Ty máš ale odvahu!

Ty máš ale odvahu! https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26234/bmid_ty-mas-ale-odvahu-y1h-26234.PNG 4 23 7

Už jste někdy přemýšleli o tom, k čemu je třeba největší odvahy? K přemožení přesily, překonání nebezpečí, nebo vlastního strachu? Desetiletý Niko strach má. A čím dál tím větší. Pokazil písemku z matematiky, a tak může zapomenout na oslavu svých narozenin. Proto se tajně vypraví do kabinetu a výsledky příkladů v písemce opraví. Z okna kabinetu vidí, jak starší kluci bijí jeho spolužačku Julku. Jenže jeden z nich uviděl i Nika. A tak netrvá dlouho, a začnou vyhrožovat i jemu. Nejradši by se se vším svěřil, ale to by zároveň musel říct, co dělal v kabinetu.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Amulet

Du hast aber Mut! , 1998

Bonda
23.02.2024 5 z 5

Relativně jednoduchý a dost mrazivý příběh o tom, jak se chlapec odhodlával přiznat k podvodu, aby zachránil vážně šikanovanou spolužačku. Čte se dobře. Trochu mi scházela katarze a uvolnění po dramatickém, drsném ději. Konec přišle náhle.

Emik87
14.02.2024 4 z 5

Knížka je spíš pro trochu starší děti, které si z ní určitě vezmou ponaučení. Mně se líbila. :)

mataaskorice
10.12.2021 4 z 5

Dobrá knížka. Děti (10 a 13 let) bavila. Bavila i mě, byla i napínavá a klepali jsme se na další společné čtení, kam se děj dál posune. Partička puberťáckých gangsterů je tedy docela drsného ražení, takže bych knížku směřovala ke čtenářům od těch devíti - deseti let. Zpracovaná ale není špatně. A rozhodně nabízí témata, která jsou aktuální a o kterých se, v případě, že se člověka samotného týkají, nesnadno (a se strachem) mluví.

Alma-Nacida
03.10.2019 4 z 5

Moc pěkně napsaná knížka pro ne tak docela malé děti o šikaně, odvaze bránit druhé a o čestném jednání. Potřebovala jsem právě něco podobného pro děti ze 4.- 6. třídy a dostala jsem tenhle tip, který můžu jen doporučit i dál. :)

stetty
27.06.2015 3 z 5

Tato kniha byla taky má povinná četba ve škole. Tato knížka není moc pro děti, ale starší děti by ji měli přečíst, protože je plná ponaučení.

smisek171
17.04.2012

Mě se kniha líbila. Příjemná změna. Nevím jestli já bych měla odvahu promluvit takže Niko má můj velký obdiv. No a k tahákům: kdo je nepoužil je vážně skvělej (já jsem je použila). Neseděl mi Nikův věk, protože tam slavil 10 narozeniny, ale ty příklady bych nespočítala a to mi je 12...

Mel
30.11.-0001

Knihu jsem četla už hodně dávno, ale pamatuji si ji dodnes. V té době na mě působila velmi poučně, ale zároveň jsem z ní byla trochu vyděšená.

nebezpečí šikana školáci pro děti od 10 let podvody odvaha

Brigitte Blobel
německá, 1942
1997  65%Učitele nesmíš milovat
1994  65%Tanec za jedna, matika za pět
1999  79%Ty máš ale odvahu!
1995  72%Moje krásná sestra
1997  76%Sářin sen

Kniha Ty máš ale odvahu! je v