ElessaRiverbow ElessaRiverbow komentáře u knih

Ze začátku jsem se hodně bála, protože jsem nikdy předtím nic od Tolkiena nečetla a ani jsem neviděla jediný film. Nakonec jsem ale velmi spokojená a nadšená. Do knihy jsem se rychle začetla a stránky rychle ubíhaly. Jediný problém, co s příběhem mám je ten, že je tam na mě až moc postav, ze kterých jsem ve finále nějak více zapamatovala tak čtyři. Jinak to ale byla skvělá knížka, kterou si rozhodně ještě někdy v budoucnu přečtu znovu.

08.01.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Nejdříve jsem se bála, protože upíři jsou hodně používané téma a ne vždy je zpracování dobré. V téhle knize se mi jejich zpracování líbilo. Hodně se mi líbil vytvořený svět a hodně oceňuji mapku. Johana byla úžasná hlavní postava, kterou jsem si ihned oblíbila. Ke konci už toho děje bylo na mě trochu moc, ale bylo to wow a jsem zvědavá na pokračování.

08.01.2023 4 z 5

Krvavá křídla Krvavá křídla Jakub Petr Kos

Ze začátku jsem byla lehce zmatená, než jsem se v knize zorientovala, a pak už se to četlo dobře. Svět byl hodně propracovaný a zajímavý, stejně tak i postavy, i když u nich mi někdy vadila složitá jména a ne vždycky jsem si hned uvědomila, o kom čtu. Taky moc oceňuju, že kapitoly byly kratší, ale stále se v nich něco dělo. Konec byl za mě prostě wow, rozhodně doporučuji všem si knížku přečíst a doufám, že brzy bude pokračování.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí knihy k recenzi

30.12.2022 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

První díl jsem si naprosto zamilovala, proto jsem s nadšením sáhla po pokračování. Rychle jsem se do knihy za četla a stránky mi utíkaly až moc rychle. Autorka opravdu umí hodně dobře psát a má to celé skvěle vymyšlené. Paige je opět úžasná postava, kterou jsem si oblíbila ještě více a celou dobu jí fandila. Konec jsem pomalu doslova hltala a moc se těším, až si přečtu další díl.

30.12.2022 5 z 5

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Čekala jsem obyčejnou romantickou knihu, ale dostala jsem něco mnohem lepšího. Příběh obsahoval nejen skvělou romantickou linku, ale i fajn detektivní zápletku a úžasné vedlejší postavy, které jsem si naprosto zamilovala, hlavně Hope. Vztah mezi Mel a Wyattem mi ze začátku přišel trošku až moc rychlý, ale nakonec mi to nevadilo. Jsem zvědavá, jestli budou přeloženy i další dva díly, protože bych si je určitě ráda přečetla.

29.12.2022 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kniha od S. Kinga a jsem velice mile překvapena. Příběh byl moc dobře napsaný, čtivý a líbilo se mi propojování více formátů (pohled Carrie, novinové výstřižky, části z jiných knih, rozhovory,...). Carrie byla zajímavá postava, upřímně vůbec se nedivím, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Po dočtení jsem se podívala na film, konkrétně ten z roku 2013, a nebylo to naposled, co jsem se na něj dívala. Rozhodně si od autora ještě něco přečtu.

13.12.2022 5 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

Ze začátku to bylo hodně čtivé a zajímavé, ale postupně mi připadalo, že se to začíná čím dál tím víc tahat a příběh jakoby ztrácel tu jiskru, kterou měl na začátku. Stejně tak to bylo s hlavní postavou Nancy, kterou jsem si po pár stránkách moc oblíbila, ale zhruba v polovině knihy se začala chovat nelogicky a její chování jsem přestala chápat. Zbytek postav byl celkem meh. Další věc, kterou moc oceňuju, ale nakonec mi začala lézt na nervy, jsou psychologické vsuvky na začátku kapitol. Konec mě bohužel taky vcelku zklamal, přišel mi takový uspěchaný a nedokončený.

