ElessaRiverbow ElessaRiverbow komentáře u knih

Reborn Reborn Alex Scarrow

Po skvělém prvním díle bohužel lehké zklamání. Bylo to nudnější a někdy se to strašně táhlo. Hrozně mě během čtení iritovalo skákání v čase. Freya a Leon jsou úžasní, dokonce jsem si i více oblíbila Grace a na kapitoly z jejího pohledu jsem se těšila. Mnohem více se zde seznamujeme s virem a díky tomu jsem mu začala fandit více než přeživším. Jsem zvědavá na pokračování a jak nakonec celá tahle triologie dopadne.

04.10.2022 3 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Knihu už jsem jednou četla, ale jelikož to bylo 2-3 roky zpátky, pamatovala jsem si děj minimálně. Příběh se četl rychle, navíc kniha měla málo stran, a během pár dní jsem ji měla přečtenou. Sice ze začátku, než se něco začalo dít, mi to přišlo nudné, ale pak už jsem stránky hltala jednu za druhou. Hercule Poirot je moje nejoblíbenější postava, co se týká veškerých detektivek, a jeho vysvětlení vražd mě vždycky překvapí. Vraha jsem až do konce neodhadla. Určitě se podívám na seriál a přečtu si další knihy od A. Christie.

29.09.2022 4 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Po autorčiných knihách pokukuju už delší dobu, hlavně mě okouzlily obálky. Když jsem teď dostala možnost si její knihu přečíst, navíc s příběhem, který se točí kolem psaní a hudby, byla jsem nadšená. Kniha je čtivá a po dočtení mi ani nedošlo, že jsem přečetla více než 450 stran. Sem tam se objevují texty z Hopeniny fanfikce, což mě zaujalo a moc se mi to líbilo. Hope je skvělá postava, už od začátku jsem si jí oblíbila. Se Scottem jsem na začátku měla problémy, ale zhruba od poloviny už mi byl sympatický. Rozhodně si přečtu i předchozí díly, protože autorka píše vážně skvěle.

22.09.2022 5 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Wow, tohle bylo vážně něco! Příběh mě bavil už od první věty, a i když jsem se ze začátku nemohla v knize zorientovat, rychle jsem se začetla. Stránky ubíhaly a děj byl zajímavější a zajímavější. Celé to bylo hodně dobře vymyšlené. Drey a Eled mi přišli sympatičtí a oblíbila jsem si je už na začátku. Když se v příběhu objevil Aty, ihned se z něj stala moje nejoblíbenější postava. Alvu jsem nesnášela, ale na konci mi jí bylo trošičku líto. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kniha delší nebo měla pokračování. Navíc ty obrázky v knize - dokonalost. Od autora mám doma od Vánoc první díl Arily a po přečtení téhle knihy jsem si jistá, že se do ní brzy pustím.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí e-knihy k recenzi

18.09.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Retelling na řeckou báji o Hádu a Persefoně s hromadou erotiky? O ano, prosím! Řeckou mytologii naprosto miluju a tahle báje je jedna z mých nejoblíbenějších. Líbilo se mi, jak byl vymyšlený Olymp v moderní době. Persefonu a Háda jsem ihned zamilovala a ta postupná romantika mezi byla dokonalá. Hermé a Dionýsos byly taky fajn postavy. Na konci jsem už stránky hltala jedním dechem a nakonec mě pěkně překvapila Démeter, Persefonina matka, kterou jsem neměla na začátku knihy vůbec ráda. Konec byl přesně takový, v jaký jsem doufala. Určitě se pustím někdy i do pokračování téhle série.

06.09.2022 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Páni, tohle bylo vážně něco. Ze začátku jsem knize moc nevěřila, ale nakonec jsem hodně překvapená. Příběh byl čtivý a zajímavý, rychle se četl a hlavně to bylo až moc uvěřitelně napsané. Leona jsem si oblíbila už na začátku. Grace jsem moc nemusela, i když na konci mi jí bylo líto. Freya byla taky moc fajn postava. Konec mě hodně překvapil a jsem hodně zvědavá na další díly.

03.09.2022

Sadie Sadie Courtney Summers

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už když vyšla, něco mě na ní lákalo, i když to není úplně můj žánr, a konečně jsem k tomu dostala příležitost. Knihu vypráví dva vypravěči - Sadie, u níž je to napsané jako normální text, a moderátor West, u něhož je to udělané jako podcast. Ten nápad s podcastem mi přišel zajímavý, ale neustálé přeskakování mezi tím a normálním textem mi po čase přišlo matoucí a lehce otravné. Sadie byla rozhodně zajímavá postava a od začátku jsem jí fandila. Sice mi teda přišlo trochu padlé na hlavu, že když ví, kdo za vraždu může, proč to neřekne policii místo toho, aby tak dlouho hledala. A co měl být ten konec?! Jakože, jsem ráda, že to není nějaký hrozný konec, ale chtěla bych vědět víc.

