Co ukrývá jezero

Co ukrývá jezero https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504338/bmid_co-ukryva-jezero-cJq-504338.jpg 4 157 45

Jack Logan série

Detektiv šéfinspektor Jack Logan už má dost života v pochmurném Glasgow, kde na něj předchozí nezdary a omyly číhají doslova na každém rohu. Požádá proto o přeložení a těší se na poklidný život na venkově. Jeho sny ale vezmou velmi rychle za své, když vody jezera Loch Ness vyplaví na břeh zohavené ženské tělo. Zatímco média divoce spekulují o útocích monster, Jack věří, že vrah má jen dvě ruce a nohy. Jak totiž sám dobře moc ví, i monstra jsou jen lidé z masa a kostí. Musí spolu s hlavním vyšetřovacím týmem jednat rychle, aby pachatele hrůzného činu chytili, než bude moci znovu zaútočit. Ale vzhledem k tomu, že se do oblasti sjíždějí po desítkách lovci Nessie a starý nepřítel zvedá svou ošklivou hlavu, může se tento případ ukázat jako nejnáročnější v Jackově kariéře. A když si nedá pozor, tak i poslední. Smrt a černý humor se snoubí v tomto svižném kriminálním thrilleru Tartan Noir odehrávajícím se ve skotské Vysočině.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Thicker than Water , 2019

Iva095
15.04.2024 5 z 5

Další skvělý díl. Logan mi jako hlavní hrdina dokonale sednul.
Příběh byl napínavý, vtipný a pěkně se četl. Těším se na další díl.

Veronika_mad
12.04.2024 5 z 5

Další super díl série.

work
12.04.2024 2 z 5

Já tomu pisálkovi říkal, že je to přitažený za vlasy, ale on si nedal říct. Zas mě namontoval do dalšího pitomýho případu a celý to prostě přepálil. Takže teď mám dvojnásob větší ego než v prvním díle a jinak než nadáváním na všechny okolo nekomunikuju, ale ztratí se to, protože tentokrát se navzájem šikanují všichni. Důkazy, co mi někdo strčí pod nos ignoruju, protože do vyšetřování si nenechám kecat, jasný? A co na tom, že to nakonec zase vyřeší někdo jiný a já se k tomu jen nachomýtnu a jsem z toho slavnej? Vždyť oni mě za to milujou, musí, vždyť jsem nejdokonalejší.
No, doufám, že se to v dalším pokračování zase spraví a dějově to bude míň předvídatelný a trochu chytřejší, protože jinak zůstane jen u vzájemnýho broušení si ostrovtipu na policejním oddělení, který stejně vypadá jak cirkusový panoptikum. Váš Jack Logan.

Lavender756
08.04.2024 5 z 5

Skvělý druhý díl! Nezklamal, kniha neztratila nic z toho, co vás v prvním díle tak nabudi. Humor, sarkasmus a ironie a super svižný a napínavý děj bez příkras.

Sančez
11.02.2024 4 z 5

Pěkná detektivka, ale první polovina na mě byla docela nudná. Logan mi celkem sedl. Další díl si určitě přečtu.

Avila
11.02.2024 5 z 5

Ještě lepší než první díl série.... Takže velká spokojenost.
Napínavé, vtipné a čtivé....
Autora dávám do oblíbených a už se těším na další pokračování.

Kekik
30.01.2024 5 z 5

Myslím, že je čas si dát pana autora do oblíbených. Je to sice druhá kniha, co jsem od něj četla, ale já jsem opět velmi spokojená. Občas mě autorův smyl po humor pobavil. Občas mě naštvalo, jak se chovají k Tylerovi. Tyler se stal mojí nejoblíbenější postavou. Je to moc šikovný detektiv. To chování si nezaslouží.
Jelikož nechci spoilerovat, tak se nebudu dále vyjadřovat k tomu, jestli jsem odhadla vraha.
Kniha jistě stojí za pozornost a já se již moc těším na další díl.

