Gabriela_K Gabriela_K komentáře u knih

Sokyně Sokyně Louise Bagshawe (p)

MOŽNÉ SPOILERY
Bavily mě příběhy a osobnosti všech čtyř hlavních hrdinek. Líbilo se mi, jak je společný cíl stmelil a jak se během příběhu měnily a změnily. Zajímavý byl konec, kdy jsme se dozvěděli pravé tváře všech.
Kniha mě bavila. Nebude sice patřit mezi mé nejoblíbenější, ale můžu ji s klidem doporučit.

SPOILER:
Jediná výtka: Chybělo mi tam více příběhu Juno a Jacka, konkrétně jejich znovu objevení manželství.

18.10.2020 5 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Kniha se mi líbila a moc mě bavila. Zamilovala jsem si tu kombinaci detektivky a komedie. Případ a prostředí byli hodně zajímavé a neskutečně mi sedli. Hrdinka mě bavila, bavily mě její myšlenky a větvení příběhu. Konec byl hodně dramatický, ale nesmírně mě bavil. Vraha jsem neodhalila, ale hezky to do sebe zapadlo a motiv byl logicky odůvodněn.
Za mě plný počet hvězdiček a velké doporučení. A těším se až si přečtu další díly ze série.

27.09.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Kniha mě vlastně nebavila, musela jsem se do čtení nutit. Byly tam části, které mě i bavily. Byly tam části, které mě vůbec nebavily.
Jak v prvním díle i v tomto, jsem měla problém se jmény, protože se tam i v určitých chvílích objevovalo spoustu postav a tak to pro mě bylo dost nepřehledné.
Těšila jsem se na více příběhu s Geraltem, což se nestalo. Nerozumím tomu, že je to hlavní postava, když ji máme ani ne v půlce knihy?
Příběh se více zaměřil na Ciri, která mě tentokrát nebavila, i když v prvním díle byla skvělá. Ano chápu, že je o něco starší a zažívá jiné věci než dřív, ale nebyl to můj šálek kávy.
Za mě knihu nemůžu doporučit. A v tuto chvíli celou sérii odkládám, ale určitě bych se k ní chtěla někdy vrátit.

07.09.2020 3 z 5

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Kniha byla skvělá. Moc se mi líbila. Byla plná šokujících zvratů, které mě ve výsledku neskutečně bavily. Střídají se tam šťastné i smutné momenty. Všechny smutné části mě zasáhly (viz. SPOILER). V knize jsou i fantasy prvky.
Byla jsem z ní nadšená a mohu ji jen doporučit.

SPOILER:
Hlavně smrt Orfea, kdy jsem si myslela, že to zvládne a přežije a najednou tohle.

21.07.2020 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Kniha se mi líbila. Byla čtivá a bavila mě.
Bylo fajn si porovnat mýty a filmy. Protože tam bylo dost větších či menších rozdílů.
A ještě musím zmínit nádhernou obálku.
Jednoznačně mohu doporučit.

13.07.2020 5 z 5

Kroniky Prydainu – kniha druhá Kroniky Prydainu – kniha druhá Lloyd Alexander

Druhá kniha byla jiná než ta předchozí, přesto se mi moc líbila.
Při čtení závěrečných stránek hlavního příběhu mi bylo líto, že to všechno končí a už se nedočkám pokračování. S postavami a příběhem jsem se tak zžila.
Povídky na konci knihy, hlavní příběh hezky doplní a rozšíří a díky nim jsem se mohla vrátit k postavám, které jsem si tak zamilovala.
Tuto knihu můžu vřele doporučit. A pokud jste četli první díl určitě se vrhněte i na druhý.

29.06.2020 5 z 5

Něco z finského podivna jsem si chtěla přečíst už dávno. Řekla jsem si, že tyhle povídky by mohly být takovým dobrým začátkem abych zjistila, jestli se mi tento směr vůbec líbí.

Některé povídky se mi líbily víc, některé míň. Nicméně jsem zjistila, že finské podivno asi nebude úplně něco pro mě.
Pokud jsem to správně pochopila, tak ty povídky mají mít nějaký přesah, čtenář nad nimi má přemýšlet, mají z nich vycházet třeba nějaké otázky nad kterými se čtenář má zamyslet. A to já nevyhledávám a tyhle příběhy mě nijak zvlášť nebaví. Já preferuju příběhy, kde mi to autoři vysvětlí nejjednodušeji jak to jen jde, kde nad tím nemusím přemýšlet.

Abych to zakončila pozitivněji, nejvíc se mi líbila povídka Kéž bychom tu byli taky. Vím, že od autora u nás vyšly některé jeho knihy, proto nedám finskému podivnu ještě košem a přečtu si je.

