ELENtheKNIHOMOL ELENtheKNIHOMOL komentáře u knih

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

U této knihy určitě věnujte pozornost varování a před koupí si ji alespoň trochu prolistujte.
Dále bych apelovala na hranici věku čtenáře 18+ ,které doporučuje nakladatelství. S tím, že i pro některé dospělé bude tento příběh už dost za čarou.

Brutal je opravdu brutál!

Hiroki Dan žije dva různé životy. V tom prvním je úspěšný detektiv a v tom druhém sériový vrah, který koná "dobro" na těch nejhorších zločincích,kterým se podařilo vyhnout spravedlnosti.

Dan je tak trochu jako Dexter,jen více, o dost více brutálnější.
Každý "dobrý skutek" ,který Dan vykoná je inspirován Vymítačem ďábla.
Kniha sama o sobě má jen velmi jednoduchý příběh, tady se spíše autor soustředí na násilí a extrémnost.

Čtení této mangy bych přirovnala k situaci kdy projíždíte kolem autonehody,nechcete se dívat, ale prostě si nemůžete pomoct.

Trochu přemýšlím, jestli jsem natolik zvrácená,abych ve čtení této série pokračovala...ale asi ano...zvědavost je silnější.

26.02.2023 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tuhle knihu jsem si moc užila.
Polámané panenky je skvělý krimi thriller, který nám nabízí obzvláště brutálního a sadistického sériového vraha.
Proti němu stojí Jefferson Winter,geniální vyšetřovatel,který dříve pracoval pro FBI,ale byl příliš neukázněný a zvyklý si dělat věci po svém, takže do této organizace nezapadl.
Je to potomek jednoho z nejhorších sériových vrahů a i díky tomu má mimořádnou schopnost dostat se do mysli těch nejhorších zločinců.
Bylo velmi zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody,které ženou vyšetřování kupředu.
Hodně mi připomínal Patricka Jana ze seriálu Mentalista.
Na pomoc jako konzultanta a výborného profilera si ho zavolal inspektor Hatcher,aby mu pomohl s případem, v němž jsou unášeny mladé ženy, které jsou následně měsíce mučeni a nakonec lobotomizovány.

Příběh je nabitý akcí, plný chytrých dějových zvratů, sympatických postav a scén, které Vás budou šokovat.
Kniha je vyprávěna Ich formou přímo z pohledu Wintera,ale máme tu i kapitoly z pohledu Rachel, současné oběti.Její pasáže jsou krátké, ale velmi realisticky nám zprostředkovávají bolest,hrůzu a beznaděj její situace.
To dodává příběhu mnohem větší dramatičnost,protože si čtenář s každou její kapitolou znovu uvědomuje, že jde o závod s časem.

Myslím,že tato kniha uspokojí téměř každého fanouška tohoto žánru. Bylo to napínavé, znepokojivé,neodložitelné a zápletka byla podle mě vynikající.
Určitě si přečtu i další díly této série a zajímá mě, jak se Winter,postava se spoustou potenciálu, bude vyvíjet dál.

26.02.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Co jsem to proboha právě přečetla?
Opravdu nerada hodnotím knihu špatně, ale tady nemám na výběr.

Kdo je tato autorka a co provedla s Darcy Coates?
Tohle bylo tak přehnané a trapné, spíše úsměvné než hororové.
První polovina příběhu mě bavila,popisnou část a budování atmosféry zvládla Darcy na jedničku. Byla jsem napnutá co z toho vzejde a otáčela stránku za stránkou poháněná zvědavostí.
Od druhé poloviny,když jsem se dozvěděla co to "něco" jež je sleduje je,jsem jen valila oči a obočí mi vystřelovalo až na vrch hlavy.
Tvory,které tu autorka stvořila bych neobsadila ani do scifi.
Tohle byla absolutní blbina.

To už jsem si rovnou mohla pustit film Žraločí tornádo nebo Návrat vražedných rajčat.

Omlouvám se Darcy,ale za mě absolutně ne.
2 hvězdy za první polovinu knihy,která měla potenciál a 3 hvězdy dolů za ploché postavy a velmi kýčovitý milostný románek zasazený do... no,něčeho co mohl být dobrý příběh.

