Učitel lásky přehled

Učitel lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20695/bmid_ucitel-lasky-8D1-20695.jpg 4 264 264

Román z viktoriánské Anglie o ženě, která chce vylepšit svůj manželský život a naučit se eroticky uspokojit manžela. Za tímto účelem osloví Elizabeth Petreová lorda Safyrea, který je levobočkem arabského šejka a anglické šlechtičny a je proslulý svými milostnými úspěchy. Pruderní výchova této doby, neumožnila této třicetileté ženě, matce dvou synů, téměř žádné sexuální zkušenosti. Cítí, že její manželský život je ohrožen a chce ve svém manželovi probudit vášeň. Manžel však na její pokusy nereaguje, zato vztah mezi Elizabeth a lordem Safyerem nabývá nečekaných rozměrů. Šokující je i odhalení manželových milostných vztahů.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The lady’s tutor , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Učitel lásky. Přihlašte se a napište ho.

adelinka
16.05.2023 4 z 5

Aj keď zrovna romantické alebo erotické romány vyhľadávam málokedy a skôr sa ku mne dostanú náhodou, ako napríklad aj táto kniha pred desiatimi rokmi, tak táto sa mi páčila. Preto som si ju aj vybrala do čitateľskej výzvy ako knihu, ktorú som už raz čítala. Pri prvom hodnotení som dala 5 hviezdičiek, teraz som jednu odobrala, zrovna asi aj preto, že až tak tá romantika nie je môj zrovna štýl..... ale aj nálada na rôzne žánre sa môže meniť....

pavlinda
15.02.2023 4 z 5

I když podle této obálky bych si knihu ke čtení nevybrala-v knihobudce jsem narazila na vydání z IKARu 2013 a překvapivě jsem ji přečetla celou.

shecoola
05.10.2022 3 z 5

V knihe sa stretávame s viacerými výraznými protikladnými prvkami:

- suchí, nudní, strojení a puritánski Angličania vs. vášniví a horkokrvní Arabi
- muži sledujúci len svoju kariéru a vlastné uspokojenie vs. ženy, ktoré neznamenajú nič a nesmú nič (maximálne tak slúžiť vlastným mužom ako nástroj pre ich politické zámery)
- absolútna sexuálna nevedomosť vs. detailná kamasutra
- zastaralé konzervatívne výrazy vs. bohatý sexuálny slovník vrátane arabských výrazov

Okrem príbehu takmer nedotknutej Elizabeth a jej učiteľa "sexu" Ramiela je na pozadí vykreslená prísne puritánska doba (v ktorej vládnu muži a ich otrasné chlípne akty s rovnakým pohlavím bez vekových rozdielov), ktorá ukazuje, aké sú ženy bezmocné, bezbranné a ktorým často nezostáva nič iné, než byť celoživotne slepé a hluché, aby mohli žiť sterilne nudným životom.

Hlavne v druhej polovici knihy sa dej točí okolo sexu v detailných opisoch, inak ale príbeh končí ako klasický román - šťastným koncom, v ktorý všetky veríme. Mňa by každopádne ešte zaujímalo, ako to dopadlo s veľaváženým pánom manželom a ešte veľaváženejším otcom Elizabeth. Pre nich by sa tu tiež hodil koniec, v ktorý všetky veríme.

Zatím zde není žádná související novinka.

Život je cesta našich vlastních rozhodnutí, Elizabeth. Nemůžeme se stále řídit podle názorů jiných lidí.

Krásu vnímá ten, který se dívá

Kniha Učitel lásky v seznamech

v Právě čtených2x