~ 3/5 ~

23.08.2022 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Téma cestování časem mě baví, to byl taky jeden z důvodů, proč jsem se do štafety zapojila. Kniha se mi líbila, ale bohužel nesplnila moje očekávání. Začátek byl pomalejší a nešlo se mi pořádně začíst. Nakonec se to někdy po první třetině knihy zlepšilo a příběh mě začal bavit. Cestování časem bylo dobře vymyšlené, i když někdy mi tedy přišlo až moc odborně popsané a já to moc nechápala. Hlavní hrdina Kin mi byl sympatický. Nejvíc mi asi vadilo, že záchranou akci, kterou anotace slibuje, dostaneme až někdy v posledních 80 stranách. I tak byl konec plný emocí a pár slziček ukáplo.

21.08.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tuhle sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho a konečně jsem se k tomu dokopala. Kniha byla čtivá, má dobře vymyšlený svět a sympatické postavy. Sice je děj lehce předvídatelný, ale obsahoval i pár zvratů, které mě překvapily. Alina je fajn postava a celou dobu jsem jí fandila. Temnyj mi připadal taky fajn, až tedy do jednoho okamžiku. Mal je pro mě taková neutrální postava. Jako Alinin kamarád byl v pohodě, ale romatický vztah mezi nimi mi prostě nesedí. Lepší byla romantika mezi Alinou a Temnyjem. Konec byl takový prapodivný, ale jsem zvědavá na další díly, takže rozhodně budu číst dál, a podívám se i na seriál.

17.08.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Páni, tohle bylo vážně něco! Už dlouho jsem nečetla nějakou pořádně děsivou detektivku, u které jsem neměla žádné tušení, jak to nakonec dopadne. Ze začátku jsem se sice nemohla pořádně začíst, nejspíše proto, že nejsem zvyklá číst knihy z pohledu mužské postavy, ale po několika kapitolách už to bylo dobrý. Stránky rychle ubíhají, kapitoly jsou krátké a zápletka je zajímavá. Hlavní postava Theo mi byl sympatický. Moc se mi zamlouvaly jeho metody vyšetřování, i když mi někdy trochu vadilo, že se mu vždy vše povedlo najít. U knihy jsem se párkrát i zasmála. Konec byl za mě dobrý, spoustu akce a nečekaný vrah. Rozhodně si od autora přečtu i další knihy.

15.08.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Další kniha, kterou bych ocenila víc, kdybych byla o pár let mladší. Přesto jsem z ní celkem nadšená. Příběh byl zajímavý, čtivý a zábavný, i když hodně předvídatelný. Řeckou mytologii miluju a knihy s ní si vždy moc ráda přečtu, proto se divím sama sobě, že jsem se k ní nedostala dříve. Percy mi byl sympatický, stejně tak i Annabeth, ale u zbytku postav je to takové neutrální. Nejhorší postavou, která mi lezla na nervy, je Grover, který mi vůbec nesedl a nemám ho ráda. Trochu mě štvalo, že kamkoliv během cesty přišli, tam byl vždy nějaký nepřítel, který se je snažil zabít. Kdo je zlodějem jsem tušila už od poloviny knihy a tak mě konec nepřekvapil. I tak se chci pustit do dalších dílů a podívat se na filmy a seriál.

04.08.2022 4 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Čekala nějaký jednoduchý příběh s hromadou romantiky, ani netuším proč, ale dostala jsem něco mnohem lepšího - temný příběh plný emocí a dějem, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Postavy Jacka a Avy jsem si hned zamilovala a ten jejich vztah byl úžasný. A pak tam byl Matty, který mi ale vůbec nesedl. Nepřišlo mi, že je to sedmi/osmiletý kluk, spíš se choval jako malé dítě. A pak je to možná taky kvůli té scéně, jak otevřel dveře psovi, i když věděl, že po nich jdou zlí lidé. Posledních několik kapitol jsem jsem se nemohla od knihy odtrhnout, a i když jsem dlouho odolávala, poslední kapitola mě dostala a já brečela jako želva ještě dlouho po dočtení.

30.07.2022 4 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Škoda, že jsem tuhle knihu neobjevila, když jsem byla mladší, protože bych si ji s největší pravděpodobností zamilovala. Teď už to pro mě bohužel tak ohromující nebylo. Kniha má něco málo přes 200 stran, tudíž jsem ji měla přečtenou během tří dnů. Bylo to zajímavé a čtivé, mělo to sympatické hlavní hrdiny i dobrou zápletku, přesto ale je to za mě lepší průměr. Felix a Leontýna byly jediné dvě postavy, které mi byly sympatické. No a pak tu byl Adam, kterého jsem od prvního objevení neměla ráda a nezměnilo se to ani na konci. Konec byl zajímavý, ale i trochu zmatený a přitažený za vlasy. Jen bych tedy neřekla, že je to úplně pro děti, spíš bych asi knihu doporučila někomu 12+.

