Firstovka Firstovka komentáře u knih

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Skvělé zakončení celé série, bude se mi po Marii stýskat:-)

27.01.2024 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kniha se mi moc líbila ikdyz nevěděla jsem co od ní mám čekat a příjemně mě překvapila a možná že se mi tato zápletka líbila i víc než celá aristokratka.

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Knížka se mi moc líbila, je pro mě tento autor nový a jsem ráda dobrý tip.
Dej byl svižný a nedokázala jsem se od ní odtrhnout, mám ráda propojení pracovní a soukromé stránky aktérů a přečtu si i první část série.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ke knize se pravidelně vracím kdykoli je mi smutno, příběh miluju a četla jsem taky zajímavé pokračování příběhu od P.J.Jamesove. Líbí se mi i film ale mnohem radši mám starší seriál BBC s Colinem Firthem ...

26.12.2021 5 z 5

Malířka z Benátek Malířka z Benátek Rhys Bowen

K románu jsem se dostala jak slepý k houslim a bylo to moc pěkné překvapení.
Takto časově provázané romány mám ráda a když se ještě odehrávají v Benátkách ... paráda

29.01.2024 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Kniha se mi moc líbila a nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Ano, je tam hned několik příběhu najednou ale to mi nevadí, spíše naopak. A závěr no byl trochu rychlý a překvapivý ale jak jinak příběh uzavřít? Za mě 5*

02.03.2024 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Kniha se mi líbila a příjemně mě překvapila, byl to silný emocemi nabitý příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

Líbilo se mi to, nechala jsem si nadelit pod stromeček a nezklamalo. Prostředí anglického šlechty a jejich zámku mám moc ráda.
Do posledka jsem nevěděla kdo je vrah

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha na mě čekala v knihovně 2 roky. Kdysi jsem ji začala číst ale nechytila mě a odložila jsem ji.
Teď napodruhé se mi zalíbila a vytáhla mě do děje a závěr jsem teda nečekala. Moc smutné čtení o smutných osudech, chvílemi mi to vehnalo i nějakou tu slzu do očí. 4*

01.04.2024 3 z 5

Cizinec z Cornwallu Cizinec z Cornwallu Liz Fenwick

Krásný silný příběh o lásce, vzpomínkách a o osudech lidi za války, pro mě asi nejhezčí z celé série.

29.01.2024 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Přestože mi byla Bridget vždy blízká svým přístupem k životu a průsery do kterých se dostávala, nic moc jsem od třetího pokračování nečekala, ale o to víc jsem byla příjemně překvapená tématem, které rozehrála autorka. Její praní se s životem, který jí osud nadělil a péčí o dvě děti, které jsou školou (nebo jedno školkou) povinné bylo skvělé a myslím, že jí přineslo zase nové problémy, které Bridget musela zvládnout. A nadhled, který má není až tak samozřejmý a ne vždy se jí daří ho mít, a o to víc mi přijde příběh věrohodnější, protože i pohodář může mít někdy hodně blbé období. Nevím, proč se ostatním kniha nelíbila, ale tipuju, že se nachází v jiné životní situaci/věku než Bridget, nemají děti, nebo ne prvňáčky nebo co já vím co.

26.12.2014 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Půjčila jsem si knížku hlavně z nouze, protože jsem nenašla co jsem hledala. A začátek byl rozpačitý, ale potom jsem se začetla a příběh mě vtáhnul do děje. Od druhé poloviny knížky jsem brečela, pěkné čtivo.

02.10.2014 4 z 5

Smrt v sutaně Smrt v sutaně P. D. James (p)

Přestože se mi kniha líbila, tak mám výhrady. První půlka byla super, ta druhá už trochu pokulhávala. A nelíbil se mi závěr, kdy to pak tak nějak všechno vzalo rychlý spád, chybělo mi takové to velké finále jako u jiných knížek od PDJ bývá. 3 hvězdičky.

22.09.2013 3 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Kniha se mi líbila, přečetla jsem jedním dechem. Nenáročná odpočinková četba, která mě potěšila.

08.04.2013 4 z 5

Bujná fantazie Olivie Joulesové Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fielding

Hrdinka Olivia je mi mnohem sympatičtější než její "kolegyně" Bridget. Moc mě mrzí, že není více takových knih s ženskou hrdinkou, která je přiměřeně akční a dokáže i věci o kterých si myslela, že nedokáže. Ráda bych viděla zfilmování, čehož se asi nedočkám, a tak si budu krásné oči agenta xy jenom představovat.

05.11.2012 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

První kniha, kterou jsem od Remarqua četla když mi bylo cca 13-14 let a moc se mi líbila ikdyž jsem tehdy ještě nedokázala možná zcela ji docenit. Myslím, že dílko které je přístupné širším masám a umožní jim zamilovat si tohoto skvělého autora.

05.11.2012 5 z 5

Celebrity pro Afriku Celebrity pro Afriku Helen Fielding

O knize vím už řadu let, ale stále jsem se jí vyhýbala, protože jsem myslela, že je podle názvu nezajímavá! Byla jsem pitomá, knížka je úžasná a moc se mi líbila! Hlavní hrdinka, téma, láska, brečela jsem u ní jako želva.
Pevně věřím tomu, že dnes je jiná situace s pomocí africkým zemím než v době kdy kniha byla napsána.

04.04.2015 4 z 5

Pokušení Pokušení Tilly Bagshawe

Knížku jsem nejdříve ani nechtěla číst, protože autorku jsem neznala a umístění děje bylo takové jaké bylo. Ale nakonec mě kniha vtáhla a dočítala jsem nedočkavě, až mě bylo líto, že se už blíží ke konci. Pro mě takový pěkný romantický "film".

03.11.2014 4 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Knížku mi přinesl Ježíšek, protože ví, že mám ráda knihy od spisovatelky P.J.James a také od Jane Austenové. Příběh Pýchy a předsudek mám ráda, mám ráda postavy knihy a tak jsem se moc těšila. Příběh se mi líbil hlavně jako pokračování tohoto příběhu, už méně jako detektivka, protože to ani tak detektivka nebyla. Ale i tak hodnotím na 80%.

10.01.2014 4 z 5

Příručka špatné matky Příručka špatné matky Kate Long

Povedené dílko, které jsem četla na MD. Situace popsané mi byli vlastní, ikdyž přece jen mám lepší rodinné zázemí.

25.11.2013 4 z 5