Emik87 Emik87 komentáře u knih

Krádež Krádež Saul Bellow

Příběh, který se dal přečíst za jedno odpoledne. Čtení to bylo příjemné, nekomplikované, ale nijak zvlášť okouzlující.

15.02.2024 3 z 5

Panoptikum hříšných lidí Města pražského Panoptikum hříšných lidí Města pražského Jiří Marek (p)

Pánové ze "čtyřky" jsou prostě klasika. A je jedno, jestli v seriálu nebo v téhle úžasné knížce. Plný počet hvězd a doporučuji.

15.02.2024 5 z 5

Otcem pro každého - Životní příběh Eliase Velly Otcem pro každého - Životní příběh Eliase Velly Václav Čáp

Měla jsem tu velkou čest se s otcem Eliasem setkat osobně. Všechna svědectví uvedená v této knize jsou naprosto pravdivá a nedá se jinak, než s nimi souhlasit.

15.02.2024 5 z 5

Tenis Tenis Catherine Cook

Přečteno na doporučení od známe. Rozhodně plno zajímavých informací o bílém sportu.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a hned je z toho další oblíbená detektivní série. Je pravda, že není psaná úplně klasicky, ale vůbec to nevadí. Napětí, romantika, dobrá zápletka, sympatický detektiv. Prostě všechno, co je potřeba pro dobré počtení.

Přestaňte řešit h*vna Přestaňte řešit h*vna Gary John Bishop

Za mě kniha nic moc. Chvílemi mi styl přišel stejně agresivní jako prodejců "Šmejdů".

14.02.2024 2 z 5

Honza Musil: Rozepsaný příběh... Honza Musil: Rozepsaný příběh... Miroslav Graclík

Velmi dobře zpracovaný životopis Honzy Musila. Od úplných začátků....

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Knížku jsem četla v rámci Čtenářské výzvy. Přiznávám, že mě moc nenadchla. Ani ne snad stylem. Dá se pochopit, že půjde o přepisy emailů. Ale že by si někdo vyměňoval až tak vehementně sociologická data a statistiky? Znovu bych už nečetla.

14.02.2024 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Knížku jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a rozhodně není čeho litovat. Kdo by Noc na Karlštejně neznal a neměl ji rád.

14.02.2024 5 z 5

Doprovázení: krátké reflexe k duchovnímu vedení Doprovázení: krátké reflexe k duchovnímu vedení Martin Sedloň

Další z knížek pro duchovní inspiraci.

Poutníkem naděje Poutníkem naděje Martin Sedloň

Malá knížka plná duchovních myšlenek pro různé příležitosti.

Naježený svět Naježený svět Renate Welsh

No dneska by se děj knihy asi odehrával poněkud bouřlivěji na všech frontách. Jako dítěti a dospívající se mi ovšem četla velmi dobře.

14.02.2024 4 z 5

Knížka, která mě provázela dětstvím od doby, co jsem se naučila pořádně číst. Je prostě topová. Tahle Plevova je převyprávěná, ale nikdy mi to nevadilo. Za mě plný počet hvězd.

14.02.2024 5 z 5

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Petr Zikmund

Kniha a potažmo i seriál se mi hodnotí velmi těžko. Kdyby byly samostatně, asi bych je hodnotila lépe. Ale za původním seriálem prostě pokulhávají na obě nohy.

14.02.2024 3 z 5

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Jeden z mých oblíbených seriálů v knižní podobě. Dávám plný počet hvězd, i když knižní zpracování lehce pokulhává.

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Moje oblíbená knížka už od dětství. Docela dobrý návod na to, jak na mindráky :)

Nosatá Natálie Nosatá Natálie Jana Frey

Docela poučný příběh pro děti. Moc se mi líbil. :)

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Spousta lidí na jednom ostrově, včetně malého detektiva, a hned se stane vražda. Ne, Poirot si prostě neodpočine. Opět dokonale vymyšlená zápletka. Prostě doporučuji.

14.02.2024 5 z 5

Tři mušketýři po dvaceti letech Tři mušketýři po dvaceti letech Alexandre Dumas, st.

Prvnímu dílu se nevyrovná, ale pořád jde o kvalitní čtení od skvělého autora.

Rychlé Šípy Rychlé Šípy Jaroslav Foglar

Byl to sice dárek pro tátu, ale první jsem jí četla já. V knihovně mi nesmí chybět ani toto zpracování fantastické party. :)