23.02.2023 2 z 5

Sladké sny Sladké sny Kateřina Huňová

Já tedy normálně scifi žánr nevyhledávám.Vlastně ani nevím, proč jsem po knize sáhla.Možná proto,že má krásnou obálku, možná proto,že je z české tvorby...
Každopádně tohle byla naprosto úžasná kniha!
Celý příběh jsem si moc užívala a jen těžko se mi odkládal.
Toto postapokalyptické scifi Vás přenese do Nového světa,z něhož se vlivem očkování proti pandemii,která téměř vyhladila lidstvo,vytratil spánek.Lidé nemusí ani nemohou spát.
Jako první mě hned napadlo,že by to bylo super,tolik věcí by se dalo stihnout,tolik knih přečístatd.No,ale ono to tak skvělé zase nebylo.Aspoň ne pro lidi ze třetího a čtvrtého kvadrantu.Společnost byla totiž zařazena do čtyř skupin dle majetku.Hlavní postava Jacob patří do toho nejchudšího(čtvrtého) a živí se jako toreador bojující s robotickými býky.Je také jedním z dealerů drogy "Sladký sen".Tento prášek je drahý a vzácný,jeho účinek umožňuje 8 hodin spánku. Jacob s vidinou na lepší život přijme pracovní nabídku od boháče z prvního kvadrantu a tím se celý jeho život obrátí naruby. Co když je možné vrátit svět do normálu? Jde vůbec bojovat proti systému?
Příběh je velice zajímavý a plný nečekaných zvratů.Hlavní postavy jsou sympatické a Jacob,to je prostě láska. Autorka tu stvořila svět, který se mi jen těžko s poslední stránkou opouštěl.Nezbývá než čekat jestli bude další díl, protože konec tomu trochu nasvědčuje.

21.02.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Pokud máte rádi tajemno,tato kniha bude pro Vás to pravé.

Na vzdáleném a pustém ostrově u irského pobřeží ,který je plný strmých útesů a rašelinišť,se scházejí hosté, aby oslavili dva lidi,kteří chtějí spojit své životy v jeden.
Nevěsta si přála pro svou svatbu jedinečné a velkolepé místo.Tento ostrov je děsivý, ale zároveň nádherný a hlavně soukromý prostor pro nastávající pár, který jakožto známé osobnosti netouží po pohledech veřejnosti.
Ženich je pohledný a okouzlující televizní hvězda.
Nevěsta je chytrá a ambiciózní vydavatelka online časopisu.
Během čtení zjišťujeme,že skutečné potíže a nebezpečí této svatby nemá co do činění s ostrovem ani s blížící se bouří v podobě těžkých vln narážejících na útesy,nýbrž se odehrává mezi hosty.
Autorka nám tu nabízí vyprávění z pohledu několika postav, což mě se osobně v knihách líbí, protože tím dostává příběh větší hloubku.A tady se nám kapitoly vrací i mezi součastností a minulostí,ale nebojte,vše je dobře přehledné a postavy jsou tak odlišné, že i když je tam více perspektiv,funguje to skvěle.
Lucy zde právě díky počasí a prostředí, do kterého je vyprávění zasazeno,vybudovala temnou atmosféru, která dokonale přispívá k pocitu blížící se zkázy a tento pocit prostupuje celým příběhem.
Líbilo se mi, že dlouhou dobu nemáte tušení kdo je oběť,takže nemůžete odhalit ani vraha.
Závěr mě šokoval, vůbec jsem tohle nečekala.Plyne nám z toho i pěkné ponaučení o tom,že minulost a naše činy se nám vždy vrátí.

21.02.2023 5 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Isarell zůstává uvězněna v katakombách Chribdy,krvožrouti rozhodují o jejím dalším osudu a staví ji před krutou volbu.Má se stát jednou z nich,nebo sloužit Pánu Bašty jako mentálně ovládaný bojový otrok.Podaří se jí sehrát největší roli svého života?

Tento díl je zase o kus lepší než předchozí. Příběh se skoro celý odehrává na nepřátelském území Chribdy,takže konečně poznáváme i kmen stále krvežíznivých Sarrei s jejich zvyky a způsobem smýšlení. Jsou to zrůdy a Isarell mezi nimi musí přežít, není na to ale sama.

Je úžasný sledovat jak se postava mladé divoženské grai vyvíjí. Z malé holčičky ze začátku prvního dílu je sebevědomá a silná žena. Hodně mě bavil její sarkasmus a větší množství vulgarit přesně odpovídalo tomu v jakém prostředí se nacházíme.

