ELENtheKNIHOMOL ELENtheKNIHOMOL komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

(SPOILER) Planeta se ocitá v nebezpečí!
Nejlepší vědecké mozky světa se spojily,aby sestavily loď, která se má vydat hluboko do vesmíru a přinést odpovědi na to,jak zachránit Zemi,přičemž její posádka nemá naději na návrat.

Toto je nezapomenutelný příběh o přežití a síle přátelství.

Ačkoliv je kniha pěkná bichle,přečetla jsem ji celkem rychle.Weirovo vyprávění mě jednoduše vtáhlo do vesmíru a já se nechtěla vracet.
Máme tu dvě linie vyprávění.
Současnost, kde se spolu s hlavním hrdinou nalézáme ve vesmíru na palubě lodi Poslední šance a pak tu jsou jeho vzpomínky na dobu před startem. Tato metoda vypravování byl chytrý tah.Jelikož Ryland trpí po probuzení z umělého spánku amnezií,odhaluje nám autor jeho vzpomínky právě včas, abychom si mohli aktuální příběh patřičně vychutnat.
Akce a tempo jsou skvělé, hlavní postava se tu potýká s velkým množstvím problémů.Když už jsem si myslela: "Dobře, problém vyřešen...uf.",objevil se další, ještě větší.
Ryland musí přijít na to,jak zachránit Zemi,má ale velmi málo času. Pokud mu to bude trvat příliš dlouho,raketoplány s odpověďmi jak zachránit lidskou rasu dorazí na již mrtvou planetu.
Je tu spousta,pro mne,podivínské vědy a technických věcí, ale autor to podal velmi uchopitelně, takže i takový "blonďatý laik" jako jsem já se může snadno i v tomto orientovat.

Je těžké říct, co se mi na tomto příběhu líbilo, protože vše, co bych napsala by byl spoiler a největší radost z této knihy je právě to objevování s Rylandem Gracem.

Je to skvěle napsané vesmírné dobrodružství.

06.03.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Začnu tím dobrým, což je super obálka a boží ořízka,která mi bude zdobit knihovnu,ale to je bohužel vše.
V této knize autorka sesbírala snad všechna otřepaná,stereotypní a klišoidní témata, přihodila špetku (větší špetku) neuvěřitelných a nereálných aspektů,k tomu přidala asi 30 vražd, celé to postříkala krví kterou se snažila šokovat a to vše napěchovala do 360 stran.Takže nám vznikla celkem solidní matlanina ve které vše působí jak z rychlíku a to včetně popisu vražd, které mají být hlavním tahounem této knihy.
Hlavní postavy nám nejsou nijak dobře představeny a navíc jsou jednou nazývány křestním jménem a pak zase příjmením, takže v první polovině jsem se docela plácala v tom,že jsem nevěděla kdo je kdo,natož abych věděla třeba jak jsou starý nebo jak vypadají. Absolutně se nešlo s nimi sžít.
Příběh je vyprávěn z různých pohledů,což bylo taky v tomto případě velmi matoucí, protože změna vypravěče není označena a často nebylo hned zřejmé, čí úhel pohledu právě čteme.
Kniha také obsahuje dost groteskních situací:
Věděli jste třeba, že i přesto, že jsou dveře ZATLUČENÉ může je žena úplně v klidu otevřít, protože je jen ZATLOUKLI,ale zapomněli zamknout?
Tak takových perliček tu máme víc.
Je něco horšího než přečíst celou knihu s tím,že vy víte kdo je vrah,ale detektivové jsou tak hloupí,že na to nemohou až do samého konce přijít?
Bylo tam prostě až příliš aspektů, které byly neuvěřitelné a to způsobilo fakt,že jsem obsah nemohla brát vážně.
Závěrečný epilog,nasadil korunu už tak nevěrohodnému příběhu.
Je to můj subjektivní názor,kniha si jistě své fanoušky najde,ale za mě ne.

