Emik87 Emik87 komentáře u knih

Breviář pro začátečníky a mírně pokročilé Breviář pro začátečníky a mírně pokročilé Radek Tichý

Moc děkuji autorovi za ujasnění modlitby Breviáře. Knížka opravdu pomohla.

Neposkvrněná a její medaile Neposkvrněná a její medaile J. Eyler

V kostce shrnuto vše o "Zázračné medailce". Díky za to :)

Záblesk věčnosti Záblesk věčnosti Jenny Sharkey

Velmi silný příběh o boji o život.

Království slepých Království slepých Louise Penny

(SPOILER) SPOILER!!!! Jsem zřejmě zaujatá, ale už mě nebaví, jak Gamache všichni v Surete a díky novinám i veřejnost nenávidí. Ale je fakt, že tady si to do určité míry zaslouží. Nevím, jestli je zcela v pořádku nechat studentku (Anabel) jít jen tak bez ochrany na ulici mezi obchodníky s drogami a uživateli.

13.02.2024 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Začala jsem sérii číst kvůli čtenářské výzvě a autorce. Neměla jsem žádné očekávání, ale i když se příběh někdy malinko vleče, je skvělý. Vyšetřovací tým detektiv se svou asistentkou/kolegyní prostě nemá chybu.

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Knížky od této autorky jsem si zamilovala hned od počátku. Lepší člověk je ale popravdě jeden z dílů, kde je těch zvratů v ději na můj vkus už malinko víc, než by muselo. Čtení je ovšem i tak skvělé. :)

Pouť do Říma od A do Z Pouť do Říma od A do Z Jan Peňáz

Díky za inspirativní dílko :)

13.02.2024 4 z 5

Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Jolana Voldánová

Za knížku děkuji. Četla jsem jí v době, kdy je Petr Pavel už více než rok ve svém úřadu. Jeho odpovědi na zásadní otázky jsou stále konzistentní, takže to není člověk typu - "kam vítr, tam plášť". Mohu být se svojí volbou spokojená.

13.02.2024 5 z 5

Jak katolická církev budovala západní civilizaci Jak katolická církev budovala západní civilizaci Thomas E. Woods

Autor popisuje všemožnými způsoby, jak církev ovlivnila západní civilizaci. A ano, je to tak, ve všech oblastech má autor pravdu. Jen mi v díle chybí alespoň nějaká zmínka o kritičnosti vůči církvi, i ta udělala spoustu věcí nevhodně nebo mylně.

13.02.2024 4 z 5

Kritické myšlení: dovednost (nejen) pro 21. století Kritické myšlení: dovednost (nejen) pro 21. století Václav Liška

O téhle knížce jsem měla vědět dřív. Hodně by mi usnadnila studium filozofie na vysoké škole. Jasné, stručné a výstižné.

13.02.2024 4 z 5

Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jaroslav Václav Polc

Původní přednáška je rozpracovaná do knižní podoby velmi dobře a čtivým způsobem. Obsahuje i oblasti, nad kterými obvykle člověk nepřemýšlí, takže je potřeba se i zamyslet. Zpracování se mi velmi líbilo. Doporučuji.

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Jedná se strhují příběh člověka, který musel absolvovat s horami doslova boj o život. Kniha je skvělá, jen mi přišlo, že úvod je rozepsaný dost široce a čím se člověk blíží k závěru, tím je děj rychlejší a stručnější.

Duchovní koučink Duchovní koučink Helmut Schlegel

Průvodce pro duchovní koučink je rozhodně užitečným rádcem. :)

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Moje první setkání s tímto vyšetřovacím týmem. Knížka je čtivá a napínavá do poslední chvíle. Určitě stojí za přečtení minulé i následné díly. :)

Tajemství inspektora Morse Tajemství inspektora Morse Colin Dexter

Další ze série detektivek, které jsem si oblíbila. Tato dvojice prostě "svoje", ale příběhy má velmi čtivé.

13.02.2024 3 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslav Hašek

Asi moje nejmilejší knížka od českého autora. Kdysi jsem jí uměla skoro zpaměti a i dnes si spoustu dialogů a situací vybavím zcela přesně. Je až neuvěřitelné, jak se dá aplikovat i do dnešních dnů.

Něco končí, něco začíná Něco končí, něco začíná Zuzana Francková

Jak to může dopadnout s idolem.....

13.02.2024 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Z povinné četby na základní škole se vyklubala sympatie na celý život. Nádherný příběh o přátelství psaný v šílené životní situaci. Ráda si čtení zopakuju. :)

Kľúč od komnaty Kľúč od komnaty Evelyn Anthony

Zajímavé, opravdu zajímavé čtení. Pohled je zcela jiný, než na jaký je čtenář zvyklý u A. Dumase.

Mamička Mamička Jaroslav Seifert

Knížku jsem si přečetla, protože byla v povinné literatuře k maturitě. Nejsem milovník poezie, takže jsem si ji moc neužívala. Objektivně ale musím říct, že jde o moc krásné a procítěné verše.