Deváté nebe

Deváté nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2139/mid_devate-nebe-t9O-2139.jpg 4 381 22

Zuzana, sedmnáctiletá studentka soukromé výtvarné školy, odejde za dramatických událostí z domova, kde, jak je přesvědčená, už pro ni není místo, a zkouší žít na vlastní pěst. Situaci řeší po svém - přespáváním po kamarádech a známých, pobytem u ženatého bratra a jeho rodiny v penzionu v Jeseníkách, bydlením s rozvedeným tátou, sháněním společného podnájmu s kamarádkou Helenou... Nenadálá volnost a svoboda je fajn, dá se využít k mejdanům a seznamování se zajímavými lidmi, ale... Zuzka brzy zjišťuje, že to vůbec není tak jednoduché, jak si představovala, přestože na horách prožije velkou lásku, která neskončí odjezdem z jarních prázdnin. Nic není zadarmo a za všechno se tvrdě platí.... celý text

Emik87
14.02.2024 3 z 5

Typický příběh Lenky Lanczové. Je ale dobrý a hezky se četl. Rozhodně doporučuji.

nikikostadinova
11.02.2023 3 z 5

Hrdinka dostala pěknou nálož starostí na 17 let. Zajímalo mě, jak si dá život dohromady.
Linka s tatínkem byla silnější stránka knihy.

Jajus
06.03.2022 5 z 5

Pěkný příběh, občas se teda dost natahoval, ale to úplně v pohodě přecházím.

Ajrad1981
22.07.2021 5 z 5

Nějak ten výlet do mladších let protahuji. Tady můžu vytknout to, že Libor jednou učil na zdrávce, o kousek dál v textu pak na gymplu. A hlavně bydlení u táty - jasně, Zuzana byla malá, když se rodiče rozvedli, ale nevěřím, že si nepamatovala, jaký otec byl. Takže další výtka je za tuhle epizodku, ale nad některými věcmi asi nesmím moc přemýšlet.

NymphMaeve
06.01.2020 5 z 5

Krásný zimní příběh.

Amneris
13.12.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, nešlo se odtrhnout. Bylo mi Zuzky líto, vůbec jsem nechápala, že svého nevlastního tátu nenahlásila na policii. Bydlení na horách u bratra taky nebylo to pravé ořechové a s otcem alkoholikem už vůbec ne. Jsem ráda, že našla spřízněnou duši a velkou lásku...

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Jedna z mála, u kterých nevím, co napsat, a děj jsem si musela oživit přečtením anotace. Pamatuju si vlastně jen tu stísněnou atmosféru. Zuzana před něčím utíká, žije ve stresu a je jí pořád zima... A pak toho strašáka v podobě AIDS.

JancaMia
21.10.2018 3 z 5

Bylo mi líto co hlavní hrdince dělala matčin přítel ale toto téma už je v knize "super koťata" (tuším) ...u jedné z kamarádek ...

Lucissia
09.03.2018 4 z 5

Pár dobrých okamžiků to mělo, ale jinak od Lanczové spíš lepší průměr. :-)

pavlinkaa
25.06.2017 5 z 5

Škoda že nejde dát víc hvězdiček, knihu musím zařadit mezi nejoblíbenější. Zuzana byla fajn holka, jen by mi k ní víc sedl Petr, ten mi byl moc sympatický. Michal na mě působil takovým klukovským dojmem k povaze Zuzany. Ale to nemění nic na tom, že to je super kniha :)

MíšaK.
23.01.2017 4 z 5

Hezká, čtivá knížka plná scén ze života. Celkem mi bylo líto Ondry, myslím, že by se svým životem měl něco udělat a kdyby byl někde zmíněn, byla bych moc ráda.

Ann98
11.07.2016 5 z 5

Knížka je prostě SUPER. Další ze života (obsahovala všechno - sexuální obtěžování, problémy s alkoholem, nemoc), musí být hrozné, když má člověk AIDS a nakazit se je tak jednoduché! Knihu jsem přečetla jedním dechem a do děje jsem se přímo vžila. Část příběhu, kde se Zuzana seznámila s Michalem, jsem přímo hltala. Se Zuzkou jsem doslova prožívala její zklamání ze společného bydlení se svým otcem alkoholikem. To, co jí udělal matčin přítel Libor, byla naprostá hnusárna a nechápu, proč to hned neřekla své matce! (nemusela chudák utéci z domu)

dendisek3
04.06.2015 5 z 5

Bezva knížka =) Miluje knížky od Lenky Lanczové

DK197
19.12.2014 5 z 5

Knihu jsem kdysi přečetla jako svůj první dívčí román a naprosto si ji zamilovala. Je skvělá. A jen co ji někde objevím, přidám si ji ráda do své knihovny.

Simona99
24.06.2014 4 z 5

Fajn příběh o fajn holce, ke konci to bylo docela napínavý!!

Radka M.
22.03.2014 4 z 5

Moje první kniha od L. Lanczové :) zaujala mě na tolik, že jsem spisovatelku začala všude vyhledávat...Krásné příběhy má.

Bet
13.11.2013 4 z 5

U této knihy jsem se nestihla vůbec nudit, přečetla jsem jí za pár hodin. Je pohodová a děj je super:)

Tereza39
26.07.2013 4 z 5

Na této knížce se mi nelíbí jen jedna věc a to je obal knížky, jinak 100 procent

Marčullkas
23.07.2013 2 z 5

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :))

Honey19
13.05.2013 2 z 5

Klasický dívčí román. V 15 jsem četla spoustu knih od této autorky, teď jsem se k ní vrátila touto knihou. Všechny knihy jsou podobné, dívčí románky, nicméně poměrně čtivé. Tak zase za 10 let:)