Nejsem jako vy

Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastní světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87064/nejsem-jako-vy-bTc-87064.jpg 4.5392

House Rules (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

postrach
včera

Knihhy této autorky,se mi velmi zalíbily.Silnými a poutavými příběhy a ději.To nechybí,ani této knize.

Kerberos

Zajímavě zpracované jako většina autorčiných knih.

sabca

Spisovatelka nás zajímavou formou seznámila s jistou formou autismu - Aspergerův syndrom. Konec knihy byl překvapivý. Stojí za přečtení

ankaras

S autismem se dnes setkáváme kolem sebe stále více častěji, díky této knize zjistíte mnoho o jeho horší formě. Jodi je úžasná spisovatelka, díky ní si přečtete přehledné informace nejvíce probíraných témat nenásilnou formou a to člověka baví.

verushka19

Super zajímavá knížka. Napínavá, měla jsem ji přečtenou za chvíli a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Docela nečekaný konec. Hezký náhled do života s autismem.

PetK

Picoult si ponechává největší překvapení a zvrat vždy na poslední stránky, nejinak tomu bylo i v tomto případě. Díky za pokus o vhled do života lidí s aspergrem, i když - těžko říct, zda se do něj lze vůbec vcítit a plně ho pochopit? Líbí se mi i to, že autorka ponechává na čtenáři rozřešení základní otázky knihy - do jaké míry je člověk s touto odchylkou schopen vcítit se do druhých?

adriane9

"Ach jo Jodi, dočetla jsem a je to mé třetí setkání s tebou a zase to byla nálož na psychiku a já si teď jdu číst třeba Děti z Bullerbynu, abych tvými příběhy až tak moc nežila" :-). Takže tolik ke vzkazu pro Jodi Picoult a ke knize říkám toto - opět chválím spisovatelku za naprosto dokonalou přípravu k tématu, totálně mě to pohltilo, že jsem četla knihu i tam kde si dávám ke čtení zákaz. Výborný styl psaní kapitol, žádný z hrdinů mi nebyl protivný a o všech se dalo dlouze přemýšlet díky neobyčejným životním příběhům všech zúčastněných. Jak už tu někdo zmínil, jedinou výtku mám ke konci knihy kdy se opravdu celý proces opakuje a přitom již všechna fakta znáte a nic nového to nepřinese. Každopádně to je malá moucha na celé úžasné knize a " Jacobe, já zase děsně nesnáším červený tlačítka, nejradši bych měla celý byt bez dveří a vadí mi hnědohovínková barva" .. Je to prostě tak trochu v každém z nás.. u někoho víc, někde míň a někde už je diagnóza...

Vendelína.čte

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Mohu říci, že se stala jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Velmi čtivý příběh, plný napětí až do konce. Moc mi vyhovovalo, jak je kniha psaná-z pohledu každé postavy. Jsou zde krásně vyjádřené pocity. Oceňuji autorku, že se pustila zrovna do knihy, kde hlavním tématem je Aspergerův syndrom.
Rozhodně to není jediná kniha, kterou si od autorky přečtu. DOPORUČUJI.

hanča34

Knihu jsem četla hlavně během deštivé dovolené, takže jsem ji přečetla víceméně jedním dechem. Hlavně jsem obdivovala autorčinu znalost o lidech , kteří mají Aspergerův syndrom. Příběh správně gradoval a i když se dal poskládat z informací, které člověk měl, přesto vás udržoval v napětí až do konce. z Jodi jsem docela nadšená, budu její knihy číst dál.

skryvacka

bezva knížka, příběh mě dostal... o autismu v této formě autorka věděla hodně a příběh byl velmi, velmi dobře zpracován... ale od této spisovatelky se dá číst úplně všechno... asi nejvíc mě ale "vzala" Vypravěčka...

mschmidtova

Super! Je pravda, že jsem už od poloviny knihy věděla, jak to bylo, ale jak to dopadne, tím jsem si jistá nebyla. Nesouhlasím s komentáři, kde se píše, že se stále opakují dokola stejné věci. Neopakují se, vždycky je situace a okolí trochu jiné. V tom je autorka právě perfektní. Ví o tématu tolik věcí, že ho dokáže popsat a nastínit z mnoha jiných úhlů a já ji obdivuji za to, jak se jí toto téma povedlo. Opravdu zde nejde o vraždu a o její vyřešení. Jde o podání obrázku Chlapce s Aspergerovým syndromem a to se Jodi opravdu perfektně povedlo. Další její podařená kniha.