24.03.2023 1 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Proboha! Chris to zase dokázal!

Každá kniha,kterou tenhle chlap napíše,je podle mě jeho nejlepší.
Nevím jak to dělá, ale vždy dokáže s každou knihou překonat má očekávání a jeho příběhy mají trvale vysokou úroveň.
Žádný jiný krimi thriller se Chrisi Carterovi prostě nemůže ani zdaleka vyrovnat.
Podle anotace je Robert povolán na nejkrutější místo činu, jaké kdy navštívil, což je vzhledem k jeho předchozím případům těžko uvěřitelné. Ale je to tak... z některých scén mi můj žaludek dělal v břiše kotrmelce.
Tento autor má dar zaujmout vás už první kapitolou a vaši naprostou pozornost si podrží až do samého konce.
Vrah v této knize byl určitě jedním z nejsadističtějších vrahů o kterých jsem četla. Opět tu máme vysokou míru násilí,disciplinovaného pachatele,který po sobě nezanechává žádné důkazy a vychutnává si strach svých obětí.
Chris si jede stále to svoje,ale pořád mu to vychází.
Bylo to děsivě skutečné.
Robert Hunter je postava,kterou už vnímám jako by byla skutečná osoba,jen velmi málo autorů dokáže oživit postavu tak,jak to dokáže Chris Carter s Robertem.
Skvěle napsaná kniha,dobrá zápletka s mnoha zvraty a odbočkami,které vás udrží v nevědomosti téměř do konce.
Já tedy zase selhala a nepřišla jsem na to kdo za tím stojí.Je to i proto,že Chris nám nikdy nedává žádná vodítka jako ostatní autoři,takže závěr je vždy velké překvapení.
Doporučuji!

16.03.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Tato kniha je dobrou připomínkou nacistické degenerace.Autor nám tu připomíná hrůzy po první světové válce, nástup šílence k moci a vyhlazování i mučení Židů, cikánů, homosexuálů a mentálně postižených lidí.
Příběh je plný zvratů, Grangé nás vodí za nos,hází nám falešná vodítka a po obzvláště strastiplné cestě nás dovede k neuvěřitelnému závěru. I přesto,že má kniha přes 600 stran, nevynechala bych jediné slovo.Tento spisovatel Vás rozhodně nudit nebude.

13.02.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tak tohle bylo skvělé počteníčko.
Jediný případ, který nedokázal Robert vyřešit, ho zlomil. Nedokázal najít a zachránit svou pohřešovanou ženu. Spolu s dcerkami se stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. V Norwichi se ale během své brigády- rozvážení novin, ztratí dvě jedenáctileté dívky. Kett je tak vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry.
První díl série s šéfinspektorem Robertem Kettem.Originální a sympatický vyšetřovatel a také otec tří malých dcer ve složité situaci. Asi mám dalšího oblíbeného detektiva, Robert mě bavil a naprosto si mě získal. A navíc, šéfinspektor s kočárkem... to tu ještě nebylo. Spolu s Porterom a Savageovou tvoří skvělou vyšetřovací trojici.Robertovi děti příjemně oživily příběh a některé situace s nimi byly opravdu vtipné.
"Jsem detektiv Kett a tady v kočárku je moje kolegyně, detektiv junior.Mezi zátahy si musí dát šlofíka, jinak je dost rozmrzelá, ale nesmíte ji podceňovat.Je to superpolda. "
Kniha se mi líbila a těším se na další díl.

