Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky přehled

Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185997/zo-zahrady-bohorodicky-185997.jpg 5 7 7

Kniha archim. Cherubíma prekrásnym spôsobom približuje Svätú Horu Atos, kam prichádzajú všetci tí, ktorí milujú Christa, ktorí milujú modlitbu, ktorí chcú okúsiť božskú blaženosť už tu na Zemi. Svätá Hora Atos je posvätená potom svätých askétov, túžiacich po jednote s Christom. Na 320 stranách je opísaná pravá tvár svätohorského života a prekrásna príroda. Množstvo farebných a čiernobielych fotografií utvorí čitateľovi predstavu o Atose. Kniha je ozdobená mnohými ornamentami a kresbami, ktoré zvýšujú duchovnú pohodu pri čítaní. Preklad z gréčtiny: Mgr. Ján Zozuľak... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky. Přihlašte se a napište ho.

farbi
26.07.2015 5 z 5

Túto jednoducho napísanú knihu som dočítala nedávno a som veľmi vďačná mojej sestre, že mi ju požičala na prečítanie. Každý deň, odkedy som začala, som sa nevedela dočkať večera, kedy sa k nej budem môcť vrátiť. Čítať ju bolo ako ponoriť sa do iného sveta. Doslovne ponoriť sa, ako keď strčíte hlavu do vody a sledujete svet "tam dole". Tak toto bolo sledovanie sveta "tam hore". Slová a príbehy som hltala s otvorenými ústami aj srdcom. Bolo úžasné sledovať ťažký, ale krásny život svätohorských mníchov, krásny pre ich úprimnú detskú lásku a pokoru voči druhému. Mala som pocit, akoby som sa pri čítaní povznášala... Jej atmosféra ešte dlho znela v mojom vnútri.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky v seznamech

křesťanství mnišství pravoslaví, pravoslavná církev pravoslavní mniši Athos, Svatá Hora

Autorovy knížky

1995  100%Zo záhrady Bohorodičky - nostalgické spomienky