Tak jako předchozí díly je i tento velmi čtivý s absencí nudných částí a zároveň není zbytečně uspěchaný.
Ačkoliv tu máme opět další nové postavy je příběh stále přehledný a naopak se tím stal ještě více vtahujícím.
Kristina je schopná spisovatelka, bez problémů splétá a rozvíjí několik dějových linií.Její postavy, ač jich je celkem dost,jsou všechny dobře vykresleny a ke každé si vybudujete vztah,k někomu kladný a k někomu záporný.
Celkově je příběh skvěle rozjetý a jsem moc zvědavá na závěrečný díl.

Já pořád říkám, že je život krátký na to,abych četla jednu knihu dvakrát, ale tuto sérii si určitě za čas přečtu znovu.

19.02.2023 5 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Třetí a závěrečný díl série Někdo

Aliza a Lucien... tihle dva opravdu nemají čas na nějaké vztahy.
Aliza je vášnivá blogerka,která miluje pečení a vaření a naplno se věnuje nejen studiu,ale i přípravě své první kuchařky.Je to velmi silná osobnost,která bojuje za své sny a dává pro jejich uskutečnění ze sebe vše.
Lucien se naopak po tragické smrti rodičů ujal výchovy své mladší sestry,studuje a rád navrhuje hororové masky,jeho sny ale musely jít stranou,protože na prvním místě je teď péče o Amiciu.
Dokážou si na sebe,i přes své povinnosti,udělat čas a upřednostnit city před rozumem?

Milostný příběh se tu rozvíjí velmi opatrně a autorka věnovala oběma hlavním postavám spoustu času. Poznáme nejen je,ale i jejich hektický a stresující život.

Ani v této knize nechybí důležitá témata,která autorka ráda začleňuje do svých knih.Všechna jsou dobře zpracována do příběhu a dovedu si dost dobře představit, že si z toho mnozí čtenáři mohou něco odnést.
Stejně jako u prvních dvou dílů jsem se dobře a rychle vžila do děje a cítila jsem se s postavami velmi příjemně.Styl psaní Laury je hezký, klidný a snadno se čte.
Epilog byl skvělým zakončením série.

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Druhý díl série Někdo

Cassie a Auri...vedlejší postavy z prvního dílu. Mají mezi sebou naprosto dokonalé přátelství.Sdílejí spolu byt a mají společné koníčky. Jejich světy jsou si zároveň velmi vzdálené.
Auri je populární hráč fotbalu,je tmavé pleti,má spoustu známých a rád se baví.
Cassie je naopak až neobvykle světlý typ,před světem se spíš schovává, miluje samotu a má jen úzký okruh přátel.
Je to co je spojuje silnější než to co je rozděluje?

Na této autorce se mi strašně líbí, že její knihy nejsou pouze sladkými příběhy, ale obsahují i důležitá témata a poselství.
Rasismus, předsudky, tlak být vždy dokonalým člověkem a také nemoc - cukrovka si v příběhu najdou své místo a postarají se o to,aby vás vyprávění nenudilo.
Na tuto dvojici jsem se těšila, protože jsem si je oblíbila už v prvním díle Někdo nový.
Slow Burn romantiku nějak nevyhledávám ,ale jednou za čas si ji ráda přečtu.
Postavu Cassie jsem si zamilovala,tak nějak jsem se v ní částečně poznávala.
Auri byl dobrým příkladem toho,jak se lidé dokážou "maskovat" jen aby zapadli do svého okolí.

Celkově jsem tímto románem mile překvapena, je to krásný příběh a moc mě bavil.

Nikdo by se nikdy neměl stydět za to,co má rád a kdo je.

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

První díl romantické série Někdo

Tak toto byla skvělá kniha.
Čekala jsem klasický romantický příběh a ten jsem taky dostala,ale bylo toho tam mnohem více.
Byla jsem překvapena kolik vážných témat tu zvládla autorka probrat.

Vztah mezi hlavními hrdiny Julianem a Mikey byl skvěle spracován.Postavy jsou krásně popsané, mají charakter a jsou sympatické. A to platí i pro vedlejší postavy.