14.02.2023 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tuhle knihu jsem si moc užila.
Polámané panenky je skvělý krimi thriller, který nám nabízí obzvláště brutálního a sadistického sériového vraha.
Proti němu stojí Jefferson Winter,geniální vyšetřovatel,který dříve pracoval pro FBI,ale byl příliš neukázněný a zvyklý si dělat věci po svém, takže do této organizace nezapadl.
Je to potomek jednoho z nejhorších sériových vrahů a i díky tomu má mimořádnou schopnost dostat se do mysli těch nejhorších zločinců.
Bylo velmi zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody,které ženou vyšetřování kupředu.
Hodně mi připomínal Patricka Jana ze seriálu Mentalista.
Na pomoc jako konzultanta a výborného profilera si ho zavolal inspektor Hatcher,aby mu pomohl s případem, v němž jsou unášeny mladé ženy, které jsou následně měsíce mučeni a nakonec lobotomizovány.

Příběh je nabitý akcí, plný chytrých dějových zvratů, sympatických postav a scén, které Vás budou šokovat.
Kniha je vyprávěna Ich formou přímo z pohledu Wintera,ale máme tu i kapitoly z pohledu Rachel, současné oběti.Její pasáže jsou krátké, ale velmi realisticky nám zprostředkovávají bolest,hrůzu a beznaděj její situace.
To dodává příběhu mnohem větší dramatičnost,protože si čtenář s každou její kapitolou znovu uvědomuje, že jde o závod s časem.

Myslím,že tato kniha uspokojí téměř každého fanouška tohoto žánru. Bylo to napínavé, znepokojivé,neodložitelné a zápletka byla podle mě vynikající.
Určitě si přečtu i další díly této série a zajímá mě, jak se Winter,postava se spoustou potenciálu, bude vyvíjet dál.

26.02.2023 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Film jsem neviděla, nemám tedy s čím srovnávat.

Některé horory jsou založeny na strachu z věcí, které vidíme a některé naopak ze strachu z věcí, které nevidíme.
Bird Box je trochu jiný druh hororu,je v něm strach z věcí, které nesmíš vidět.

Je to dystopický román odehrávající se v apokaliptickém prostředí, kde lidé vidí "něco" co jejich mozek nedokáže pojmout a oni z toho šílí,nakonec umírají a dost často s sebou berou i ostatní.
Jediná možnost jak se chránit je páska přes oči a život v nevidomosti.
V knize sledujeme Malorie,těhotnou ženu, která musí přihlížet tomu,jak se svět rozpadá na kusy.Musí si najít útočiště a bezpečně porodit své dítě.
Příběh Malorie je nám vyprávěn ve dvou časových osách. Minulost,ve které se to vše pokazilo a současnost, kdy si musí se dvěma dětmi najít nové bezpečné místo.
Malerman nás ponoří do velmi omezené perspektivy hlavní hrdinky a vybuduje svět prostřednictvím všeho kromě vizuálních obrazů. Namísto toho tu máme zvuky,vůně a pocity.Přesto se mu povedlo popsat dost děsivě situaci v níž se Mal nachází.
Velmi silnou stránkou této knihy jsou postavy.Líbily se mi vztahy,které se rozvíjely mezi Malorii a ostatními lidmi v domě, zvláště ten s Tomem.
Skupinka dříve cizích lidí, která se spojila,sdílela spolu své zdroje a neustále vymýšlela způsoby jak si vytvořit v tomto světě lepší život.
Autor píše dobře a v krátkých kapitolách.
Závěr je otevřený, nevíme skoro nic až na pár teorii.
Co je venku? Co to způsobilo?
Snad mi to objasní druhý díl.

