Ty máš ale odvahu! přehled

Ty máš ale odvahu! https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26234/bmid_ty-mas-ale-odvahu-y1h-26234.PNG 4 23 23

Už jste někdy přemýšleli o tom, k čemu je třeba největší odvahy? K přemožení přesily, překonání nebezpečí, nebo vlastního strachu? Desetiletý Niko strach má. A čím dál tím větší. Pokazil písemku z matematiky, a tak může zapomenout na oslavu svých narozenin. Proto se tajně vypraví do kabinetu a výsledky příkladů v písemce opraví. Z okna kabinetu vidí, jak starší kluci bijí jeho spolužačku Julku. Jenže jeden z nich uviděl i Nika. A tak netrvá dlouho, a začnou vyhrožovat i jemu. Nejradši by se se vším svěřil, ale to by zároveň musel říct, co dělal v kabinetu.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Amulet

Du hast aber Mut! , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ty máš ale odvahu!. Přihlašte se a napište ho.

Bonda
23.02.2024 5 z 5

Relativně jednoduchý a dost mrazivý příběh o tom, jak se chlapec odhodlával přiznat k podvodu, aby zachránil vážně šikanovanou spolužačku. Čte se dobře. Trochu mi scházela katarze a uvolnění po dramatickém, drsném ději. Konec přišle náhle.

Emik87
14.02.2024 4 z 5

Knížka je spíš pro trochu starší děti, které si z ní určitě vezmou ponaučení. Mně se líbila. :)

mataaskorice
10.12.2021 4 z 5

Dobrá knížka. Děti (10 a 13 let) bavila. Bavila i mě, byla i napínavá a klepali jsme se na další společné čtení, kam se děj dál posune. Partička puberťáckých gangsterů je tedy docela drsného ražení, takže bych knížku směřovala ke čtenářům od těch devíti - deseti let. Zpracovaná ale není špatně. A rozhodně nabízí témata, která jsou aktuální a o kterých se, v případě, že se člověka samotného týkají, nesnadno (a se strachem) mluví.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ty máš ale odvahu! v seznamech

v dalších seznamech3x