emilieselden emilieselden komentáře u knih

Skvělé vyprávění, které se čte úplně samo. Jedinou nedokonalostí je počet stránek, kniha by klidně mohla být delší. Na pokračování se moc těším.

22.04.2024 4 z 5

Velké tajnosti Velké tajnosti Arnošt Vašíček

Již několikátá kniha, kterou jsem od autora přečetla a opět nezklamala.

19.04.2024 3 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Příběh je zajímavý ale forma, jakou je to napsané mi bohužel moc nesedla. Nedokázala jsem se do knihy ponořit. Navíc mi žádná postava nebyla sympatická.

18.04.2024 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tohle není lehké čtení, i tak jsem se ale od příběhu nemohla odtrhnout. V člověku vyvolá hodně emocí a něco v něm zanechá. 3,5*

14.04.2024 3 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Druhý díl byl ještě lepší než první. Čtivý a napínavý hned od začátku. Jen konec lehce překombinovaný. 3,5*

11.04.2024 3 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Nebylo to špatné, ale chvílemi těžko uvěřitelné.

08.04.2024 3 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Knížka nebyla špatná, dobře se četla, ale závěr mě zklamal.

05.04.2024 3 z 5

Prokletí Mabiny farmy Prokletí Mabiny farmy Matthew J. Costello

Další příjemný díl ze série, který nezklamal. 3,5*

01.04.2024 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížka se mi líbila, dobře se četla, ale něco tomu chybělo - snad více napětí, gradace, trochu jiný konec. 3,5*

30.03.2024 3 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Příjemné čtení, zajímavé popisy prostředí i jídej, jen chemie mezi postavami jaksi nefungovala.

25.03.2024 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi silný a smutný příběh, podobně jako Chaloupky.

22.03.2024 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Příjemná oddechovka, která se mi líbila ještě o trochu víc než první díl a pokračování bych se nebránila.

19.03.2024 3 z 5

Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí Jiří Bílek

Kniha není pouze o Marii Terezii ale i o širších okolnostech a souvislostech jejího života - např. její rodiče, sourozenci, děti, války o rakouské dědictví, sedmiletá válka... Bylo to trochu náročnější, ale za nové informace jsem ráda. A na konci jsem byla i dojatá. 3,5*

17.03.2024 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Zajímavý začátek nové série. Určitě není k zahození. Možná to bylo trošku rozvláčnější, rozjelo se to až za 2/3. 3,5*

13.03.2024 3 z 5

Mezi vlky Mezi vlky Lucie Korcová

U historického románu nepovažuji za příliš šťastné časté střídání časových rovin. Působí to nepřehledně a brání to začtení se do příběhu. 2,5*

08.03.2024 2 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantická oddechovka, nic náročného, nic překvapivého.

06.03.2024 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavá a čtivá detektivka, od které se nejde odtrhnout. Prostředí zajímavé, hlavní hrdina sympatický... Není co vytknout.

04.03.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi smutná a depresivní kniha, která mě dostala.

28.02.2024 4 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Příjemné oddechovka, i když o něco slabší než první díl.

26.02.2024 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tohle se bohužel moc nepovedlo. Námět dobrý, ale kniha si nedokázala udržet napětí ani hororovou atmosféru. 2,5*

26.02.2024 2 z 5