31.03.2023 4 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Pěkně napsaný historický mystery thriller z druhé poloviny devatenáctého století a jedna z nejlepších dobových záhad,kterou jsem četla.
Historická prostředí mě v knihách baví a v této autorka dobře vykreslila anglickou viktoriánskou atmosféru, vytvořila několik sympatických postav a vražda vyšetřovaná pěkně postaru(bez forenzních věd a dalších vymožeností moderní doby),jen pomocí rozumu a dobrého pozorování, to pro mě bylo skutečným zážitkem.
Kapitán Jason Redmond sotva přežil Občanskou válku a přijel do městečka, protože zdědil po svém dědovi Redmonské panství a s ním i titul lorda.
Daniel Haze je obyčejný konstábl v tomto městečku zvaném Birch Hill,kde je "policejní řemeslo " ještě v plenkách.
Tito dva spolu vytvoří nepravděpodobné a v té době neobvyklé partnerství, které svede dohromady nález těla v kryptě kostela.
Redmond i Haze mají každý své dovednosti a díky odlišnému sociálnímu postavení a sférám vlivu se navzájem dobře doplňují.
Příběh je skvěle napsaný, chytře zpracovaný a poskytuje nám správné množství základních informací o hlavních postavách, přesně tak,abychom si je dokázali představit, sžít se s nimi a mohli je mít rádi.
Skvělý začátek série, ve které budu určitě pokračovat.
Čtení této záhady jsem si opravdu užila a rozhodně nepatří k těm, kde zápletku rozpletete už v polovině knihy.Zde budete hádat až do samého konce.

28.03.2023 5 z 5

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

Příběh se odehrává v zimě na přelomu roku 1882 a 1883. Co to bylo za pekelnou stvůru,která pokousala a těžce zranila Eda,který bránil svou rodinu?Byl to medvěd?Napůl medvěd-napůl vlk? Čtenář,narozdíl od obyvatel městečka, už z obálky knihy ví,že to byl vlkodlak.A také víme co se stane s člověkem, který je vlkodlakem pokousán.Takže rodinná idylka,která nám je ze začátku knihy představena velice rychle bere za své a začíná čistá řezničina. Příběh, kde za oběť padnou muži, ženy,děti i domácí mazlíčci.Všichni jsou bez rozdílu roztrháni a utýráni v detailně popsané bolesti a beznaději.Končetiny,vnitřnosti a dokonce i hlavy zde lítají na všechny světové strany.Některé pasáže zde byly opravdu dost drsné,spisovatel se tu pěkně vyřádil a nebral si servítky.Líbilo se mi jak autor popisoval vnitřní boj myšlenek krvelačné zrůdy se zbytkem člověka kterým předtím byl.Jak se lidskost vytrácela a vítězil démon ve kterého se proměnil. Monstrum ve kterém zbytky vzpomínek, jež mu ještě zůstávaly,probouzely vztek a činily jeho řádění ještě silnějším.Finále bylo velmi dramatické a úplně křičí po pokračování.

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Wow,tak tohle bylo skvělé.
V roce 1715 se Král Slunce nechal transmutovat v nesmrtelného vampíra,a stal se Králem Temnoty.
Od té doby despoticky vládne Francii i jejím místokrálovstvím.Temnota postupně ovládá celý svět.

Knihou nás provází Johana,mladá prostá dívka,která se po masakru své rodiny dokázala zachránit tím,že si přivlastnila identitu urozené,smrtelné šlechtičny Diany de Gastefriche.Tímto podvodem se dostává na prestižní školu ve Versailles,na níž připravují mladé šlechtice na život u Dvora a ti nejlepší mají sloužit přímo po boku Krále Temnoty. Johana začne pracovat na své pomstě. Její plán je jasný- dostat se k panovníkovi a zabít ho.
Příběh byl úplně pohlcující,vždy když jsem se ponořila do čtení, měla jsem pocit,že úplně opouštím realitu a propadám se do temného světa.Victor zde vybudoval velmi bohatý a naprosto fascinující svět s gotickými prvky,s přísnými pravidly a krvavými momenty.
Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila.Johana není tak úplně "klaďas".Je to sebevědomá mrcha,která se neštítí jít přes mrtvoly,aby dosáhla svého cíle. Jednala zaslepena pomstou a dělala chyby,tím se pro mne stala velmi reálnou postavou.Kolem ní se hemží plno postav,které jsem ráda poznávala.Tento román nám ukazuje,že upíři nejsou ti dobří a že pod jejich mládím se skrývá predátor.Z některých scén Vám bude tuhnout krev.
Závěr nám otevírá cestu k pokračování a rovnou říkám, že to bude dlouhé čekání... doufám, že druhý díl u nás vyjde brzy.