09.12.2022 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Stejně jako u prvního dílu - bavilo by mě to víc, kdybych byla mladší. I tak to ale bylo lepší, než první díl. Kniha byla čtivá, takže jsme si měla za pár dní přečtenou. Percyho a Annabeth jsem si oblíbila o něco víc, ale ostatní postavy byly bohužel nemastné neslané. Konec byl hodně zajímavý a jsem zvědavá na pokračování.

09.12.2022 3 z 5

Od autorky jsem už četla Krutého prince a moc se mi líbil. Proto jsem měla velká očekávání, která byla nakonec splněna. Kniha byla čtivá a zajímavá, moc se mi líbilo zpracování upírů. Nápad s městy Chladu byl hodně dobře vymyšlený. Tana mi byla sympatická a rychle jsem si jí oblíbila. Stejně tak i Gavriel byl skvělá postava. Ten postupný vývoj vztahu mezi nimi byl moc hezký. Jen tedy ten konec byl takový nic moc a neuzavřený.

22.11.2022 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Bohužel, tahle kniha pro mě byla spíš utrpením než nějakou oddychovkou, kterou jsem ze začátku očekávala. Příběh se sice rychle četl, ale jako bych vůbec nevnímala co se děje. Děj tam podle mě skoro nebyl, celé to bylo strašně zmatené a postavy byly takové nemastné neslané. I když je Zeměplocha vymyšlená zajímavě a sem tam jsem se nad knihou usmála, přišlo mi to celkově jako velké zklamání. Do dalších knih se nepustím, pravděpodobně bych si knížku užila víc, kdybych byla mladší.

17.11.2022 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Upřímně, u téhle knížky jsem se řídila pravdilem „Nesuď knihu podle obalu“, protože jinak bych si ji asi nepřečetla. Důvodem je česká obálka, která vypadá podle mě prostě hrozně. Stojím si za tím, že ta původní je lepší a k příběhu se hodí víc. Příběh je přesně takový, jaký jsem očekávala - miloučký, trochu naivní a celkem předvídatelný. Taková nenáročná oddychovka na dlouhé večery. Hanna i Garrett jsou fajn sympatické postavy, kterým fandíte až do konce. Líbil se mi ten pomalý vývoj jejich vztahu. Bohužel tedy ten konec mi přišel až moc na sílu natáhnutý - mohlo to skončit tím, že jsou spolu, a ne tam pak řešit věci s Garrettovým otcem. Někdy v budoucnu sáhnu i po dalších dílech, protože autorka umí skvěle psát.

~ 3,5/5 ~

06.11.2022 4 z 5

Čarodějova nevěsta 5 Čarodějova nevěsta 5 Kore Yamazaki

Nebudu lhát, začátek mě rozbrečel. Pak se mi hodně líbilo, když byli Čise a Elias ve Vílí říši, hlavně scéna s Čise a doktorkou u jezera. Taky se zde odhaluje více informací o Silky, která je podle mě zajímavá postava. Konec byl moc roztomilý.

25.10.2022 5 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Konečně se zde dozvídáme něco o Eliasovi a jeho minulosti. Taky se tu více rozvíjí vztah mezi Čise a Eliasem, na který jsem v budoucích dílech hodně zvědavá. Moc se mi líbila část, kdy si Čise vyrábí hůl a pak část s liškou, která mi vykouzlila úsměv na tváři. Díky otevřenému konci se moc těším na pokračování.

23.10.2022 5 z 5

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Musím říct, že tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce. Čise a Elias jsou opět skvělí a Rutha jsem si taky moc oblíbila. Moc se těším na další díl, kde se snad dozvím něco nového o Eliasovi a jeho minulosti.

21.10.2022 5 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Skvělé pokračování, do kterého jsem se pustila hned po přečtení prvního dílu. Příběh se hezky rozvíjí, objevují se tu nové postavy a Čise se vyvíjí. Objasňují se tu některé věci z prvního dílu a zápletka je skvělá.

