Emik87 Emik87 komentáře u knih

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Výborné čtení o skvělé, statečné a hrdé Anežce.

12.02.2024 5 z 5

Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Hana Parkánová-Whitton

Tento román jsem objevila zcela náhodou a protože je Ludmila moje křestní patronka, pustila jsem se do čtení. Příběh je poutavý a doslova vás do sebe vtáhne. Sice není podle skutečnosti, ale to vůbec nevadí. :)

12.02.2024 5 z 5

Olomoucký pitaval: Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století Olomoucký pitaval: Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století Jiří Fiala

Za mě moc povedená knížka o krimi historii (a současnosti) Olomouce. Doporučuji přečtení.

Summerhill Summerhill Alexander Sutherland Neill

Zpracování knihy bylo velmi dobré, ale s Neilovými myšlenkami rozhodně nesouzním. Nepopírám, že některé prvky fungovat mohou (a také v praxi fungují), ale nad dalšími jen vrtím hlavou. Můj pocit je takový...jakoby by škola byla jednou velkou Petriho miskou na zkoumání dětí a vztahů.

12.02.2024 3 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Jsem milovník velkého detektiva a tak jsem si knížku vyloženě užívala. Tenhle pohled do zákulisí a vlastně i detektivem milované psychologie čtenáře velmi obohacuje. :)

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Za objevení tohoto klenotu vděčím letošní Čtenářské výzvě. Miluju plyšová zvířátka a tahle knížka je do určité míry odrazem mého dětství. Opravdu doporučuju.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Budu zřejmě patřit k menšině, ale Malému princi jsem nikdy nepřišla "na chuť". Počtvrté jsem si ji přečetla v rámci Čtenářské výzvy a zřejmě to bylo i čtení opravdu poslední.

12.02.2024 3 z 5

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

Když jsem na knížku narazila, koukala jsem na téma jako puk. Zajímavě podané a jako fanouška série Harryho Pottera rozhodně nutí k zamyšlení. Hvězdičku jsem ale ubrala, protože autoři nepočkali, až bude série kompletní, což je za mě škoda.

12.02.2024 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Na další díl inspektora Gamache jsem netrpělivě čekala a....vyplatilo se. Příběh je sice zasazený mimo milovanou vesničku, ale i Paříž je skvělé místo. Obsahově mi knížka přišla místy malinko komplikovanější, ale rozuzlení tradičně skvělé.

12.02.2024 5 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Komisaře, milovníka kávy a tučňáků, člověk prostě musí milovat. :) Sice tentokrát zápletka poměrně jednoduchá, ale knížce to na atraktivitě vůbec neubírá. :) Díky této sérii jsem si velmi oblíbila Bretaň (kávu miluju celý život). Moc se těším na další díl.

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Knížka mě hodně zaujala, protože jsem se sama starala o maminku a také pracuju s lidmi s demencí. Je určitě důležitá jako náhled pro lidi, kteří s danou problematikou nemají zkušenosti. Ale je přece jen na můj vkus osekaná.

12.02.2024 4 z 5