15.02.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tato kniha byla oproti první trochu slabší, ale přesto skvělá. Líbila se mi jak příběhem, tak především postavami, které jsou velmi dobře napsané a nemůžu se dočkat až si o nich přečtu víc. I v tomto příběhu se autor věnuje Robertovým dětem a jeho těžkému životu otce bez manželky, ale podstatně méně než v Doručovatelkách. Kett už má hlídání a tak se může věnovat práci bez toho, aby s sebou tlačil kočárek. Děj je napínavý, strašidelný a zvrácený. I přesto, že Robert Kett je takový ten typ superpoldy, který nikdy nečeká na posily a přes jeho mnohačetná zranění pořád drží nějakým zázrakem pohromadě, je mi tato postava hodně sympatická. Konec napovídá, že se příště možná už něco dozvíme o jeho unesené a pohřešované manželce Billie.

14.02.2023 4 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Pokud hledáte něco napínavého,ale zároveň nenáročného, tak tohle je přesně pro vás. Vzhledem k tomu, že se jedná o YA thriller, není příběh tak děsivý, jak by se vám mohlo z obálky či anotace zdát. Přestože nejsem cílová věková skupina, tak se mi to dost líbilo.
Prostředí historické školy v Anglii je moc dobře popsáno, tak trochu mi připomínala Bradavice z Pottera.
Kniha se čte lehce, autorky nás napínají a vedou čtenáře od stopy k stopě. Vzhledem ke střídání pohledů obou hlavních postav,Audrey a Ivy, a vloženým epizodám podcastů, mnoha drobným zvratům či překvapením, chcete prostě pokračovat ve čtení dál a dál.
Moc oceňuji nápad, že si každá autorka psala svou postavu, byly tak každá úplně jiná. Nenechte se zmást poněkud nesympatickými začátky hlavní dvojky- s oběma se v průběhu příběhu lépe seznámíte a vlastně se s nimi postupně i skamarádíte.
Je to první kniha ze série, takže se v ní nedozvíte odpovědi na všechny otázky, ty nám budou nejspíš odhaleny až ve druhém díle na který budu netrpělivě čekat, protože tento skončil v tom nejzajímavějším okamžiku, což mě trochu frustruje a je to má jediná výtka co ke knize mám... aspoň jednu kapitolu kdyby ještě přidaly než ukončí první díl.

13.02.2023 4 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Když čtu kriminálku,chci se bavit,chci číst o postavách, které si dokážu oblíbit a očekávám zápletku, která udrží mou pozornost do poslední stránky. To vše mi tento spisovatel splnil,jsem nadšená a potřebuji další knihy od tohoto autora.
Jørn Lier Horst je bývalý policejní detektiv,který má vystudovanou kriminologii,psychologii a filozofii,takže jeho znalosti o procedurální stránce policejní práce jsou fenomenální. Má hluboké vědomosti o tom,jaké je to pracovat na vyšetřování vražd a to se velmi kladně projevuje v jeho psaní.

Hlavní postava William Wisting je poněkud netypický hrdina severské detektivky,vystupuje totiž jako sympatický a starostlivý děda,který má své roky,trpí zdravotními problémy, které s věkem přicházejí, ale když na to přijde, jeho instinkty jsou stejně spolehlivé jako vždy. Bylo příjemné mít za hlavního protagonistu milého člověka, který ví, kde jsou jeho silné a slabé stránky a podle toho jedná.

