To sladké tajemství života a jiné povídky

To sladké tajemství života a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2592/mid_to-sladke-tajemstvi-zivota-a-jine-p-L63-2592.jpg 4 78 11

Tyto Dahlovy povídky z anglického venkova původně vycházely ve čtyřicátých letech 20. století časopisecky. Mezi svéráznými obyvateli jedné vesnice najdeme věčně podnapilého hlídače dětského hřiště, kterému nikdo neřekne jinak než Starej Jimmy, podnikavé pumpaře Gordona a Clauda nebo farmáře Rumminse, objevitele originální metody páření dobytka. K dalším užitečným poznatkům, které čtenář z knihy získá, patří i netradiční metoda lovu bažantů či tipy a triky na to, jak vyhrát chrtí dostihy.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Volvox Globator

Ah, Sweet Mystery of Life , 1989

fes
13.04.2023 4 z 5

Ve všech sedmi povídkách vystupují dvě stejné ústřední postavy, ale jinak jde opět o zcela samostatné příběhy, které rozvíjejí charaktery obou "hrdinů", a jako u Dahla obvykle dojdou překvapivých konců. Zvláště u té poslední se na konci nevydržíte "neposmát" ;)

Gabriela_K
23.01.2023 5 z 5

Od knihy jsem vůbec nic neočekávala a o to víc jsem byla potěšená. Ty povídky mě opravdu chytly, byly zábavné a překvapující. Za mě k doporučení.

willy9203
24.11.2020 5 z 5

Jestli těmto povídkám něco nechybí, je to moment překvapení. A to je dělá dokonalými. Moc doporučuji, pokud vám nevadí humor o něco tmavší.

lencin
03.09.2020 4 z 5

Povídky z anglického venkova. Svérázní obyvatelé jedné vesnice-podnapilý hlídač hřiště Jimmy, podnikavý pumpař Gordon s pejskařem Claudem, farmář Rummins. Netradiční lov bažantů a trik, jak vyhrát chrtí dostihy. Hezké povídky.
(7.2.2009)

misa1974
23.11.2019 4 z 5

Dobře napsané povidky o tom, jak "vyzrát" nad druhém.

Prske
10.04.2019 4 z 5

Skvělé povídky, Dahl opět nezklamal :)

DennisMoore
06.03.2019 4 z 5

Přiznám se, že až při třetím příběhu mi došlo, co vlastně čtu - že to nejsou samostatné povídky, ačkoliv by mohly, nýbrž že každá je jednou kapitolou. Roalda Dahla mám za multižánrového mistra nápadů a úderných point, což se mi ovšem tentokrát potvrdilo jen částečně. Nápadů a žánrů je tady sice požehnaně, ale pointy kolikrát chybí. Zdánlivě. Zdánlivě, protože je Dahl jen naznačuje a dál nechává čtenáři prostor, aby si domyslel sám. Asi nejvíce ze všech povídek se mi líbil Claudův pes / Krysař, to je dokonale vyvážená záležitost plná dosti poťouchlého černého humoru, cynicky vtipná a zároveň děsivá.

bruntal
19.02.2019 4 z 5

Vtipně vypointované historky o (ne)všedních záležitostech (ne)obyčejných venkovanů.

tanuki
30.10.2014 4 z 5

Několik povídek provázaných stejnými postavami. Dahl má talent vytěžit z obyčejného "povídání" nečekanou pointu. Vtipné, odpočinkové čtení.

evisek
03.10.2014 5 z 5

Krásná oddechovka. Nenáročné čtení, které potěší.

gingere
09.02.2012 4 z 5

bažanti, lovení na rozinky - prohnaní bookmakeři - velebný pán, jenž obchoduje se starožitným nábytkem a v neposlední řadě také krysař, překusující krysy... čtivé, lehké a občas napínavé.