Knihu jsem doslova hltala,protože jsem se chtěla dostat co nejrychleji k tomu jaké má Julian tajemství. Bylo to napsáno takovým způsobem, že moje zvědavost mě nutila otáčet stránku za stránkou.
Asi tak v polovině knihy jsem začala mít jisté podezření a říkala jsem si: "No... to snad ne,ne,ne...tak to nemůže přeci být!"
Byla jsem v rozpacích a nevěděla jsem co si o knize myslet a pořád jsem doufala,že se mýlím.
No,nemýlila jsem se,ale ke konci jsem byla vlastně za to ráda.
Myslím si, že toto téma je v dnešní době dost důležité a spisovatelka nás jím krásně a reálně provedla.

Je to hodně silný a zároveň romantický příběh. Navíc je to napsáno velmi čtivě, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Rozhodně je to ten typ knihy, jejíž děj si budu pamatovat hodně dlouho.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tom a Karen jsou šťastní manželé,ale jen do té doby,kdy Karen narychlo v panice zmizí z domu a krátce na to havaruje se svým autem do sloupu.Karen leží v nemocnici a na nic z toho dne si nevzpomíná.Neví kde byla ani proč tak rychle jela,takhle se normálně nechová.
Po hospitalizaci se s Tomem vrací domů,ale zdá se, že vše je úplně jinak,Karen má strach,ale vlastně neví z čeho.Nic si nepamatuje.
Děj není nějak složitý, žádná komplikovaná překvapení tu nenajdeme.Je to spíše takové oddechové čtení u kterého člověk nemusí moc přemýšlet.
Autonehoda, ztráta paměti a zahadná vražda... takových příběhů už bylo spousta,kniha nepřišla s ničím novým.
Shari nám toto téma alespoň obohatila ještě o bláznivou sousedku.
Začínám spisovatku lehce podezírat,že nemá ráda své sousedy.
Nečekané zvraty o nichž píše anotace nejsou vůbec nečekané.
Stejně jako u předchozí její knihy už od poloviny tušíte,jak se děj bude vyvíjet.
Ale i tak nemůžu popřít, že byla velmi čtivá,svižná a čtení mě bavilo.

15.02.2023 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

První díl série Pink Tattoo.
Autorka tu píše o těžkém tématu domácího násilí, o tom jak si Liliana uvědomuje, že ve vztahu není šťastná,ale nedovede si život bez násilného Matěje představit. Navíc je,jako spousta žen v reálném světě, přesvědčena,že to je její vina.
Matěj je,jako každý takový násilník, velice zdatný ve vyhrožování a Lilka má obavy z toho,co by se dělo, kdyby ho opustila.Nakonec díky svému tříletému synkovi sebere odvahu a uteče.
To bylo v příběhu asi to nejtěžší... sledovat jaký to má dopad na malého Oskárka.
Je to emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší,o lásce a sebeúctě a o lidech,kteří i přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu.
Liliany i Oskárka se ujme Malvína,žena u které dívka pracuje jako uklízečka.
V knize pak sledujeme jak si tato týraná osůbka znovu buduje svůj život, učí se zase věřit lidem,ale hlavně je to o tom,jak je to pro někoho takto psychicky zničeného těžké.
Liliana pak díky Malvíně potká i muže, který ji ukáže že může i znovu milovat.

"Matyáši,já...Já už nevěřím na lásku ",přiznala jsem s těžkým srdcem."Nemusíš",odpověděl mi."Prostě věř ve mě ".

Opravdu silný a krásný příběh.

