když pro dospělého občas úsměvný a pro děti občas otravný ( např.vysvětlování nového řádu ).

13.01.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Myšlenka hry je jasná a mnohým politikům , či vlivným lidem se zamlouvá dodnes. Mistr Shakespeare se zaměřil na vykreslení lidských povah , čímž se trefil do černého a zaručilo mu to čtivost i po staletích, přesto , že jazyk je pro nás méně srozumitelný a množství různých postav nám v tom dělá pěknej guláš.
Stále se tudíž najde početná skupina čtenářů a proto jsem se rozhodl zjisti co na tom vlastně vůbec mají. Těžko bych vám to povídal , raději se přesvědčte sami na vlastní oči.

09.01.2018

Poustevník Poustevník Lobsang Rampa (p)

No.....jsem přesvědčen, že pro většinu lidí je tohle nestravitelné ( svědčí o tom i počet hodnocení a komentářů na těchto stránkách ).
Ale pokud člověk opravdu přemýšlí o tom , kde jsme se TU vlastně vzali a jaký je důvod našeho bytí ( což považuje náš "učitel národů" J.A.Komenský za hlavní úkol každého z nás ) , musíme nutně přiznat , že naše rádoby vědecké kruhy profesorů a vědátorů nám předkládají teorie děravé jako ementál , se kterými si sami nevědí rady , ale vehementně popírají cokoli jiného.(což je samo o sobě velice podezřelé)
Tudíž pro každého uvažujícího člověka musí být tahle teorie naprosto přijatelnější , než bláboly ze školy a našich sdělovacích prostředků.
Nevím přesně , zda je tohle ta pravá a správná verze , ale je stokrát věrohodnější , než to , že Naprosté NIC samo od sebe, jednoho krásného odpoledne EXPLODUJE a touhle nečekanou záležitostí vznikne nekonečný vesmír plný něčeho. A že štěrcháním oceánu zničeho nic po přesně stanoveném počtu šplouchnutí se vynoří ryby a ty zase nemají nic lepšího na práci , než vylézt z vody a stát se člověkem.
( zatím co ostatní které nedávaly pozor si klidně plavou dál )
Asi jsem blázen , ale tomuhle zkrátka nevěřím.
Knihu doporučuji všem , kdo si chce rozšířit obzory a trochu si popřemýšlet o věci z jiné stránky.
A komu by neseděla , může si přečíst Stopařův průvodce galaxií a dovědět se podobnou myšlenku v humorném podání.

07.01.2018 5 z 5

Vítejte do Zlých časů Vítejte do Zlých časů E. L. Doctorow

Nejsem čtenář Westernů , ale tohle dílo se mi velmi líbí. Napínavý příběh , který je jako vystřižený ze života a děj je nepředvídatelný a pestrý jak se to v životě běžně stává, to si na této knize nejvíc cením spolu se stylem vyprávění , jakým ji spisovatel podal......moc hezké i když poněkud drsné.

02.01.2018 5 z 5