Maky806
28.01.2024 5 z 5

Mě se to teda četlo dobře. Pěkně propracovaný příběh.

karantena
05.01.2024 2 z 5

Já jsem ani nedočetla,což nikdy nedělám.Tohle se ale nedalo.Nudné,děj se nezáživně táhl.

mirunda
30.12.2023 5 z 5

Byla to dvaceti čtyř hodinová jízda. Konečně jsem měla čas na čtení a v rukou tu správnou knihu. Napínavou až do konce. Nemohla jsem se odtrhnout a tak to má být. Poslední v letošním roce

klokan.1905
06.11.2023 5 z 5

Co ukrývá jezero...
V pořadí druhé pokračování ze série Jack Logan... V případě, že by se Vám tato kniha dostala do rukou, tak samotná kriminální zápletka nijak nezasahuje do děje předchozího... Takže záleží na Vás... Já však patřím mezi chronologické čtenáře, což znamená, že první díl, tedy Království z kostí mám již za sebou... ;-) Mimochodem, o dost byste přišli... ;-)
K samotné knize...
Z Glasgow se přesuneme k jezeru Loch Ness, protože do těchto končin požádal detektiv šéfinspektor Jack Logan o přeložení... A právě jezero Loch Ness vyplaví zohavené ženské tělo... Média spekulují o útocích monster, ale Jack Logan má jasno - vrah má dvě ruce a nohy...
Skvělé pokračování této série... Vrah byl pro mě překvapením... ;-)
Mimochodem na konci ledna 2024 se můžeme těšit na pokračování této série, které má název Vražedná čísla...

alexis818
02.11.2023 3 z 5

Nedávám tři hvězdy,ale v prvním díle to bylo zkvely.A vpomto díle jen začátek a konec,jinam nic.Doufam,že další díl,snad bude lepší.

Miro67
02.11.2023 4 z 5

Četla jsem až druhý díl, ale určitě se poohlédnu po prvním. Lochneska může zůstat nadále neviděna v hlubinách.
Kromě nálezu zohavené mrtvoly se příběh obejde bez potoků krve a přesto je napínavý. Vtipné hlášky a dialogy kriminalistů jej skvěle okoření. A vcelku rutinní vyšetřování se zcela obrátí naruby v 39. kapitole. Jednu hvězdičku ubírám za dokončení, chyběla mi tam nějaká rekonstrukce činu s "jak a proč" a úlohou "spolupachatele".

anovy64
19.09.2023 5 z 5

I druhý díl se četl velice dobře, kniha měla spád a byla okořeněna i lehkým humorem.

SilvieSisinka
03.09.2023 4 z 5

Na břehu jezera Loch Ness je nalezena mrtvola umučené ženy.Detektiv Jack Logan se těšil na venkovský klid,místo toho se musí poprat s dalším strašlivým případem.Behem pátrání nakonec přijde řeč na strašidelný dům, spiritistické tabulky,exorcismus i ruského mafiána.

Duchoslp
24.08.2023 4 z 5

Inspektor Logan v novém působišti se starou partou řeší další případ. Podezřelých je víc než dost a samozřejmě nechybí ani překvapeni na konci. Super čtení

Majulle
21.08.2023 5 z 5

Kdo četl první díl určitě se mu bude líbit i tento Spousta podezřelých, spousta skvělých hlášek a pohodové čtení.Kniha je napínavá a má spád

jan7113
19.08.2023 5 z 5

Detektivní thriller odehrávající se na březích jezera Loch Ness - to prostě můžu! Zvlášť když je kniha takhle čtivě a vtipně napsaná. Jsme sice teprve u druhého dílu, ale zatím si tato série drží velmi slušnou úroveň. Jen tak dál a šup sem s dalšími díly.

Beamy
06.08.2023 3 z 5

Stejně jak u prvního dílu, děj měl spád, krátké kapitoly, zajimavé prostředí. Velmy zajímavý motiv.Už se těším na další díl.

WaN635
04.07.2023 5 z 5

Ach jo, po skvělé jedničce ještě o fousek lepší dvojka a nejhorší je, že trojka je v nedohlednu ....

Líbilo se mi to, pobavila jsem se slovními výměnami mezi policisty a vraha jsem si ke konci taky tipla správně.
Tož teď nezbývá než čekat a to čekání si zkrátit jinou knižní sérií.

thrillery

Barry Hutchison
skotská, 1978
2022  87%Království z kostí
2023  84%Co ukrývá jezero
2011  81%Pan Mumla
2011  88%Hadrová Maggie
2024  83%Vražedná čísla

Kniha Co ukrývá jezero je v