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Mladá,čerstvě ovdovělá Charlotte je úspěšná podnikatelka, která se snaží načerpat síly a vyrovnat se se ztrátou manžela na švédském venkově. Tam ji však zastihne nečekaná zpráva.Po tetě, kterou nikdy neviděla, zdědila v Londýně dům a spolu s ním i malé skomírající knihkupectví.
Charlotte,rozhodnutá dům prodat,odlétá do Anglie,kde zjišťuje, že Riverside Bookshop s excentrickým personálem již nelze zachránit před krachem.
Navzdory tomu si Charlotte knihkupectví i lidi v něm zaměstnaný oblíbí a zjišťuje, že jí je v Londýně lépe než ve Švédsku. Doma jí totiž každý kout připomíná zesnulého manžela. Zůstává tedy prozatím v knihkupectví a snaží se jej zachránit a také chce zjistit,proč nikdy svou tetu nepoznala.
Moc milé vyprávění plné lásky ke knihám,přátelství a letitém tajemství dvou sester- Charlottiny maminky a tety,které vyplouvá na povrch.
Autorka nám tu vypráví příběh ve dvou dějových linkách. První se týká součastnosti a Charlotte a ta druhá se dívá do minulosti za životem Charlottiný mamky a tety.
Postupně odhalujeme spolu s hlavní hrdinkou ,proč tetu nikdy nepoznala,proč o ní nikdy maminka nemluvila,proč vlastně neví nic ani o svém otci,ale hlavně proč zdědila knihkupectví.
Nečekejte příběh plný akce a romantiky, je to spíše takové milé,pomalé a oddechové čtení z příjemného prostředí plného knih.
Budete obklopeni lidmi,kteří knihy v papírové podobě milují.
Četlo se mi to velmi dobře, ráda jsem trávila čas v knihkupectví s příjemnými postavami,které jsem si hned oblíbila.

Její konec Její konec Shari Lapena

Další rodinné drama z pera Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny.
Stephanie a Patrik jsou bohatí a spokojení manželé,kteří se nedávno stali rodiči dvojčat.Třebaže je péče o ně značně vysiluje,Stephanie s jistotou ví, že má vše, po čem kdy toužila. Pak se ale objeví Erica,žena z Patrikovi minulosti s tvrzením,že Patrik zabil svou první manželku,která byla v osmém měsíci těhotenství a nastražil to jako tragickou nehodu.
Stephanie věděla, že první žena jejího manžela zemřela, ale Patrik nikdy nezacházel do podrobností a Steph na něj netlačila.
Co když Erica mluví pravdu a ona je provdaná za vraha?
Co když bude chtít zabít i ji?
Jak příběh postupuje a vycházejí najevo určitá fakta,Steph najednou neví čemu má věřit. Erica je pěkná mrcha a převrátí život vzhůhu nohama nejen manželům, ale i spoustě dalším vedlejším postavám.
Je to lehký, odpočinkový thriller s krátkými kapitoly z nichž každá končí tak,že si musíte přečíst ještě tu další.
Lapena si jede pořád to svoje,ale mě to celkem baví- její knihy jsou čtivé a sáhnu po nich vždy,když chci něco nenáročného.
Akci v této knize nenajdeme,ale tady mě bavila psychologie postav víc než "detektivní " zápletka.
Kniha je plná intrik,bylo to jako sledovat tenisový zápas lží.
Jediné co mi dost vadilo bylo neustálé omílání toho,jak jsou manželé z péče o dvojčata s kolikou unavení,jak jsou nevyspalí atd.
Jo,chápu to,bylo to vyčerpávající, ale není potřeba to říkat skoro v každé kapitole.Připadám si pak jak negramot,kterému je třeba pořád něco připomínat.

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku,a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená.

O třicet let později přijde Jo tragicky o svého manžela a spolu s malou dcerkou Ruby se vrací do domu rodičů a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou.Tohle je úplně poslední místo kde chce být, ale nemá na výběr. Jo si vždycky myslela, že její matka má něco společného se zmizením její oblíbené chůvy a chová k ní takovou zášť, že je to až žalostné.
Když pak shodou okolností najde v jezeře na pozemku jejích rodičů lidské ostatky,první co ji napadne je,že by to mohla být Hannah. Ta se ale nečekaně objeví pár dní od tohoto nálezu živá před jejich dveřmi.Je to doopravdy ona? A proč se po těch letech ozvala až teď. Čí jsou ostatky z jezera a co se tenkrát vlastně stalo?

Kniha je vyprávěna ze tří různých úhlů pohledu, máme tu hlavní postavu Jo,její matku Virginii a chůvu Hannah.Nebyla jsem si vůbec jistá komu mám v daný okamžik věřit. Instinktivně mě to táhlo k Jo,ale od začátku bylo zřejmé, že nezná celou pravdu.
Líbil se mi styl psaní této knihy- krátké kapitoly, přeskakování tam a zpět ze součastnosti do minulosti,tiše vás nechá pochybovat o tom,co opravdu víte. Postavy v této záhadě doslova ožívají, jsou velmi dobře vykresleny a autorka odvádí dobrou práci i při zobrazování prostředí.
Napínavý thriller plný zvratů,děj je od začátku do konce zajímavý a poutavý. Prostě otáčíte stránku za stránkou, pač chcete zjistit kdo mluví pravdu a kdo je tady ten podvodník.
Závěr byl jedno velké WoW - vůbec jsem nečekala,že by to mohlo takto dopadnout.