30.07.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Syrové a děsivé čtení, ve kterém je spíš spousta popisu než aby se tam něco dělo a není to příběh pro každého. I přesto jsem nedokázala přestat číst, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. Kanibalismus, detailní popis práce na jatkách, způsob 'života' chovných kusů a mnohem víc mi během čtení naháněli husí kůži. Přesto jsem však ráda, že jsem ji nakonec přečetla, protože mě donutila přemýšlet o masu a celkově o tom, co by bylo lidstvo schopné udělat, kdyby zvířata přestala existovat. Marcos je fajn hlavní postava, připadal mi sympatický, i když jsem si někdy přála, aby se zachoval trošku jinak (scéna se štěňaty - kdo ví, ten ví). A ten konec?! Prostě z ničeho nic BUM a konec. Rozhodně jsem nečekala, že by to skončilo takhle.

30.07.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Po téhle knize jsem pokukovala už od doby, co vyšla, a proto jsem nadšená, že jsem si ji mohla přečíst v rámci spolupráce. Příběh rychle utíkal a kapitoly byly krátké, takže se není čemu divit, když jsem ji měla za dva dny přečtenou. Moc se mi líbilo zpracování slovanské mytologie. Lenu jsem si už od začátku oblíbila a držela palce, aby se jí vše povedlo. Co se týká romantické linky, moc jsem doufala, že Lena skončí s Nemojem, a proto jsem hodně zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet v dalším díle.

10.07.2022 5 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

Ze začátku jsem se bála, co se vlastně bude v knize dít, když první díl skončil tak nějak uzavřeně. Naštěstí ale byl děj dobře vymyšlený a příběh se četl rychle. Líbí se mi, jak autorka zpracovala témata jako nechtěné dítě a deprese. Lenu jsem si oblíbila snad ještě více, líbí se mi, že má jak své světlé, tak i temné stránky. Dokonce jsem si oblíbila i Lukáše, kterého jsem v předchozí knize zrovna dvakrát moc nemusela. Romantika byla taky boží a jsem moc ráda. Už v prvním díle jsem se bála, aby se z toho nakonec nestal milostný trojúhelník, ale naštěstí to tak nebylo (hodně jsem si oddechla, protože ty v knihách většinou nesnáším). Rozhodne to není naposled, co jsem knihy četla a těším se na další autorčiny díla.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí knihy k recenzi

10.07.2022 5 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

To, že jsem úplně zapomněla, že jsem knihu přečetla, myslím dostatečně ukazuje, jak moc se mi kniha (ne)líbila. Sice se rychle četla, ale přišlo mi, že ani nevnímám, co se tam děje. Všechny problémy se tam až moc jednoduše vyřešily a posledních 100 stran bylo podle mě až moc přitáhnutých za vlasy. Emma mi přišla strašně nesympatická. U většiny postav, až na Průzkumníka, to bylo podobné. Celkově je to za mě celkem velké zklamání.

07.07.2022 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože sérii Romantické útěky naprosto zbožňuju. Proto jsem po dočtení trochu zklamaná. Kniha byla zajímavá a četla se rychle, ale chybělo tam cosi, díky čemu mě ostatní díly bavily. Líbilo se mi ale popsané prostředí a samozřejmě jídlo, ze kterého se mi vždy sbíhaly sliny. Sophie i Todd byly sympatické postavy, ale vůbec mi nepřirostly k srdci. Oblíbila jsem si ale Bellu, která mi přišla jako nejlepší postava v knize. Konec byl podle mě hodně uspěchaný a trochu nereálný. Chci se v blízké době vrhnout na další díly, tak snad budou lepší.

01.07.2022 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Můj největší strach u rereadingů je, že už se mi kniha nebude líbit a nebudu chápat, co se mi na ní předtím líbilo. Naštěstí jsou knihy, u kterých se mi to nikdy nestane a jsem ráda, že tahle patří mezi ně. Příběh mě pohltil už na začátku a knihu jsem měla rychle přečtenou. Alex a Henry jsou sympatičtí a naprosto je miluju, ale i ostatní postavy jsou fajn. I když jsem věděla, jak to skončí, nepamatovala jsem si všechny detaily, tudíž nějaké věci pro mě byly překvapení. Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem knihu četla.

26.06.2022 5 z 5

Světatvůrci Světatvůrci Robert Jackson Bennett

Boží pokračování, i když trošku slabší než předchozí díl. Prvních pár kapitol se táhlo a připadaly mi tak trochu o ničem. Pak se to ale rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Sancie a Berenika mi přirostly k srdci ještě víc, zato u Gregora pořád nevím, co si o něm myslet. Už v prvním díle jsem ho moc nemusela a tady se to nezměnilo. Co se mi na knize hodně líbilo, bylo to, že jsem si celou dobu nebyla pořádně jistá, kdo je vlastně záporák - a to u knih miluju. Doufám, že bude pokračování co nejdříve, protože potřebuju vědět, co se stane dál.

22.06.2022 4 z 5