Emik87 Emik87 komentáře u knih

Rozmlouvej s Bohem Rozmlouvej s Bohem Josef Havelka

Praktický pomocník, když je potřeba se zorientovat.

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Příběh se mi moc líbil. Dnes sice chápu, že je to telenovela a tím pádem byla občas dost mimo. Ale v pubertě tohle člověk prostě neřeší. :)

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Seriál jsem milovala a tak byla tahle knížka milovaným dárkem k narozeninám. Pořád skvělá, ale oproti tv (pochopitelně) dost osekaná.

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Prostě klasická Lenka Lanczová...průvodkyně mojí pubertou. Její knížky jsem svého času přímo hltala. Tuhle si ale moc nevybavuju. Za mě asi trochu slabší.

Kamínky Kamínky kolektiv autorů

Příběhy, které je stále potřeba zveřejňovat.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Můj nejoblíbenější příběh od autorky. Takové pohlazení po duši. :)

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Skvělý příběh, dokonalá zápletka, perfektní odhalení pachatele. Za mě jedna z nejlepších Agathiných knížek.

Mateřský jed Mateřský jed Renata Šindelářová

Za mě jen potvrzení toho, že mezigenerační soužití je prakticky nemožné.

13.02.2024 2 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

První díl z Neználka se mi líbil asi nejvíc. Četli mi ho rodiče jako malé holce a to se nezapomíná :)

13.02.2024 3 z 5

Pipi nemám až tak ráda, jako děti z Bullerbynu, ale pro mladé holčičky je to skvělý příběh o přátelství. Rozhodně doporučuju.

Malá mořská víla Malá mořská víla Hans Christian Andersen

K Andersenovým pohádkám musí člověk dospět. Jsou na první pohled hodně depresivní, ale na další se teprve pomalu jejich krása vynořuje. U malé mořské víly mi to objevování trvalo dlouho.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Foglarovy příběhy měl táta v knihovně a opatroval jako oko v hlavě. Chodila jsem mu na ně docela často. Příběhy pětice přátel mám moc ráda dodnes. :)

Ostrov, kde rostou housle Ostrov, kde rostou housle Josef Brukner

Nejsem jinak velký milovník poezie, ale tahle knížka mi vyloženě sedla. Dokonce jsem si z ní vybrala básničku na recitační soutěž. Básničky skvělé a výstižné.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Můj milovaný příběh s psím hrdinou. Moje dětství. :)

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Má oblíbená knížka. Krásný příběh s nádhernými ilustracemi. Díky za ni. :)

Od sněženek k sněhulákům Od sněženek k sněhulákům Vladimír Hulpach

Soubor krásných pohádek, který se hodí mít v knihovně.

13.02.2024 4 z 5

Panoptikum strašidel a tajemných míst Lanškrounska Panoptikum strašidel a tajemných míst Lanškrounska Petr Boček

Knížka, která potěší a budete se u ní i bát. V dětství bylo čtení maličko složitější na pochopení. Člověk musel dorůst. :)

Data světové historie Data světové historie Jane Chisholm

Kdysi jsem jí potřebovala na referát. Vzpomínám, že byla hodně přehledná a dobře se v ní hledalo. Začetla jsem se.

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Ráda jsem poslouchala předčítání. :)

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Nejdříve jsem viděla večerníček a pak dostala jako dárek i knížku. Když chtěl člověk pohádku s poučením i pobavením, měl kam sáhnout. Moje milované Krkonošské pohádky. :)