Tento díl Wisting řeší starý případ vraždy z roku 1999 na základě anonymních dopisů, které mu začnou chodit do schránky.
Tento případ se zdá býti jasný, pachatel byl tenkrát brzy dopaden a odseděl si nemalý trest.Anonym však poukazuje na drobné detaily a rutinní selhání tehdejšího vyšetřování.
Bylo zajímavé sledovat rozdíly v policejních postupech z roku 99 a ze současnosti.
Je tu málo akce,takže jestli upřednostňujete spíše krvavou honičku za zvráceným vrahem,asi to nebude pro vás.
Ale jestli milujete kvalitní detektivní práci,vytrvalé hledání stop a výslechy,to totiž dělá tuto krimi velmi autentickou a věrohodnou,tak Vám tuto knihu můžu doporučit.

24.06.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Ruby se zaregistrovala do programu nadace "Pomoc vojákům",ve kterém si vyměňujete zprávy s vojákem v nasazení.
Rubyn starší bratr byl mariňák a skrze něj zjistila,jak smysluplné může být pro vojáka v zámoří mít spojení s vnějším světem.
Pokyny jsou jednoduché:
Jeden dopis nebo email týdně po dobu jeho nasazení. Myslela si,že ví, co může očekávat.S čím ale nepočítala,bylo to,že se do něj zamiluje až po uši.

První věc, která dělá tuto knihu tak odlišnou od ostatních, je to,že asi 40% příběhu tvoří e-mailové a chatové korespondence mezi hlavními protagonisty.
Během tohoto dopisování se z nich stávají velmi blízcí přátelé a přiznávají si,že spolu sdílejí věci, které nikdy s nikým jiným nesdíleli.
Je to pomalá cesta,kdy se vztah proměňuje v něco hlubokého a krásného. Tímto způsobem máme pocit,že Aarona poznáváme stejně tak jako Ruby a naopak.
V druhé polovině knihy se konečně setkávají.
Ruby a Aaron tváří v tvář,to bylo úžasné čtení. Jejich společné trávení času bylo to nejsladší co jsem četla.
Je to krásná kniha,která nám umožňuje nahlédnout do srdcí dvou postav,které mají charakter, působí zcela uvěřitelně a mají své chyby a slabiny,které pomalu odhalují jeden druhému.
Vyprávění je hodně slow burn,ale díky tomu působí velmi realisticky, takže určitě se vyplatí si počkat.
Jedinou výtku mám k epilogu,čekala jsem od něj víc. Konec je takový zbytečně uspěchaný. Jo a obálka se taky zrovna nepovedla.
Ale i tak to byl skvělý zážitek.

23.05.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Toto byl vynikající mix žánrů.Prodává se jako horor,čte se jako thriller s nádechem nadpřirozena a navíc je to doplněno nádhernými ilustracemi,které celý děj oživují jako grafický román.

Mallory je zotavující se narkomanka žijící v "Domě na půli cesty".Když dostane pracovní nabídku, starat se o pětiletého Teddyho,je nadšená.
Práce je i s ubytováním a pro Mallory je to skvělá příležitost dát si život do pořádku a hodit minulost za hlavu.
Na první pohled vše vypadá úžasně,dívka má s Teddym krásný vztah a jeho rodiče jí poskytují láskyplné a podpůrné prostředí.
Malý Teddy rád kreslí obrázky a má imaginární kamarádku, to není nijak neobvyklé, když ale jeho kresby začínají zobrazovat smrt a temnotu,Mallory to znepokojuje a začne pátrat.
Postavy v této knize jsou tak skutečné, že by mohly prostě vstát a odejít ze stránky.
Je to velmi dobře napsaný příběh o rodině, drogách a o tom,jak se vaše minulost promítá do vašeho současného života.
Kresby zahrnuté do vyprávění nám poskytují vodítka a jsou jedinečným doplňkem, který opravdu pomáhá vtáhnout čtenáře do děje a působí mu mrazení v zádech.
Pokaždé když byla odhalena nová informace, snažila jsem se skrytý příběh skládat dohromady, abych pak ve finále zjistila,že jsem byla vedle jak ta jedle.
Pokud máte rádi knihy s tajemnými a nadpřirozenými prvky se zajímavým vývojem postav a několika dobrými zvraty,které vás budou šokovat... přečtěte si Skryté obrázky a užijte si to.

