Banco přehled

Banco https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13312/bmid_banco-65301173a5107.png 4 161 161

Tato kniha dějově navazuje na Motýlka. Podává obraz celého dalšího autorova života na Venezuele. Děj se odehrává po útěku z pevnosti El Dorado v roce 1945. Motýlek se chce pomstít všem, kteří zapříčinili jeho utrpení ve vězení, a vymýšlí proto různé plány. Všechny selžou, a tak se smíří s klidným životem. Díky tomu se setkává s částí své rodiny. Děj této knihy končí v době před vydáním knihy Motýlek. Určitě povinnost pro všechny, kterým se líbil Motýlek...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Banco , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Banco. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
31.07.2023 5 z 5

logicky po Motýľovi musel prísť na rad Vabank. tiež putoval z ruky do ruky a bol aj predmetom mnohých rozhovorov, v ktorých dominovalo najmä porovnávanie s Motýľom. už to nebolo také fascinujúce ako trestanecká kolónia, ale pre nás, neustále oblbovaných kdejakými dietlovinami to bol nádherný únik do sveta, kde malo slovo svoju váhu.

Holister
29.04.2023 5 z 5

Vždycky funguje, když se o hrdinu čtenář bojí. V knize Motýlek to vyšlo jedna báseň. Čtenář s hrdinou cítil, sám by nechtěl prožít to co on na Ďábelských ostrovech. Banco sice nabízí podobné, ale ta obava, ta stísněnost už není taková, nicméně se jedná o zdařilý román. Kdo si zamiluje Motýlka, tímhle si musí doplnit knihovničku, ať sním svůj slamák, jestli to není pravda.

Šnek86
28.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha plynule naváže tam, kde končí Motýlek.Henri je hnaný touhou po pomstě.A tak se na ni snaží sehnat finanční prostředky, aby se dostal zpátky do Francie a tam se všemi zúčtoval.Rozjede při tom několik neúspěšných akcí, které jsou všechny většinou na hraně.Potom natrefí na Ritu, která mu pomstu vymluví a tak si pak chvíli spokojeně žijí s občasnými vzestupy a pády, až po nápad sepsat všechny své zážitky v knize a zajistit se tak na stáří.Přičemž se dozvídáme více o Motýlkově mladí, rodině a dalších osudech jeho života, které zde rekapituluje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Banco v seznamech

v dalších seznamech2x