farbi farbi komentáře u knih

Táto kniha mi bola veľmi sympatická. Harry vynikajúci v lektvaroch? To ma fakt bavilo.

26.07.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Môj úplne obľúbený diel. Tuším, že preto, že vznikla Brumbálova armáda a tiež preto, že hrdinovia sa dostali na pôdu ministerstva - čož je teda úplne ukrutne super level!

26.07.2015 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Proste skvelé! Autorka sa znova prekonala a to sme ešte len v polovici :)

26.07.2015 5 z 5

Tomuto dielu som prišla úplne na chuť až pri poslednom počúvaní audioknihy, dovtedy mi dlho trochu vadil, resp. mala som ho najmenej rada z celej série. Neviem prečo. Ale teraz už viem, že sa mi páči rovnako ako zbytok.

26.07.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Z tohto dielu s hadom som mala trochu zimomriavky, ale prežila som :)

26.07.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pre mňa celá séria za 100 bodov. Prečítala som všetko jedným dychom a po čase som si to ešte vypočula ako audioknihy. To ma nikdy neprestane baviť. Dobrodružstvá slávnej trojice, ktoré sa zažívajú cez príbeh až na vlastnej koži, sú skvelé, jedným slovom kúzelné. Postavy premyslené do detailu, a najviac sa mi páči, že je tých kníh toľko!! U tejto série nikto nemôže mať pocit, že mu je ľúto, že sa kniha skončila, ako to často u kníh býva. Veľmi príjemný pocit, sledovať, ako obľúbené postavy dospievajú pred očami.

26.07.2015 5 z 5

Neviem, príbeh sám od seba odsýpal a nenudil, ale podľa mňa nápad je to silený. (Proste niečo na štýl: toto urobme, to tu ešte nebolo). Jednoducho som nemohla prežuť, že celý ten príbeh stojí na kravine. To, že je na 100% nereálny, ma presvedčilo, že lepšie hodnotenie si nezaslúži. Čož je môj osobný názor, samozrejme :)

26.07.2015 3 z 5

Skvelá kniha, veľmi ma nadchol proces rozvíjania sa Robinsona na zdanlivo nehostinnom ostrove. Zo začiatku si myslel, že tam ani neprežije, ale časom nachádzal úžasné možnosti, až mohol kľudne ostať na ostrove doživotne. Dej sa mi páčil, ale bol na môj vkus príliš stručný, z knihy by mohol byť kľudne dlhý román a stále by ma to bavilo.
Nesadol mi ale rozprávačský štýl, možno to bude len prekladom, no krátke holé vety robili divný dojem, nepôsobilo to dobre a vadilo mi to. Každopádne som rada, že som si ju prečítala a rada sa k nej v spomienkach vraciam.

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Snažilo sa to byť nasilu vtipné, ale na miesto toho to iba nudilo. Najslabšia časť zatiaľ, ďalšie už čítať nebudem.

26.07.2015 2 z 5

Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky Cherubím Karampelas

Túto jednoducho napísanú knihu som dočítala nedávno a som veľmi vďačná mojej sestre, že mi ju požičala na prečítanie. Každý deň, odkedy som začala, som sa nevedela dočkať večera, kedy sa k nej budem môcť vrátiť. Čítať ju bolo ako ponoriť sa do iného sveta. Doslovne ponoriť sa, ako keď strčíte hlavu do vody a sledujete svet "tam dole". Tak toto bolo sledovanie sveta "tam hore". Slová a príbehy som hltala s otvorenými ústami aj srdcom. Bolo úžasné sledovať ťažký, ale krásny život svätohorských mníchov, krásny pre ich úprimnú detskú lásku a pokoru voči druhému. Mala som pocit, akoby som sa pri čítaní povznášala... Jej atmosféra ešte dlho znela v mojom vnútri.

