Celebrity pro Afriku

Celebrity pro Afriku https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7816/mid_celebrity-pro-afriku-wjY-7816.jpg 3 41 12

Při psaní svého románu se inspirovala z doby, kdy v Etiopii, Súdánu a Mosambiku natáčela dokumentární filmy pro humanitární organizaci Comic Relief. Celebrity pro Afriku nepostrádají autorčiny hlavní literární "zbraně" - lehký ironický tón a smysl pro humor, a tak jistě příjemně překvapí a pobaví všechny čtenáře i čtenářky.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Aurora (Praha)

Cause Celeb , 2001

ivusse
02.05.2020 2 z 5

Jsem ráda, že se mi ji podařilo dočíst...

Knihobolka
06.01.2020 odpad!

Tato kniha byla velké zklamání. Vzhledem k tomu, že miluji Bridget Jones, tohle bylo zdlouhavé tlachání o ničem. Knihy obvykle dočítám, ale tady jsem měla problém se vůbec dostat do půlky. Když jsem se dostala na poslední stránku, oddychla jsem si. Od této autorky asi dlouho nic nepřečtu.

KristýnaBook
04.05.2017 odpad!

Nuda nebyla sem schopná knížku dčít :-(

Radka_p
20.08.2016 3 z 5

Príjemná kniha so zaujímavou témou, dej postupne gradoval a najväčšie napätie by som na posledných 15 stranách skutočne nečakala. Trošku škoda, že ak to mal byt sladký román, tak trojuhoník, ktorý "chcel vzniknúť" medzi hlavnou hrdinkou a dvoma mužmi v jej živote, bol zachytený tak...veľmi málo až nijako. A ak to chcel byť príbeh o Afrike tak v knihe mohlo byť viacej opisov, obrazov, vtiahnutia do krajiny, proste viac Afriky. Ale čítalo sa to príjemne.

BlankaTr
20.03.2016 3 z 5

Místy mě kniha nudila, ale zajímavé téma :)

martiiinkajjj
30.12.2015 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a pro mě super :) hlavně v době kdy jsem měla pubertu jsem jí hodně žrala (chtěla jsem do Afriky pomáhat jako humanitární pracovnice) takže doporučuju :)

MagdaS
14.10.2015 1 z 5

Pro mě zklamání. Četla jsem až po sérii s Bridget a prostě to nemá tu šťávu.

Firstovka
04.04.2015 4 z 5

O knize vím už řadu let, ale stále jsem se jí vyhýbala, protože jsem myslela, že je podle názvu nezajímavá! Byla jsem pitomá, knížka je úžasná a moc se mi líbila! Hlavní hrdinka, téma, láska, brečela jsem u ní jako želva.
Pevně věřím tomu, že dnes je jiná situace s pomocí africkým zemím než v době kdy kniha byla napsána.

kikies
22.03.2015 4 z 5

Vtipně a poutavě napsané, vtip a hlavní hrdinka alá Bridget, ovšem obohacené osobními zkušenostmi z humanitárních akcí a střetem dvou absolutně neporovnatelných světů. Je to svěží a příjemné čtivo, protože hrdinka sice řeší svůj milostný život, ale k tomu ještě zachraňuje třetí svět a to je příjemná změna.

Majulenkaa
04.01.2015 4 z 5

Vtipné, čtivé a děj není nijak předvídatelný.

Eseter
18.04.2014 4 z 5

Helen Fielding není nijak geniální spisovatelka, její styl psaní je docela jednoduchý, přesto ale tahle knížka na mě hodně zapůsobila. A to tak, že i když jsem ji četla už velmi dávno, pořád si na ni sem tam vzpomenu. Myslím, že její osobní zkušenost je tu znát a velmi se mi líbil rozvoj a změna myšlení hlavní hrdinky.

Agi
12.04.2012 4 z 5

Ťaživé čítanie o kontrastoch medzi svetom hýčkaných londýnskych mediálnych celebrít a svetom afrických utečeneckých táborov s hladom, chorobami a hromadným umieraním.