evelýny evelýny komentáře u knih

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Klasický romanticko-homorně laděný příběh, který musíte v některých pasážích brát s nadhledem. Na druhou stranu vás pobaví a rozesměje, takže já si od autorky ještě něco přečtu.

12.10.2015 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Začátek trochu pomalý, konec předvídatelný, ale když potlačíte rozumové uvažování a nespoutáte vlastní fantazii, tak se ,,chechtáte" nahlas. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout - pobavila mě.

12.10.2015 4 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Tenhle díl se mi líbil nejvíce. Do poloviny knihy mě napadlo, že Emma Hart se zbavila všech poporodních a rodičovských depresí :-). Bohužel stále se opakující úvahy obou hrdinů mě fakt umořily

12.10.2015 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Oddechová kniha, u které se bavíte. Zajímavá tím, že je napsána z pohledu Chrise - muže, který si přivydělává striptýzem. Od začátku mi byl sympatický. Bohužel konec knihy je opět standardní, takže proto pouze 4 hvězdy. Ale jako oddychovka pro pobavení dobré.

04.10.2015 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Opět pro mě rozporuplná kniha. Povrchní, laciné, nepropracované zápletky střídají hluboké úvahy obou hlavních hrdinů. Téma osobní ztráty - téma odpuštění druhému, ale především odpuštění sám sobě. Jak se vám život změní, když dokážete opravdu v hloubi duše odpustit - jak se najednou zjednoduší. První půlka knihy mě nudila, od druhé jsem se ztěží odtrhla a ještě mě donutila přemýšlet, dokonce ukápla i slzička. Škoda těch laciných zápletek. Za to ,,karmické odpuštění" dávám jednu hvězdu navíc. A ještě musím hodně nepřemýšlet nad neschopností Roxy uvařit obyčejný čaj :-)

26.09.2015 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Označení kategorie dívčí román tento příběh rozhodně splňuje. Místy je i vtipně napsaný. Bohuže ničím originální a rozhodně na mě nepůsobil reálně. Pohádka pro odrostlejší dívky o jednom drsňákovi, který ale vlastně ani drsňákem nebyl, spíše velmi trpělivým, předčasně rozumově vyspělým princem z pohádky :-)

26.09.2015 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Průměrná oddychovka pro postpuberťačky. Možná pro tuto knížku nemám ten správný věk. Do knihy jsem se nemohla začíst a ke konci jsem již přeskakovala. Některé pasáže jsou celkem vtipné, ale hlavní hrdinka se stále hihňá - někdy jsem měla pocit, že je jí spíše 15 a ne 25 let. Ke konci se mi ulevilo, že našla své ztracené Óčko. Na cuketovou buchtu jsem chuť neměla.

23.09.2015 2 z 5

Být milován, milovat Být milován, milovat Vladimír Holan

Zřejmě pro tyto verše nejsem dost vyspělou čtenářkou.
Na první pohled pro mě byly neučesané - nemelodické.
Na druhý pohled nesrozumitelné a tím pro mě depresivní.
P.S.: Pane Holane, muž s takovým jménem nemohl být nikým jiným než básníkem. Každý ve svém životě chce být milován a chce milovat.
Nevím, kolik pohledů vašemu výboru z poezie v budoucnu ještě budu muset věnovat, abych pochopila...
NADĚJE: Některými básněmi jste mě okouzlil již při prvním pohledu:
Miluj...
Nerovnost země a tedy i nerovnost lidí
jen na kolenou ucítíš.
Miluj však obě a věru jen tím spíš,
že není lásek, že je jen jedna láska,
tak jako všechny kříže jsou jen jeden kříž.

26.06.2017 4 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Přestože je v knize dost nudných míst, které vás doslova vybízejí přeskakovat v textu, přesto se autorce podařilo udržet moji pozornost až do úplného konce. Čím více se mi odkrýval příběh obou protagonistů a jejich blízkých, tím více jsem byla dějem pohlcena a tím více jsem si na jeho konci přála to staré obehrané klišé, tím více jsem si přála starý dobrý hyppy end. A pak přišel Epilog....
Příběh o lásce, úctě, toleranci, osobní zodpovědnosti, druhých šancích,
odvaze .... Ale hlavně příběh o odpuštění.
Karmo, co ode mně očekáváš? A karma odpověděla: ,,Odpuštění."
Ale co s tím, když odpustit je někdy tak těžké...
A co s tím, když na konci příběhu je tolik: ,,Proč?" ,,Kdyby?" A odpovědět nemá kdo.
Originálně neoriginální příběh, který jsem zdolala za jeden den a který mi po ,,Stalkerovi" nalil do žil opět radost ze čtení a chuť objevovat další krásné příběhy.
Děkuji Vám, paní Adele Parksová.

