Emik87 Emik87 komentáře u knih

Dokud cikády spí Dokud cikády spí Jutta Treiber

Četla jsem ji zhruba ve třinácti letech a tehdy zapůsobila velice silně. Vlastně hlavní hrdinku obdivuju, jak se s tím vším dokázala vyrovnat.

14.02.2024 5 z 5

Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Slávka Kopecká

Opravdu je kniha poctou tohoto velkého herce. :)

14.02.2024 4 z 5

Korálový polibek Korálový polibek Jayne Ann Krentz

Knížka mi přišla jako trochu lepší průměr, který ani nenadchne, ani neurazí.

Stíny minulosti Stíny minulosti Sandra Brown

Jedna z prvních romantických knížek, které jsem četla. A rozhodně to nebylo sáhnutí vedle. Příběh je nádherný a má všechno. Prostě doporučuju. :)

Deváté nebe Deváté nebe Lenka Lanczová

Typický příběh Lenky Lanczové. Je ale dobrý a hezky se četl. Rozhodně doporučuji.

Johanka z Arku Johanka z Arku Leo G. Linder

Četla jsem knihu už před lety a tak jsem od ní asi čekala něco jiného. Spíš zajímavý román, ale jsou to spíš sepsaná fakta.

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Přečetla jsem pouze tento první díl z celé série a nijak zvlášť mě neokouzlil. Proto jsem další ani nezačala číst. Kniha bych dala 60%.

Pan Poirot se vrací Pan Poirot se vrací Agatha Christie

Moje první setkání s malým detektivem a hned je z toho láska na celý život :). Sice jsou případy, které se mi od Agathy líbí víc, ale tyhle jsou také skvělé.

14.02.2024 5 z 5

Antuka má barvu krve Antuka má barvu krve Antonín Karous (p)

Na knihu jsem kdysi narazila zcela náhodou. Víc se mi líbil první příběh, ale oba jsem si přečetla s chutí. Takže rozhodně doporučuji.

Ty máš ale odvahu! Ty máš ale odvahu! Brigitte Blobel

Knížka je spíš pro trochu starší děti, které si z ní určitě vezmou ponaučení. Mně se líbila. :)

14.02.2024 4 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Kniha je naprosto strhující a rozhodně ji doporučuji ke čtení. K horám mám prostě respekt a příběh je dalším důvodem proč. :)

14.02.2024 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

U této knížky a potažmo její autorky se nějak nedokážu rozhodnout. Jestli je pravdivá nebo není.

13.02.2024 1 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Jedna z opravdu mála knížek, které jsem měla problém dočíst. Experiment na se začátku jevil velmi zajímavě, ale to, co se z něj stalo... je naprosto šílené si uvědomit, že se to opravdu stalo. A když si člověk přestaví sám sebe na jedné nebo druhé straně....

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zajímavý způsob ruské satiry. O knížce jsem dlouho neměla ani tušení, ale čtení bylo velmi zajímavé. Dokonce se s některými charaktery můžeme potkat i dnes. :)

13.02.2024 5 z 5

Esmeralda: příběh rodiny Peňarealů Esmeralda: příběh rodiny Peňarealů Oliete Lourdes

Vůbec jsem netušila, že Esmeralda má pokračování. Sice plynule nenavazuje na předchozí knížku, ani na seriál, ale čtení je to milé. :)

13.02.2024 3 z 5

Vyhasínání mozku Martina Kleina Vyhasínání mozku Martina Kleina J. Bernlef

Skvělé zpracování velmi těžkého tématu. Dokonce tak těžkého, že nevím, jestli budu někdy schopná si čtení zopakovat. Jsem ale ráda, že jsem zvládla dočíst. Rozhodně to stálo za to.

Deník ze života s Alzheimerem Deník ze života s Alzheimerem Markéta Hánová

Velmi pravdivě vylíčený příběh péče o maminku s Alzheimerovou chorobou od počátků až do konce. Psáno formou deníku s poznámkami odborníků. Doporučuju ke čtení všem.

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Kniha se malinko vymyká všem ostatním. Jsou v ní popsané dvě linie, které nakonec skončí u jednoho dilematu. Díky dvěma liniím je příběh občas trochu nepřehledný. Ale i přesto je knížka skvělá, stejně jako celá série.

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

(SPOILER) SPOILER!!!!! Na poručíka Borůvku jsem narazila úplnou náhodou při hledání knížek do čtenářské výzvy. Pan Škvorecký odvedl skvělou práci. Poručíka si člověk zamiluje hned od prvních řádků. Jen jsem litovala jeho podřízeného. Ten si připraví důkazy pro usvědčení pachatele (je to spousta stránek textu) a poručík mu to shodí jedinou větou. :D :D

13.02.2024 5 z 5

Velký Sherlock Holmes: Sbírka hádanek inspirovaná největším detektivem všech dob Velký Sherlock Holmes: Sbírka hádanek inspirovaná největším detektivem všech dob Gareth Moore

No některé hádanky bych nerozluštila ani kdybych měla všechen čas do důchodu. :D Ale knížka je dobré zpestření a trénink mysli.

13.02.2024 3 z 5