04.06.2024 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Celou dobu jsem se nedokázala začíst. Nijak zvlášť mě to ani nebavilo. Jediné co se mi líbilo byla část, kde jeli za Margo. Konec se mi taky nijak zvlášť nelíbil.
Ten příběh je originální a netypický, a proto je mi líto, že to pro mě bylo zklamání.

29.05.2024 2 z 5

Skrytá tajemství Prahy Skrytá tajemství Prahy David Černý

Plno nových zajímavostí s krásnými fotografiemi.
S knihou si určitě udělám výlet.

04.05.2024 5 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Kniha mě ze začátku chytla, pak (už nevím ani kdy) jsem se začala nudit a přála jsem si, aby příběh postupoval rychleji, tudíž by kniha mohla být klidně kratší.
Žádnou z postav jsem si ani trochu neoblíbila. Nejhorší určitě byla Saša, ale Amber (kniha je psaná z jejího pohledu) mi taky dost vadila.
Co se týče konce. Pořád nevím co si o něm mám vlastně myslet. Zklamal mě a vyvolal ve mně vlnu vzteku, která se mě držela po zbytek dne. Druhý den (trochu s odstupem času) jsem to vnímala o něco lépe, nicméně i tak jsem si přála a představovala jiný závěr. Neodhalila jsem kdo za tím stál, nicméně ano dalo se to odhadnout.
Bohužel pro mě byla kniha dost velké zklamání.

15.02.2024 2 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Ztrácela jsme se v ději a neměla jsem takový ten pocit, že potřebuju číst dál a nemůžu se od toho odtrhnout. Nicméně na konci to všechno do sebe zapadlo a vraha jsem neodhadla.

28.12.2023 4 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Katastrofický příběh (ikdyž se tohle označení asi v literatuře nepoužívá), který pro mě nebyl příjemný na čtení.
A ten slíbený humor se nekonal. Nezasmála jsem se ani jednou.

15.09.2023 3 z 5

Léto, slunce, prázdninové lásky Léto, slunce, prázdninové lásky * antologie

Povídky byly dobré, občas jsem se i zasmála.

30.07.2023 3 z 5

Snění za svitu polární záře Snění za svitu polární záře Inga Lindström

Souhlasím s komentářem uživatelky Illaa chybělo mi nějaké budování té lásky nebo vztahu, protože se ty postavy seznámily a hned věděly, že se milují a chtějí spolu strávit zbytek života (ano, trochu to omluvá, že jsou to povídky, ale i tak si myslím, že se dá vymyslet 100 stránkový příběh, který bude skvěle konkurovat několikanásobně delší knize).
Nevadí mi romantické knížky, i když to není můj nejoblíbenější žánr, ale dá se sáhnout po něčem lepším.

25.04.2023 1 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Přiznám se, že téma nebo žánr této knihy není nic co bych vyhledávala. Nebyl to pro mě tak dojemný příběh (a tím rozhodně nemyslím to co se stalo hlavní hrdince a co s tím spojené prožívala, prostě mě to nechytlo), ale nakonec to beru jako fajn oddechové čtení.

06.03.2023 3 z 5

To sladké tajemství života a jiné povídky To sladké tajemství života a jiné povídky Roald Dahl

Od knihy jsem vůbec nic neočekávala a o to víc jsem byla potěšená. Ty povídky mě opravdu chytly, byly zábavné a překvapující. Za mě k doporučení.

23.01.2023 5 z 5

Bestie z Buckinghamského paláce Bestie z Buckinghamského paláce David Walliams

David je autor u kterého lituji, že jsem ho neobjevila mnohem dřív, už jako dítě. Tak to doháním aspoň teď. I když jsem nečetla všechny jeho knih je to za mě spisovatel, u kterého nesáhnete vedle.
Tato kniha byla jiná od těch ostatních, je to jeho první fantasy. Což rozhodně nebylo na škodu, právě naopak. Kniha byla vtipná, zábavná, místy i smutná, ale i překvapující.

13.01.2023 5 z 5

Superstar - ale co láska? Superstar - ale co láska? Bianka Minte-König

Milé oddechové čtení.

05.08.2022 5 z 5

Zatmění slunce Zatmění slunce Albert Lichanov

Kniha mě moc nebavila. A do čtení jsem se spíš musela nutit. Nic co bych si chtěla přečíst znovu, bohužel :(

20.07.2021 2 z 5

Láska a zklamání Láska a zklamání Sissi Flegel

Kniha za mě byla průměrná, neurazí nenadchne. Nikdo z postav mi nepřirostl nějakým způsobem k srdci. A bylo mi tak nějak jedno, jestli to dopadne, tak jak to dopadlo. A možná větší rozvedení toho rozchodu Mii a Roryho by nebylo k zahození. A jak tady někdo psal, tak i ohledně toho zloděje by si to zasloužilo vysvětlení.

07.07.2021 3 z 5