evask evask komentáře u knih

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Mně se to líbilo, odpočinkové nenáročné čtení, zvlášť doporučuji na letní dovolenou.

21.06.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Přečetla jsem všechny tři díly a další už si nepůjčím. Kombinací a náhod je nějak moc. Taky mě rozčiluje moderní slovo emoce a tady ho překladatel používá opravdu často. Ještě před dvaceti lety se postavy taky nějak cítily, ale emoce neměly.

14.06.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Děj měl spád. Autor zvolil momentálně dost populární téma. Zpracování tendenční, naivní, školácké. Vracím do knihovny se smíšenými pocity.

06.06.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Opět výborná Soukupová. V Ich formě mluví tři generace a každá svým jazykem a svým způsobem myšlení. Ona se ta Soukupová umí převtělovat. .

01.06.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knížka se dobře četla, krátké kapitoly, napínavý děj, ne zas až tolik postav. Jen ten konec mně připadal nějak divný.

19.05.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Dobrá detektivka, ale chtělo by to trochu zestručnit.

12.05.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Výborně! Chytrá, šikovná, talentovaná Viktorie Hanišová.

04.05.2023 5 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Hned na začátku podrobný popis zohavení mrtvé. Jenže na mě drastické scény působí odpudivě, připadá mně, že si někteří autoři myslí, že čtenáři nejvíc ocení líčení sexu nebo brutality, to že asi dělá jejich dílo čtivější. Že doba si to žádá. Takže jsem si hned pana Kirka ocejchovala jako dalšího podbízivého, ale asi jsem mu křivdila. Děj je občas mdlejší, až na konci dostane knížka zase švih. Takže 4* až až.

29.04.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Docela se mně to líbilo, ne snad vyloženě trhák, ale dobrý. Půjčila jsem si druhý díl.

25.04.2023 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Překrásná klasika. Ve filmu je děj trochu upravený, díky bezvadným hereckým výkonům je taky dobrý. Knížka je nádherná, Havlíček je skvělý spisovatel.

19.04.2023 5 z 5

Cesty hada na skále Cesty hada na skále Torgny Lindgren

Málem mě od čtení odradila první, úvodní kapitola. Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Takže váhavým doporučuji přeskočit a první kapitolu si přečíst jako poslední.
Moc moc pěkná knížka.

19.04.2023 5 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Dobré čtení, zhruba v polovině mně to připadlo trochu mdlejší.

10.04.2023 4 z 5

Barabáš Barabáš Pär Lagerkvist

Zvláštní knížečka. Barabáš, už od narození odmítaná, i rodiči nenáviděná osoba. Náhodou je zachráněn od smrti na kříži, protože dav chce nechat zabít Ježíše. Barabáš neví, co si o všech událostech myslet, v hlavě si nedokáže srovnat, čeho byl svědkem. Kolísá mezi dobrem a zlem. Rád by zvolil dobro, ale přece jen, jde o krk. S lidmi je to pořád stejné, za dob Barabáše jako dnes.

05.04.2023 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Paní Soukupová stvořila Martu a věděla, že nám bude dost protivná. Tak to se jí povedlo výborně. Zde v anotaci je napsáno: matka ji přinutí si dítě nechat. Já myslím, že matka ji nepřinutila, to Marta neví, co dělat, pořád mění rozhodnutí, i se školou, ráno tam půjdu, pak stejně nejde. Nemá žádnou disciplínu, pije, kouří, rodiče jí dávají asi slušné kapesné, protože kde na to bere?
Marta se moc nepovedla, ale zato knížka se povedla velmi. O něčem vypovídá. Styl psaní k Martě bezvadně sedí. Podle mě - Soukupová to umí vymyslet a umí to i napsat.
A paní Soukupová, prosím, napište Martu po patnácti letech, mně by zajímalo, jak to s ní vyřešíte.

28.03.2023 5 z 5

Šumava - Mezi dvěma národy Šumava - Mezi dvěma národy Robert Steun

Biografie, ráda jsem si ji přečetla, i když název je podle mě zavádějící, na Šumavě se odehrává jen menší část autorova života. Nemohu dát plný počet bodů, cosi tomu schází, jsem z pana Steuna trochu rozpačitá, jeho příběh pro mě strhující nebyl. 3 1/2 *.

26.03.2023 4 z 5

A Titanic se potopil A Titanic se potopil Erik Fosnes Hansen

Byla jsem naladěná na něco jiného, než byla tahle knížka. Takže mě to tak úplně nezaujalo, za což autor nemůže.

21.03.2023 4 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Zajímavá kniha.

15.03.2023 4 z 5

Krev andělů Krev andělů Jaroslava Černá

Píše se rok 1646, ale dialogy jsou vedeny soudobou češtinou, oslovování mladá dámo, protagonisté si zcela moderně užívají a vychutnávají. Moje první knížka od této autorky a asi taky poslední, protože mně její styl není příjemný. Ale dočetla jsem!

09.03.2023 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Knížka je zařazena do žánru detektivky, krimi, tak jsem od začátku čekala, kdy k nějaké kriminální události dojde, ale ona to klasická detektivka není. Zajímavé pěkné čtení, řekla bych tak čtyři a půl *.

07.03.2023 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Mně se to docela líbilo, ale jak se blížil konec, už to bylo čím dál tím víc takové za vlasy přitažené.
Pohádka pro dospělé, ale nakonec, občas můžeme číst i pohádky.

28.02.2023 4 z 5