25.04.2017 5 z 5

Nemravná lady Nemravná lady Susan Elizabeth Phillips

Romantický příběh napsaný s velkou nadsázkou, která místy přechází až do parodie. Přesto mě bavil tak, že jsem se rozmýšlela pro nejvyšší hodnocení. Ale to kvalitním příběhům nemohu udělat. Opět se v knize naleznou vtipné dialogy i poetické úvahy a vyznání. Epilog mě však tentokrát již nudil.
Zajímavost: Knihu jsem si v knihovně půjčila omylem opakovaně. Její začátek mi byl nějak povědomý a PŘEKVAPENÍ! Já jsem ji již přečetla. Při druhém čtení jsem byla překvapená, že si absolutně NIC z děje nepamatuji. Zřejmě jde o edici pana Alzheimera
P.S. Jestli ovšem dojde u mě i ke třetímu čtení, měla bych se nad sebou zamyslet, možná navštívit psychiatrii...

10.10.2016 3 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Z mého pohledu je kniha hlavně o víře v boha. První část knihy mě opravdu nebavila, ale ta druhá část mi moji trpělivost vynahradila. Jediné, co mi vadilo bylo oslovení Taťka Bůh - dost infantilní a zde mě to fakt rušilo.
Zajímavý pohled na klinickou smrt a na vše to záhadné, co kolem tohoto tématu bylo - je - a bude řečeno.

19.05.2016 4 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Přestože jsem byla přesvědčena, že v tomto druhu literatury mě již nic nepřekvapí, tak této knize se to povedlo. I když je to pár odstínů šedi zabalených do viktoriánské doby, i když pozorný čtenář ,,detektivní zápletku" rozlouskne skoro v počátku, navzdory erotické gymnastice na konci příběhu mě kniha opravdu bavila. Do šablonovitého zpracování současných erotických románů rozhodně nezapadá. Příjemné překvapení, ale na plný počet bodů to u mě není.

28.04.2016 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Tak, jak se mi Dublin Street dobře četl, tak London Road je pro mě zklamáním, nastavovanou kaší. Dokonce mě napadlo, jestli tato dvě díla napsala jedna a ta samá autorka. Stále dokola omílající úvahy hlavní hrdinky mě ke konci již unavovaly. Jedna hvězda za to, že ojediněle se v této knize najdou vtipnější pasáže. Z mého pohledu tato kniha rozhodně punc Světového besceleru nesplňuje.

12.04.2016 1 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Začátek tohoto dílu mě nudil. Pak se příběh rozvinul celkem dobře, ale konec - takové nudné klišé. Opět bych si přála rozvinutější - propracovanější dokreslení příběhu. Trochu jsem se ztrácela v úvahách hlavní hrdinky, kterými byl přerušován děj knihy. Celkový dojem proto na mě působil chaoticky. A konec uspěchaný, trochu moc překombinovaný - já se v záplavě informací opět ztrácela. A happy end mi tentokrát docela vadil.

06.04.2016 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Opět citlivé téma násilí, osobního selhání s prvky erotiky. Způsob podání příběhu byl však spíše podprůměrný, i když vtipné pasáže se zde také našly.
Z mého pohledu nejslabší dílo této autorky.

14.02.2016 2 z 5

On On Carey Heywood

Lehce erotická romance pro nenáročného čtenáře. Zpočátku mě kniha bavila, ale opravdu stále se opakující pocity hlavní hrdinky začnou nudit. Konec knihy mě skoro donutil nepokračovat ve čtení. Na druhou stranu jsem od tohoto typu literatury neočekávala zázrak, jenom jsem chtěla vypnout a to se mi povedlo.

28.11.2015 1 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Bohužel ani v druhém díle autorka svůj stín nepřekročila a já to ani nečekala. Ke konci mě překvapila detektivní zápletka, ale opět zpracovaná velmi povrchně. Opět se v knize našly docela zábavné pasáže, ale ta hromada sexu, to je fakt stupidní. Nejsem sice žádný sexuolog, ale tato rádoby spisovatelka by možná nějakou konzultaci potřebovala.

06.11.2015 2 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Tak pro tenhle díl mi nezbývá nic jiného než říci: Bláboly na entou!!!!!!!!!! Nezřízený sex se tu střídá s neustálými strachy a obavami obou protagonistů, do toho patologické vztahy všude kolem. Taková sonda do nějaké psychiatrické skupiny. Na oslovení ,,frajere" jsem od této chvíle fakt alergická. Na druhou stranu musím říci, že ke konci knihy se děj stal napínavější, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že kniha byla napsaná pod vlivem. Ale čeho?

06.11.2015 1 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

I když od samého začátku vlastně víte, jak kniha dopadne, je napsána vtipně - mile. A nechybí jemné nastínění budoucnosti. Plný počet bodů však nedávám, protože přeci jen patří spíše k lehčímu žánru, ale mně se opravdu velmi líbila.
Bohužel v současné době knihy této autorky na pultech knihkupectví nenajdete. Takže děkuji za síť městských knihoven.

06.11.2015 4 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Zazmatkovala jsem v knihovně a tuto knihu jsem si vybrala omylem a když jsem ještě k tomu zjistila, že se jedná o ,,historickou romanci" ( tento žánr opravdu nemusím ), byla jsem přesvědčená, že tentokrát nedočtu. Omyl! Dočetla jsem na jeden zátah a ke konci jsem ve svém hodnocení přidala jednu hvězdu navíc. Krásně jsem si ,,vymyla mozek" :-)

11.10.2015 3 z 5