Kroniky Prydainu – kniha druhá přehled

Kroniky Prydainu – kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2576/bmid_kroniky-prydainu-kroniky-prydainu-k-MPl-2576.jpg 4 183 183

Kroniky Prydainu série

< 2. díl

Nápaditou fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty vytvořil na pozadí velšských mýtů uznávaný americký spisovatel Lloyd Alexander. Druhá kniha obsahuje závěrečné dva díly pětidílné ságy. Jaké budou další osudy čarovně krásné země Prydain? Dozví se odvážný Taran něco o tajemství svého původu? Stane se nakonec králem? K vlastnímu příběhu jsou připojeny povídky odehrávající se rovněž v Prydainu, jež líčí nová dobrodružství několika dalších významných postav. Díky tomu získáte kompletní soubor Kronik Prydainu, v nichž je s nebývalou plasticitou a humorem vykreslen podivuhodný pohádkový svět i s jeho svéráznými obyvateli.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Taran Wanderer; The High King; The Foundling and Other Tales of Prydain , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kroniky Prydainu – kniha druhá. Přihlašte se a napište ho.

Ristridin
21.04.2023 5 z 5

Druhá kniha určitě lepší! Moc se mi líbil vývoj všech postav, hledání sebe sama, které bylo až poetické. Nakonec došlo i k vyústění všech linek, které byly vždy jenom lehce naznačeny v dřívějších příbězích. Občas mi to až přišlo drsností víc divoké jak knihy od George R. R. Martina, přitom stále v hávu pohádky.
Zakončení a poslední část povídek potěšily. Povídky se snaží doplnit naznačené dřívější příběhy ostatních, ale vlastně neřeknou svým obsahem nic nového. I tak se moc hezky čtou.
Škoda že člověk nezná velšské legendy, zážitek by to o to víc umocnilo.

Hor89
16.01.2023 4 z 5

Dokončení Kronik Prydainu opět obsahuje tři knihy - úvodní Taran Poutník je trochu filozofičtější než zbytek knih, druhá Král králů je epický závěr pentalogie, a závěrečná kniha Nalezenec obsahuje sbírku povídek ze světa Prydainu. Hlavní postavy i svět jsou propracované, příběhy jsou zábavné a čtivé. Svět a charaktery jsou inspirovány Waleskými pověstmi a mýty.

ondra295
09.03.2022 5 z 5

Skvělé. Mně se druhý díl líbil možná ještě o něco více, než ten první. V hlavě mi utkvěla hlavně Taranova cesta, kde poznával sebe sama a snažil se přijít na to, co je jeho posláním. Celkově mě to ale hodně bavilo, mělo to silný děj, postavy nebyly ploché a dost se vyvíjely. Rozhodně tato série stojí za přečtení a jsem neskutečně rád za to, že jsem na ni narazil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kroniky Prydainu – kniha druhá v seznamech

v Právě čtených2x