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

Příběh se odehrává v zimě na přelomu roku 1882 a 1883. Co to bylo za pekelnou stvůru,která pokousala a těžce zranila Eda,který bránil svou rodinu?Byl to medvěd?Napůl medvěd-napůl vlk? Čtenář,narozdíl od obyvatel městečka, už z obálky knihy ví,že to byl vlkodlak.A také víme co se stane s člověkem, který je vlkodlakem pokousán.Takže rodinná idylka,která nám je ze začátku knihy představena velice rychle bere za své a začíná čistá řezničina. Příběh, kde za oběť padnou muži, ženy,děti i domácí mazlíčci.Všichni jsou bez rozdílu roztrháni a utýráni v detailně popsané bolesti a beznaději.Končetiny,vnitřnosti a dokonce i hlavy zde lítají na všechny světové strany.Některé pasáže zde byly opravdu dost drsné,spisovatel se tu pěkně vyřádil a nebral si servítky.Líbilo se mi jak autor popisoval vnitřní boj myšlenek krvelačné zrůdy se zbytkem člověka kterým předtím byl.Jak se lidskost vytrácela a vítězil démon ve kterého se proměnil. Monstrum ve kterém zbytky vzpomínek, jež mu ještě zůstávaly,probouzely vztek a činily jeho řádění ještě silnějším.Finále bylo velmi dramatické a úplně křičí po pokračování.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Když Mara a Niel koupí dům u Blackwoodu, dostane se jim varování, že se ve zchátralé budově daleko za městem dějí podivné věci. Mara ale na duchy nevěří a tenhle dům je díky své pověsti tak levný...

Tohle byla asi nejlepší autorčina "pohádka" z celé série strašidelných domů, ale i tak to byl pouze dobrý příběh o nadpřirozenu,rozhodně ne však skvělý.
Darcy umí skvěle popsat prostředí domu a atmosféru,kterou podtrhne i dobře vymyšlenou historii domu,ale její postavy jsou stále ploché jak vystřihovánka z papíru.
To způsobuje fakt,že vám na nich nějak nezáleží,ba naopak se těšíte až přijde noc a oni budou zase strachy bez sebe.
Hlavní postava Mara se opět chovala dost nereálně - nejednou jsem nad jejím chování kroutila očima a říkala jí: " Hej! Ty blbínku,to tam jako vážně chceš jít?" ‍️
Navíc byla Mara dost otravná a tvrdohlavá žena,která si nedokáže udržet přátele ani zaměstnání a skončí s "Perfekt boyem" Nielem,který je velký, silný, bohatý a až chorobně sladký.Vždy se objeví včas, aby zachránil život a uvařil čaj.
Co se týče paranormální linky vyprávění, tak tam jsem byla vcelku spokojená.Izolovaný dům s temnou historii,bez elektřiny, bez telefonu a daleko od civilizace... tohle Coates prostě umí.
Na závěr nás opět autorka nepřekvapí a končí jako vždy velkým happyendem.

15.02.2023 3 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Wow,tak tohle bylo skvělé.
V roce 1715 se Král Slunce nechal transmutovat v nesmrtelného vampíra,a stal se Králem Temnoty.
Od té doby despoticky vládne Francii i jejím místokrálovstvím.Temnota postupně ovládá celý svět.

Knihou nás provází Johana,mladá prostá dívka,která se po masakru své rodiny dokázala zachránit tím,že si přivlastnila identitu urozené,smrtelné šlechtičny Diany de Gastefriche.Tímto podvodem se dostává na prestižní školu ve Versailles,na níž připravují mladé šlechtice na život u Dvora a ti nejlepší mají sloužit přímo po boku Krále Temnoty. Johana začne pracovat na své pomstě. Její plán je jasný- dostat se k panovníkovi a zabít ho.
Příběh byl úplně pohlcující,vždy když jsem se ponořila do čtení, měla jsem pocit,že úplně opouštím realitu a propadám se do temného světa.Victor zde vybudoval velmi bohatý a naprosto fascinující svět s gotickými prvky,s přísnými pravidly a krvavými momenty.
Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila.Johana není tak úplně "klaďas".Je to sebevědomá mrcha,která se neštítí jít přes mrtvoly,aby dosáhla svého cíle. Jednala zaslepena pomstou a dělala chyby,tím se pro mne stala velmi reálnou postavou.Kolem ní se hemží plno postav,které jsem ráda poznávala.Tento román nám ukazuje,že upíři nejsou ti dobří a že pod jejich mládím se skrývá predátor.Z některých scén Vám bude tuhnout krev.
Závěr nám otevírá cestu k pokračování a rovnou říkám, že to bude dlouhé čekání... doufám, že druhý díl u nás vyjde brzy.

