Příručka špatné matky

Příručka špatné matky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12141/bmid_prirucka-spatne-matky-Wp4-12141.jpg 3 66 16

Připadáte si stará na to, abyste po vodce zvracela, anebo příliš mladá, abyste se stala matkou? Tato kniha je prvním románem anglické spisovatelky Kate Long, žijící ve Shropshire. Ve stejném roce, ve kterém byl Blair zvolen premiérem a zemřela Diana, mají Charlotta, Karen a bábinka zcela jiné starosti. Nechápou, co se kolem i v nich samotných odehrává. Proč je všechno tak složité? Proč ty nejsměšnější omyly přinášejí katastrofální následky? Každého z vás osloví vtipné a zároveň moudré vyprávění o mateřství a dětství v jeho nejrozmanitějších podobách, od chvíle, kdy se protrhne kondom či podáte žádost o rozvod, od okamžiku, kdy poprvé uslyšíte pláč vlastního dítěte, až do té doby, než si uvědomíte, že je tolik různých matek, kolik po světě běhá dětí, a že tou nejdůležitější věcí na světě je láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Bad Mothers Handbook , 2004

micha-ella
07.05.2021 1 z 5

To se nedalo číst. (Možná v patnácti.)

kamila5406
11.03.2020 2 z 5

Náctiletá Charlota vypráví o problémech v rodině. O mámě zjistí že je adoptovaná. O babičce o kterou se musí starat s mamkou. Knížka je průměrná dobrá jako oddychovka někam k vodě. Není špatná ale spíš pro puberťáka. Nedočetla jsem ji i když jsem se snažila vůbec mě nebavila

Mergirus
29.12.2019 odpad!

Bohužel jsem očekávala vtipnou příručku a dočkala jsem se vyprávění ubohého života žen tří generací. Zvládla jsem to tak do jedné třetiny, pak už ne. Nevím, jestli mi kniha nesedla třeba kvůli mému rozpoložení, ale stalo se a nemíním se k ní vrátit.

JancaMia
20.05.2019 2 z 5

milé oddechové čtení i když se chvíli ztrácíte v tom kdo je kdo

ujunka
07.12.2017 3 z 5

Chvílemi jsem byla ztracena, kdo že vlastně momentálně vypráví, ale po chvilce se dá zorientovat. Knížka je milá, bábinka se mi moc líbila. Ale celkově je toto čtení spíše průměr, vracet se ke knížce nebudu.

Suzynka29
10.09.2017 4 z 5

Ze začátku me kniha moc nebavila, ale nakonec me vcelku chytla, i když někdy jsem byla trochu zmatená....

MíšaS.
30.04.2017 3 z 5

Je to taková jednoduchá četba, která nijak zvlášť nezaujme a možná pobaví.

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

Jednoduchý příběh jednoduché rodiny.Ale velmi čtivý.Kniha není až tak popisná ale ale předestírají se myšlenkové pochody jednotlivých aktérů.Nic pro intelektuály.Knihu neodložíte dokud nepřečtete poslední větu

hejnak
30.06.2016 2 z 5

Velké zklamání, knížku jsem nedočetla, absolutně mě nezaujala, čekala jsem, jestli se do ní začtu, ale bohužel nic.

Ali1960
11.03.2015 4 z 5

Dvě odpoledne jsem se skvěle bavila laskavým humorem. Pro mne - pohlazení po duši... Už se těším na další knížky této autorky.

trdlo1
30.07.2014 5 z 5

Perfektní oddychovka na prázdniny :-))

Firstovka
25.11.2013 4 z 5

Povedené dílko, které jsem četla na MD. Situace popsané mi byli vlastní, ikdyž přece jen mám lepší rodinné zázemí.

Smiragl
18.10.2013 3 z 5

oddychovka, příjemná četba do autobusu :)

malen
16.04.2012 4 z 5

Líbila se mi. Ještě jsem od této autorky nic nečetla, ale myslím, že budu zvědavá i na další její díla.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Máte-li rádi Adriana Molea, oblíbíte si i Charlottu, Karen a bábinku :).

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Tato knížka patří ke mně. Tak jako léta prožitá ve společnosti žen čtyř generací pod jednou střechou. Příběh Kate Longové, která nic neubírá, nic nepřidává, nečtete, ten přímo žijete společně s Charlottou, Karen i bábinkou.

rodinné vztahy

Kate Long