Kroniky Prydainu – kniha druhá

Kroniky Prydainu – kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2576/bmid_kroniky-prydainu-kroniky-prydainu-k-MPl-2576.jpg 4 183 12

Kroniky Prydainu série

< 2. díl

Nápaditou fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty vytvořil na pozadí velšských mýtů uznávaný americký spisovatel Lloyd Alexander. Druhá kniha obsahuje závěrečné dva díly pětidílné ságy. Jaké budou další osudy čarovně krásné země Prydain? Dozví se odvážný Taran něco o tajemství svého původu? Stane se nakonec králem? K vlastnímu příběhu jsou připojeny povídky odehrávající se rovněž v Prydainu, jež líčí nová dobrodružství několika dalších významných postav. Díky tomu získáte kompletní soubor Kronik Prydainu, v nichž je s nebývalou plasticitou a humorem vykreslen podivuhodný pohádkový svět i s jeho svéráznými obyvateli.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Taran Wanderer; The High King; The Foundling and Other Tales of Prydain , 1973

Ristridin
21.04.2023 5 z 5

Druhá kniha určitě lepší! Moc se mi líbil vývoj všech postav, hledání sebe sama, které bylo až poetické. Nakonec došlo i k vyústění všech linek, které byly vždy jenom lehce naznačeny v dřívějších příbězích. Občas mi to až přišlo drsností víc divoké jak knihy od George R. R. Martina, přitom stále v hávu pohádky.
Zakončení a poslední část povídek potěšily. Povídky se snaží doplnit naznačené dřívější příběhy ostatních, ale vlastně neřeknou svým obsahem nic nového. I tak se moc hezky čtou.
Škoda že člověk nezná velšské legendy, zážitek by to o to víc umocnilo.

Hor89
16.01.2023 4 z 5

Dokončení Kronik Prydainu opět obsahuje tři knihy - úvodní Taran Poutník je trochu filozofičtější než zbytek knih, druhá Král králů je epický závěr pentalogie, a závěrečná kniha Nalezenec obsahuje sbírku povídek ze světa Prydainu. Hlavní postavy i svět jsou propracované, příběhy jsou zábavné a čtivé. Svět a charaktery jsou inspirovány Waleskými pověstmi a mýty.

ondra295
09.03.2022 5 z 5

Skvělé. Mně se druhý díl líbil možná ještě o něco více, než ten první. V hlavě mi utkvěla hlavně Taranova cesta, kde poznával sebe sama a snažil se přijít na to, co je jeho posláním. Celkově mě to ale hodně bavilo, mělo to silný děj, postavy nebyly ploché a dost se vyvíjely. Rozhodně tato série stojí za přečtení a jsem neskutečně rád za to, že jsem na ni narazil.

Skallarix
12.06.2021 5 z 5

Kroniky Prydainu jsou fantasy světem vybudovaným na pozadí welšských mýtů. A čím více se v průběhu času nořím hlouběji a poznávám lépe tento mytologický keltský svět z britských ostrovů, tím i více z celé té mozaiky, kterou nám autor představil v tak hezké dobrodružné knize, rozpoznávám ony kamínky, ze kterých (či na kterých) svůj příběh stavil, nejen ty obecné motivy. Inu, bude to brzy již téměř dvacet let, co jsem tuto knihu četl. Ale na některé příběhy se prostě nezapomíná, či jejich podstatnou část stále nosíme kdesi v sobě.

ladyxx
11.06.2021 5 z 5

První část knihy se odlišuje od všech ostatních, je hodně filozofická a spočívá v hledání sebe sama. Druhá část je opět akčnější, setkají se v ní všichni společníci v pokusu definitivně porazit pána smrti Arawna, a má hořkosladký konec. Poslední povídková část je prequelem k příběhu, který jsme sledovali. Autor stvořil úžasnou zemi Prydain se zajímavými postavami, vše mi přirostlo k srdci a opravdu těžce se mi s těmito kronikami loučí.

Gabriela_K
29.06.2020 5 z 5

Druhá kniha byla jiná než ta předchozí, přesto se mi moc líbila.
Při čtení závěrečných stránek hlavního příběhu mi bylo líto, že to všechno končí a už se nedočkám pokračování. S postavami a příběhem jsem se tak zžila.
Povídky na konci knihy, hlavní příběh hezky doplní a rozšíří a díky nim jsem se mohla vrátit k postavám, které jsem si tak zamilovala.
Tuto knihu můžu vřele doporučit. A pokud jste četli první díl určitě se vrhněte i na druhý.

trudoš
03.06.2017 3 z 5

Druhý svazek Kronik Prydainu přináší závěrečné dva díly fantasy pentalogie, a to Taran Poutník a Král králů. Autor se nadále drží stejného prostředí i postav, takže jestli jste si oblíbili předchozí knihy, máte se rozhodně na co těšit. Jako přídavek je navíc připojen povídkový soubor Nalezenec a jiné příběhy z Prydainu, který obsahuje osm povídek, jež Kronikám předcházejí. Jedná se o krátké příběhy, jež ze všeho nejvíce připomínají pohádky bratří Grimmů a tvoří takovou milou tečku za celým cyklem.
Příběhy Alexandra Lloyda jsou zvláštní především tím, že se díl od dílu liší jak koncepcí děje, tak samotným vyzněním. Hrdina dospívá a z nemotorného chlapce se stává ustaraný mladý muž. Od naivní pohádkovosti prvních dílů se spisovatel zdárně propracovává k hlubokomyslným úvahám o lidech a jejich činech. Ovšem na rozdíl třebas od Letopisů Narnie neztrácí nic na své původní čtivosti. Podmanivou stylistikou dokáže i sebesložitější příběh odvyprávět tak, aby byl dětskému srdci co nejbližší.

Totojsemja
03.02.2016 5 z 5

O druhém díle jsem dlouho něvěděl. A pak se ukázalo že ji máme doma ! Stejně dobrá jako 1 díl tudíž VÝBORNÁ !!!

Njzy
02.06.2014 5 z 5

Kroniky Prydainu budou navždy patřit k mým zamilovaným (i když mě štve to s Collem).

Šárkys
19.05.2014 5 z 5

Krásný příběh ,děj pěkně utíkal a vše se na konci vysvětlilo. Jediné co mě trochu mrzelo bylo to že se úplně nevysvětlil příběh s Taranovými rodiči

puml
09.12.2012 4 z 5

Velmi pěkný příběh. Dost mi to přípomínalo Pána prstenů. Kniha která není zdaleka určena jen dětskému čtenáři, i když věřím, že kdybych ji četl mladší, tak si ji užiji určitě mnohem víc.

Zajda
01.08.2011 5 z 5

Krásný příběh o Taranovi, pasáčkovi vepřů, který volil mezí lží a pravdou, nenávistí a láskou mezi věčným životem a smrtí.

Do Eilonwy jsem se ve 14ti zamiloval! :D

hrdinská fantasy