evask evask komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Při vší úctě k tématu, já jsem téhle knížce nemohla přijít na chuť. Přečteno do poloviny a dál to vzdávám.

05.02.2024 2 z 5

Moulin Rouge Moulin Rouge Pierre La Mure

Fakt pěkný. A ještě si člověk rozšíří obzory.

02.02.2024 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Když jsem se dotrápila asi do poloviny, přečetla jsem si napřeskáčku ten nejstarší příběh, ten se mně líbil. Žádní duchové. Ti mi totiž vůbec nesedli. A znovu jsem ocenila možnost půjčování knih v knihovně. Když šáhnu vedle, jako v tomhle případě, peněženka žádnou ztrátu neutrpí a já zas knížku vrátím.

29.01.2024 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moc zajímavá, poučná a pěkná knížka. Na mě trochu rozvleklá. Mám přečtené tak čtyři pětiny a nevydržela jsem to a koukla na konec - takový se dal čekat. Nedočtený zbyteček už asi jen tak prolistuju. Ale k přečtení určitě doporučuju!
PS: Nakonec jsem dočetla a změnila své hodnocení na pět *.

25.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Konec je překvapivý a tak trochu ruší můj celkový dojem. Docela by mě zajímalo, proč autorka vymyslela zrovna tohle řešení. No aspoň máme o čem přemýšlet. Jinak se mně knížka hodně moc líbila. Napsala ji chytrá citlivá ženská, to je jasné z každé stránky.

11.01.2024 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Zatímco první dva díly jsem hltala, tak tenhle třetí se podle mě moc nepovedl. Větší vzrůšo nastane až v poslední čtvrtině, ale to už přitažlivost knihy nevylepší. Tři a půl hvězdičky.

07.01.2024 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Čte se moc dobře.

27.12.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Líbilo se mně to.

15.12.2023 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Knížka se paní Chalupové moc povedla. Hezky vystavěný příběh.

08.12.2023 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Nechci nikomu brát chuť ke čtení. Je to sci-fi horor a já na sci-fi nejsem. A těch jmen! Nakonec jsem teda dočetla, ale druhý díl, ačkoli jsem si na něj v knihovně vystála frontu, tam zase s díky vrátím.

02.12.2023 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Jsem spokojená.

26.11.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Profesor Beneš je borec. Žádná falešná skromnost, ale kdo umí, umí. Dobře připravené otázky, přínosná kniha.

18.11.2023 5 z 5

Kouzelný dům Kouzelný dům Karel Josef Beneš

Pěkný, na dnešní dobu trochu rozvláčný román.

16.11.2023 5 z 5

Nezvěstný Nezvěstný Egon Hostovský

Ponurá, napjatá atmosféra, nervozita, intriky. A strach. Hostovský je skvělý.

10.11.2023 5 z 5

Jidiš pro radost Jidiš pro radost Leo Rosten

Mně se to líbilo. Židovské výrazy jsem sice okamžitě zapomněla, ale historky u nich byly zábavné. Prima oddech.

06.11.2023 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Já to snad nedočtu. Přitom na začátku jsem se i hlasitě smála a byla jsem nadšená. Ale příběh tam není a celá knížka je založená na hrátkách s jazykem a to se mně už zajídá. Ono je to stále na jedno brdo. Ale pana Přidala samozřejmě obdivuju. To je borec!

03.11.2023 3 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Nejdřív mě ta knížka dost štvala. Popis reálií v Praze, příliv jmen příbuzných, samozřejmě vždy židovských, jakoby Židé ani jiná jména nedávali, nadbytečné poučování. Později zas byly názvy ulic v Izraeli. To přece čtenáře zas tak nezajímá, jen tím autorka upozorňuje, jak to tam zná. Aspoň já to tak vnímám. Ale zase na druhou stranu problém dvou milujících otců, navíc s tak rozdílným osudem, to je zajímavé téma a docela dobře zpracované. Dávám čtyři *.

30.10.2023 4 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Tak tohle je zajímavá a dobře vymyšlená knížka. Nejdřív jsem ji teda skoro chtěla odložit. Člověk se musí prvními padesáti stránkami prokousat. Pak mně to začalo bavit. V další fázi jsem nevěděla, co si mám o tom myslet. Nakonec se všechno vysvětlilo a puzzle do sebe zapadlo. K pochopení úplného závěru jsem si musela znovu přečíst začátek příběhu.
Za mě čtyři a půl hvězdičky.

25.10.2023 5 z 5

Pod Jižním křížem Pod Jižním křížem Barbara Bickmore

Sice červená knihovna, ale dobře vymyšlená. Hlavní hrdinka se dostává do svízelných situací, takže trnete, jak tohle dopadne.

22.10.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Dobře ten příběh Scarlett vymyslela a moc pěkně ho napsala. Přizpůsobit se jakékoli situaci. Přiznejme si, že to jde dobře spoustě z nás a často v tom ani nevidíme nic špatného.
Akorát, chybička se vloudí, v šedesátých letech Světlana určitě nechodila na gymnázium, ale na SVVŠ neboli dvanáctiletku.

12.10.2023 5 z 5