09.03.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Ach,božínku! Tohle byl úžasný příběh.

Linus pracuje pro Oddělení magické mládeže. Jeho úkolem je kontrolovat sirotčince a sepisovat zprávy o tom,zda jsou vhodné k danému účelu.Linus je ve své práci dobrý, zná pravidla a předpisy nazpaměť a je vždy objektivní.
Právě pro tyto jeho vlastnosti si ho vyšší vedení vybralo pro zvláštní případ.
Když se však Linus ocitne na ostrově Marsyas,kde má za úkol prověřit tamní sirotčinec,který provozuje Arthur Parnassus,sirotčinec jako žádný jiný, není vůbec připraven na to,co ho čeká.

Když jsem tuto knihu dočetla, měla jsem chuť se vrátit na začátek a začít ji číst znovu.

Postavy v tomto příběhu jsou tak živé, zvláště děti ze sirotčince, které mi úplně ukradly srdce.
Chtěla bych být na tom ostrově v blankytně modrém moři, navštívit tu překrásnou zahradu v níž mi bude dětská trpaslice vyhrožovat rýčem,dávat spropitné divnému klukovi,který touží být poslíčkem,přidávat knoflíky do pokladu Vyverna.Chci číst po večerech příběhy, které napsal Sal a poslouchat mrtvou hudbu s antikristem.

Tyto tři dospělé osůbky a šest dětí si vytvořilo domov v mém srdci a nemám v úmyslu je někdy žádat, aby odešli.
TJ Klune napsal příběh, který se nepodobá žádnému, které jsem dosud přečetla,příběh o tom,že je v pořádku být jiný. Jde o to najít sebe,své místo a své štěstí.
Je to jedno velké obětí zabalené do románu.

Dům v blankytně modrém moři je kniha,která se bude vyjímat v mé speciální poličce se srdcovkami.

03.03.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

U této knihy určitě věnujte pozornost varování a před koupí si ji alespoň trochu prolistujte.
Dále bych apelovala na hranici věku čtenáře 18+ ,které doporučuje nakladatelství. S tím, že i pro některé dospělé bude tento příběh už dost za čarou.

Brutal je opravdu brutál!

Hiroki Dan žije dva různé životy. V tom prvním je úspěšný detektiv a v tom druhém sériový vrah, který koná "dobro" na těch nejhorších zločincích,kterým se podařilo vyhnout spravedlnosti.

Dan je tak trochu jako Dexter,jen více, o dost více brutálnější.
Každý "dobrý skutek" ,který Dan vykoná je inspirován Vymítačem ďábla.
Kniha sama o sobě má jen velmi jednoduchý příběh, tady se spíše autor soustředí na násilí a extrémnost.

Čtení této mangy bych přirovnala k situaci kdy projíždíte kolem autonehody,nechcete se dívat, ale prostě si nemůžete pomoct.

Trochu přemýšlím, jestli jsem natolik zvrácená,abych ve čtení této série pokračovala...ale asi ano...zvědavost je silnější.

26.02.2023 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

První díl romantické série Někdo

Tak toto byla skvělá kniha.
Čekala jsem klasický romantický příběh a ten jsem taky dostala,ale bylo toho tam mnohem více.
Byla jsem překvapena kolik vážných témat tu zvládla autorka probrat.

Vztah mezi hlavními hrdiny Julianem a Mikey byl skvěle spracován.Postavy jsou krásně popsané, mají charakter a jsou sympatické. A to platí i pro vedlejší postavy.