Ikonostas Ikonostas Pavel Alexandrovič Florenskij

Ťažko sa mi táto kniha hodnotí, pretože niesom filozof ani teológ a často som si nevedela predstaviť zmysel niektorých termínov ani len abstraktne. Ale prečítala som ju celú a z obsahu môžem posúdiť, že naozaj nahliada na Ikony a Ikonopisectvo hlboko, správne a pravdivo. V tomto novom svetle sa mi Ikony javia ešte úžasnejšie, než sa mi javili doteraz.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Nečakane ma to celkom bavilo. Možno tým, že sa mi nedarilo prečítať to naraz, ale po kapitolách s prestávkami. Takto tam bolo stále niečo nové a zaujímavé. Aj keď absurdít tam bolo stále dosť. Žáner síce nieje moja šálka kávy, ale priznávam, že by som rada vedela, ako celá táto patlanina dopadne. Takže určite si prečítam aj ďalší diel.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha plná nečakaných zvratov, prvoplánovo postavená na čo najväčších absurdnostiach - ktoré autor rád nazýva vznešene: a to slovom "nepravdepodobnosti". Pokračovanie som už čítať nechcela, ale keďže momentálne nemám čo iného na čítanie, tak som sa pustila do druhého dielu. Nejaká vcelku pútavá dejovosť sa tomu uprieť nedá, ale strašne mi vadil český preklad novonázvov, ktoré si autor nutne musel vymyslieť, ak chcel pomenovať všetky absurdity. Pôsobili na mňa trápne a dosť uberali knihe na opravdivosti. Lenže k tomu všetkému - a na moje vlastné prekvapenie - musím priznať, že celkovo ma to baví a som zvedavá, ako to pôjde hrdinom ďalej.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vôbec prvá vec od Agathy Christie, ktorú som čítala, je táto kniha. Čítala som ju do noci, lebo príbeh už vrcholil, živých ubúdalo, okruh podozrivých sa zužoval a ja som nechcela ísť spať bez toho, aby som vedela, kto bol vrah. Po rozuzlení príbehu som ešte dlho nemohla zaspať a s úsmevom som premýšľala, že to tá Agatha dobre vymyslela; tak, že by som na to neprišla. Ako inak, že? Už od začiatku som tipovala ako vraha úplne inú osobu a tej som sa držala tak tvrdohlavo, že som nakoniec bola prekvapená. Už len dodám takú malú indíciu - ako knižka začala, tak aj skočila :)

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Naozaj silné a krásne svedectvo ženy, ktorá zo vzťahu s Bohom vyťažila mnoho dobra. Čistota jej duše ma inšpiruje. Zázraky, čo sa v jej živote udiali (a nikto ma nepresvedčí, že to boli náhody) ešte dlho ostanú v mojej mysli. Najprv sa mi zdalo, že mi bude trvať, kým si knihu prečítam, ale doslova som ju zhltla. Je napísaná ľahko a nenútene, žiadne zbytočné zdĺhavé opisy, číta sa to samo. Veľmi rada si prečítam knihu, ktorá jej predchádzala - Přežila jsem.

26.07.2015 5 z 5

Tarzan – ztracené dobrodružství Tarzan – ztracené dobrodružství Edgar Rice Burroughs

Fajn príbeh :) Veru, je to dôstojné zakončenie celej série, som spokojná, dej bol dostatočne rozvinutý, koniec aký má byť. S Tarzanom som strávila dlhé a pekné obdobie, ale už sa teším na iné knihy, ako od Edgara, tak od iných majstrov pera.

Tarzan a lví muž Tarzan a lví muž Edgar Rice Burroughs

Skvelé ako vždy, ale autor ma znova prekvapil ďalším zo svojich absurdných nápadov - tentokrát to boli hovoriace gorily :) Aj s tým som sa po chvíli zžila, no záver ma nepríjemne zaskočil. Taký narýchlo odfláknutý, navyše divný a nezaujímavý. Taký záver - nezáver. Preto 4 hviezdičky.

Tarzan v nitru Země Tarzan v nitru Země Edgar Rice Burroughs

Dosť bizarný príbeh. V rámci toho, že Tarzan sa neustále stretáva vo svojich príbehoch stále s novými druhmi ľudských bytostí a aj zvierat, to beriem. Ale inak si myslím, že dať do jedného času ľudí a dinosaury, medzi ktorými je skoro nemožné prežiť, je proste trošku prehnané. Ale je to Tarzan a ja to rada Edgarovi R.B. odpustím, pretože pútavo bavil od začiatku do konca ako vždy.

26.07.2015 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Je to tretia kniha o Narnii, ktorú som čítala a bohužiaľ nepodarilo sa jej zmeniť môj názor na pisateľský štýl autora. Narnia určite vyhovuje viac deťom (a všetkým, ktorí ju poznajú z detstva), mne príde nudná. Nemám chuť čítať ďalšie časti.

26.07.2015 2 z 5

Tarzan strašný Tarzan strašný Edgar Rice Burroughs

Dej pútavý a prepracovaný, ako aj v predchádzajúcom dieli, takže som nadmieru spokojná :)
Len treba autorovi odpustiť, že Tarzan bol vždy "náhodou" v pravý čas na pravom mieste, aby niekomu zachránil život. A takto to je už od prvého dielu, takže ani to už neprekvapuje. Čitateľovi samozrejme musí byť jasné, že v normálnom živote to takto nechodí...