Renatecka

Skvělé téma, ale na můj vkus soudní případ dost rozvleklý na zbytečně moc stránkách (stálé opakování stejných faktů dokola). Jistě u této knihy nejde až tak o krimi zápletku, ale o přiblížení Aspergerova syndromu, ale rozuzlení případu se člověk dozví hned v půlce knihy a prakticky tak příběh i bez jakýchkoliv zvratů končí. 3,5 hvězdiček.

hrosik3

Kniha mě nudila. Autorka si vybírá asi atraktivní témata, ale já se nemohla začíst, je to trochu jako kafemlýnek, stále se opakující upozornění na AS, příznaky, co Jacoba vytočí, nastartuje, co ho uklidní. Zřejmě nejsem ta pravá cílovka pro tuto knihu. dočetla jsem, ale nezaujalo.

Safrika

Zajimavy pohled na autismus, libila se mi.

Katka81

Picoultka ani tentokrát nezklamala, opět jsem knihu přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

Princezna22

Od poloviny knihy jsem věděla kdo je vrah,ale to nevadí. Kniha byla přeci jen o autismu a chování, kterým se tato nemoc projevuje.. Za mě rozhodně doporučuji přečíst. Jodi zase nezklamala a jalo čtenářce mi dala pekelně pěkny prožitek ze čtení... Tato kniha je opravdu skvost a za mě kdybych mohla hodnotím více hvězdami!!

Hvězdinka

Uzasny a silny pribeh! Cetla jsem jednim dechem a kniha ve mne zanechala stopu na dlouho. Maximalne doporucuji!

Ovecka_Saki

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dva měsíce četla.

Dagmar58

Zajímavé originální téma o dětech s autismem, autorka skvěle popsala chování člověka s Aspergerovým syndromem a snažila se popsat jeho svět. Pro mě silný příběh, doporučuji k přečtení.

babsi66
16.12.2016

Konečně kniha, která popisuje Aspergerův syndrom nejen z té vtipné stránky, ale snaží se ukázat i úskalí, která již nejsou tak zábavná.

buccaneerka
20.10.2016

Taky jste přibližně od poloviny knihy už věděli, kdo je vrah? I přesto mě bavilo knihu číst dál, jen jsem si říkala, jak můžou být všichni (matka, právník, soudce, policista) tak natvrdlí, že jim to nedochází...

Sighisoara
09.10.2016

Miluji knihy o autistech a Aspergerech! Uplně těm lidem rozumím. Autorka je velmi talentovaná.

Babo
26.09.2016

Skvělá knížka, žít to ale v reálu asi bych tak nadšená nebyla. Každé postižené dítě pohltí svými potřebami všechno kolem . A jak to asi bývá nejčastěji matku. Milující matku, která se musí vzdát svého života ,aby mohla být k dispozici svému stárnoucímu dítěti 24 hodin denně. Je to její volba a není to jen pokus. Smekám před všemi , kteří to dokážou.
Ale zpět ke knize. Je napsaná velice čtivě a i když v žádném případě nejde o humorný román, často jsem se musela usmát nad absurditou , kterou přináší doslovné vnímání světa.
Už se těším na další knihu od Jodi Picoult,je skvělá vypravěčka a volí neotřelá témata .

Xsycht
22.09.2016

Jsem teprve na začátku, ale tohle mě opravdu od srdce rozesmálo:
...
Já: Devět.
(Poznámka: Ve skutečnosti jsem se cítil na desítku, ale to je sudé číslo. ...)

farfalla13
31.08.2016

Doporučuji. Mezi námi je spousta lidí, které se nepodaří diagnostikovat a je velmi poučné těmto lidem porozumět - oni jsou normální, ale jejich vnitřní svět je o tolik bohatší, že je ten vnější až tak neoslovuje. Žijí si (byť trochu roboticky) své paralelní světy podle svých pravidel a to není nic proti ničemu.

danazeskolky
30.08.2016

Moc se mi líbila. Jediné, co mi vadilo, že se ze mne postupně stával tak trochu autista. Tolik mě to pohltilo, že jsem se myšlenkami zcela napojila na Jacoba. Hranice mezi zlem a nutností, je někdy tak úzká.. Vřele doporučuji nejen lidem, kteří mají ve svém okolí někoho s Aspergrem, všem, kteří dokáží vidět věc z více úhlů.

Gi-Gi
28.08.2016

ne úplně mě zaujal způsob vyprávění, příběh v pohodě,

ritz
22.08.2016

Skvělá knížka, čtivě napsaná, zajímavé téma.

qydko
17.08.2016

Poutavá kniha. Pohled do světa autisty. Velice čtivé. Závěr jsem tak trochu tušila.

AngelOfDarkness
22.07.2016

Skvělá, velmi čtivá kniha. Opravdu se mi líbila. Jen se mi nezamlouval zpola otevřený konec příběhu.