Knihu jsem doslova hltala,protože jsem se chtěla dostat co nejrychleji k tomu jaké má Julian tajemství. Bylo to napsáno takovým způsobem, že moje zvědavost mě nutila otáčet stránku za stránkou.
Asi tak v polovině knihy jsem začala mít jisté podezření a říkala jsem si: "No... to snad ne,ne,ne...tak to nemůže přeci být!"
Byla jsem v rozpacích a nevěděla jsem co si o knize myslet a pořád jsem doufala,že se mýlím.
No,nemýlila jsem se,ale ke konci jsem byla vlastně za to ráda.
Myslím si, že toto téma je v dnešní době dost důležité a spisovatelka nás jím krásně a reálně provedla.

Je to hodně silný a zároveň romantický příběh. Navíc je to napsáno velmi čtivě, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Rozhodně je to ten typ knihy, jejíž děj si budu pamatovat hodně dlouho.

15.02.2023 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

První díl série Pink Tattoo.
Autorka tu píše o těžkém tématu domácího násilí, o tom jak si Liliana uvědomuje, že ve vztahu není šťastná,ale nedovede si život bez násilného Matěje představit. Navíc je,jako spousta žen v reálném světě, přesvědčena,že to je její vina.
Matěj je,jako každý takový násilník, velice zdatný ve vyhrožování a Lilka má obavy z toho,co by se dělo, kdyby ho opustila.Nakonec díky svému tříletému synkovi sebere odvahu a uteče.
To bylo v příběhu asi to nejtěžší... sledovat jaký to má dopad na malého Oskárka.
Je to emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší,o lásce a sebeúctě a o lidech,kteří i přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu.
Liliany i Oskárka se ujme Malvína,žena u které dívka pracuje jako uklízečka.
V knize pak sledujeme jak si tato týraná osůbka znovu buduje svůj život, učí se zase věřit lidem,ale hlavně je to o tom,jak je to pro někoho takto psychicky zničeného těžké.
Liliana pak díky Malvíně potká i muže, který ji ukáže že může i znovu milovat.

"Matyáši,já...Já už nevěřím na lásku ",přiznala jsem s těžkým srdcem."Nemusíš",odpověděl mi."Prostě věř ve mě ".

Opravdu silný a krásný příběh.

Její konec Její konec Shari Lapena

Další rodinné drama z pera Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny.
Stephanie a Patrik jsou bohatí a spokojení manželé,kteří se nedávno stali rodiči dvojčat.Třebaže je péče o ně značně vysiluje,Stephanie s jistotou ví, že má vše, po čem kdy toužila. Pak se ale objeví Erica,žena z Patrikovi minulosti s tvrzením,že Patrik zabil svou první manželku,která byla v osmém měsíci těhotenství a nastražil to jako tragickou nehodu.
Stephanie věděla, že první žena jejího manžela zemřela, ale Patrik nikdy nezacházel do podrobností a Steph na něj netlačila.
Co když Erica mluví pravdu a ona je provdaná za vraha?
Co když bude chtít zabít i ji?
Jak příběh postupuje a vycházejí najevo určitá fakta,Steph najednou neví čemu má věřit. Erica je pěkná mrcha a převrátí život vzhůhu nohama nejen manželům, ale i spoustě dalším vedlejším postavám.
Je to lehký, odpočinkový thriller s krátkými kapitoly z nichž každá končí tak,že si musíte přečíst ještě tu další.
Lapena si jede pořád to svoje,ale mě to celkem baví- její knihy jsou čtivé a sáhnu po nich vždy,když chci něco nenáročného.
Akci v této knize nenajdeme,ale tady mě bavila psychologie postav víc než "detektivní " zápletka.
Kniha je plná intrik,bylo to jako sledovat tenisový zápas lží.
Jediné co mi dost vadilo bylo neustálé omílání toho,jak jsou manželé z péče o dvojčata s kolikou unavení,jak jsou nevyspalí atd.
Jo,chápu to,bylo to vyčerpávající, ale není potřeba to říkat skoro v každé kapitole.Připadám si pak jak negramot,kterému je třeba pořád něco připomínat.

15.02.2023 4 z 5