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Zajímavý psychologický thriller.
Tato kniha je psaná v různých formách: krátké kapitoly postav, Corin deník, policejní výslechy, dialogy v chatovací místnosti a textové zprávy. Autorka nás nechává nahlížet i zpět do minulosti, abychom pochopili co se stalo předtím a zároveň aby nám dívky představila. Takže nám díky tomu příběh krásně plyne. Dívky tu představují různé typy dětí, které to nemají doma jednoduché.
Cora je plachá a osamělá holka, kterou psychicky týrá její starší sestra.
Violet je ve městě nová a usiluje o přijetí, vychovává ji svobodná matka, která na ni kvůli své práci nemá čas.
Jordyn je divoká dívka, kterou opustili oba rodiče a vychovávají ji děda s babičkou, kteří ji ale fyzicky nezvládají.
Spisovatelka tu dokonale vyjadřuje pocity těchto nezralých a ovlivnitelných mladých slečen.
Je to varovný a aktuální příběh o pokušeních,kterým malé děti každý den čelí, a o tom, jak těžké je pro rodiče mít přehled o všem,co se v životě jejich dětí děje. Autorka nám také nastíní situace, které poukazují na to, co vše je rodič či prarodič schopen udělat nebo ututlat, aby ochránil svého potomka. Závěr byl pro mě naprostým překvapením, neměla jsem ponětí co se stalo, dokud jsem nedosáhla předposlední stránky. Přestože se mi kniha líbila, dle anotace jsem od ní očekávala něco jiného, proto jedna hvězda dolů.

14.02.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tak tohle bylo skvělé počteníčko.
Jediný případ, který nedokázal Robert vyřešit, ho zlomil. Nedokázal najít a zachránit svou pohřešovanou ženu. Spolu s dcerkami se stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. V Norwichi se ale během své brigády- rozvážení novin, ztratí dvě jedenáctileté dívky. Kett je tak vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry.
První díl série s šéfinspektorem Robertem Kettem.Originální a sympatický vyšetřovatel a také otec tří malých dcer ve složité situaci. Asi mám dalšího oblíbeného detektiva, Robert mě bavil a naprosto si mě získal. A navíc, šéfinspektor s kočárkem... to tu ještě nebylo. Spolu s Porterom a Savageovou tvoří skvělou vyšetřovací trojici.Robertovi děti příjemně oživily příběh a některé situace s nimi byly opravdu vtipné.
"Jsem detektiv Kett a tady v kočárku je moje kolegyně, detektiv junior.Mezi zátahy si musí dát šlofíka, jinak je dost rozmrzelá, ale nesmíte ji podceňovat.Je to superpolda. "
Kniha se mi líbila a těším se na další díl.

14.02.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tato kniha byla oproti první trochu slabší, ale přesto skvělá. Líbila se mi jak příběhem, tak především postavami, které jsou velmi dobře napsané a nemůžu se dočkat až si o nich přečtu víc. I v tomto příběhu se autor věnuje Robertovým dětem a jeho těžkému životu otce bez manželky, ale podstatně méně než v Doručovatelkách. Kett už má hlídání a tak se může věnovat práci bez toho, aby s sebou tlačil kočárek. Děj je napínavý, strašidelný a zvrácený. I přesto, že Robert Kett je takový ten typ superpoldy, který nikdy nečeká na posily a přes jeho mnohačetná zranění pořád drží nějakým zázrakem pohromadě, je mi tato postava hodně sympatická. Konec napovídá, že se příště možná už něco dozvíme o jeho unesené a pohřešované manželce Billie.

14.02.2023 4 z 5