18.10.2022 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Konečně jsem se dostala po dlouhé době k manze, a to k sérii Čarodějova nevěsta, po které už nějakou tu chvíli pokukuju. Čte se rychle a příběh pěkně plyne. Čise a Eliase jsem si ihned zamilovala. Líbí se mi, jak se vymyšlený a nakreslený kouzelný svět. Rozhodně doporučuji.

16.10.2022 5 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

Anotace a obálka vypadají lákavě, ale bohužel, obsah knihy už tak skvělý není. Ve chvíli, když mě kniha nezaujme během prvních 100 stran, je mi jasné, že už se to dál nezmění. Vše se moc táhlo a i když tam byla nějaká akce, byla napsána nezajímavě. Svět je hezký, líbí se mi ta inspirace v orientu, a dávám malé bezvýznamné plus za mapku na začátku. Kniha má rozhodně potenciál, ale bohužel, nebyl využit. Zahru byla takový průměr, nevadila mi, ale párkrát jsem měla chuť ji praštit. Jeta jsem si za celou dobu vůbec neoblíbila a jeho romantická linka se Zahru mi přišla zbytečná. Sakira (kterou jsem si přejmenovala na Sakuru, protože mi to lépe zní) jsem taky moc nemusela. A pak tu byl Kasta, u kterého jsem ze začátku nevěděla, jestli je mi sympatický nebo ne. Ke konci ale už jsem ho měla celkem ráda. Nebýt toho, že se jedná o štafetu, tak knihu někdy po 50 stranách odkládám. Konec mi přišel takový až moc akční, a klidně by to mohl být standalone. Jelikož se ale vždy snažím dočítat série, pravděpodobně se do pokračování pustím.

~ 2,5/5 ~

12.10.2022 2 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Miluju retellingy, navíc tahle kniha je retelling na Červenou karkulku, jednu z mých nejoblíbenějších pohádek. Příběh je čtivý a zajímavý, i když kapitoly z pohledu Nei mě trochu rušily, hlavně tedy proto, že jsem jí neměla ráda. Redu jsem si ale zamilovala hned na začátku. Stejně tak i Vlk byl moc fajn postava. Moc se mi líbilo, jak je popsána magie a jak je vykreslený svět. Zhruba uprostřed měla kniha sice pár nudnějších částí, ale závěr to svou akcí dohnal.

12.10.2022 4 z 5

Duch lásky Duch lásky Rita Rainville

(SPOILER) I když mi poslední dobou nevadí číst erotické knihy, Harlekýnky jsem nikdy moc nemusela. Předtím jsem jim už dávala dvě šance a pokaždé jsem knihy odložila. Díky bingu jsem se tedy překonala a sáhla po příběhu, o kterém jsem si myslela, že mě bude bavit. Bohužel mě to ale nebavilo a jediné, co mě zajímalo, byl duch. Marcy byla sympatická, i když někdy mi připadala trošku hloupá a naivní. Ale Nick byl pro mě jeden obrovský red flag - už od první chvíle chtěl Marcy akorát dostat do postele; i když spolu nebyli, tak mu vadilo, že by se na ní nějaký jiný muž díval nebo s ní spal; nejradši by ji zavřel do baráku aby mu neutekla. Nedokázala jsem pochopit, jak se do něj Marcy mohla zamilovat. I když měla kniha 150 stran, trvala mi přečíst téměř týden, protože jsem ji neustále odkládala.

~ 1,5/5 ~

08.10.2022 1 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

(SPOILER) Wow, zakončení téhle série bylo vážně super. Občas se to trochu táhlo, ale rozhodně to bylo lepší než předchozí díl. Postavy byly opět skvělé, až na Trenta, kterého jsem už od začátku neměla ráda a vůbec mi nevadilo, že umřel. Takový konec jsem očekávala, i když ne tolik emotivní, a tak pár slz ukáplo. Celá triologie byla skvělá, ale nejvíce se mi líbil první díl.

05.10.2022 4 z 5