dpxcz Online dpxcz komentáře u knih

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Tento díl je zatím nejslabším dílem celé série. Nicméně je pořád lehce čitelný a příběh ubíhá sám.
Možná je už toho na mě moc a měl bych si od Hraničářova učně dát na chvíli pauzu.

11.01.2017 4 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Parádní úvod do Drakenů z Pernu. Knihu jsem již kdysi četl a i po mnoha letech pořád zůstává jednou z nejlepších fantasy, které jsem kdy četl.

08.01.2017 5 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Terry Pratchett je prostě pan autor a zvládá bravůrně i příběh, který se neodehrává na Zeměploše.
Hodně se mi líbilo setkání civilizované dívky s divošským chlapcem, jejich vzájemné poznávání a rychlá osobnostní adaptace na vzniknou situaci v daném prostředí.

02.01.2017 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Pěkný závěr trilogie plný zvratů, až jsem si občas říkal, že by to už mohlo skončit.

01.01.2017 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Je opravdu neskutečné, že si série Hraničářův učeň drží svou kvalitu i tempo i v sedmén díle. Pořád baví a výborně se čte.

28.12.2016 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Tušil jsem, že navázat na skvělou prvotinu "Ready Player One" bude velmi obtížné, a to se mi také potvrdilo při čtení této knihy. Přesto je i "Armada" velmi čtivé dílo a já se u něj bavil stejně jako u RPO.

26.12.2016 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Další skvělé pokračování Hraničářova učně s otevřeným koncem a přípravou na další díl...

25.12.2016 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Pokračování knihy Game je opět čtivé a autor se drží svého standardu. Konečně se zde nevyskytuje tolik otravných anglický frází, jako v prvním díle, což hodnotím pozitivně. Dalším dílem budu pokračovat, abych se dozvěděl, jak to celé dopadne.

22.12.2016 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Po prvních čtyřech knihách, které uzavíraly jeden příběh, bylo navázání trošičku krkolomné. Cca první pětina knihy zdlouhavá a pomalá a následující zápletka trochu vykonstruovaná. Celkově se kniha četla velmi dobře, i když standard prvních knih se nepodařilo dodržet.

21.12.2016 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kniha se dobře četla, čekal jsem ale něco více ve stylu "Erebos – Hra, která zabíjí!". Docela dost mě štvaly ty anglické pasáže i přes to, že mi angličtina nedělá žádný problém, ale prostě to bylo hodně rušivé. Konec knihy byl přípravou na další díl, který si asi přečtu.

18.12.2016 3 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Druhý díl mě z počátku moc nechytnul. Mnoho nuceného humoru a dialogů mě hodně odrazovalo od čtení. V půlce jsem knihu odložil s tím, že se k ní vrátím za pár dní. Nakonec jsem knihu dočetl, druhá půlka již byla lepší, ale celkově podstatně hořší než první díl.

16.12.2016 2 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Hraničářův učeň mě stále baví a pokaždé se těším na další díl, který si budu moci přečíst. I tento díl pokračuje v nastaveném vysokém standardu předchozích dílů. Kniha je čtivá, dobrodružná a prostě baví od první stránky do poslední.

14.12.2016 5 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

V porovnání s prvním dílem je to trochu slabší, ale druhá půlka knihy to zachránila. Jsem zvědav, jak budou v sérii rozvíjet další autoři.

12.12.2016 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Čtivé, dobrodružné, vtipné, milé.... Opravdu skvělá fantasy série.

11.12.2016 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Nasazená vysoká laťka prvního dílu se drží i zde. Příběh krásně odsýpá a otevřený konec přímo vybízí v pokračování dalším dílem.

07.12.2016 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Dlouho jsem už nečetl tak dobrou fantasy a jsem rád, že mě čeká ještě dalších 11 knih. Bavil jsem se od první stránky až do poslední.

05.12.2016 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Fajn rozjezd série, u kterého jsem se bavil. Kniha obsahuje cynický, ironický humor, drsné krvavé výjevy a šílené postavy - úchyl/nekrofil a hromada mrtvol. V sérii určitě budu pokračovat.

04.12.2016 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Tahle kniha byla mé první setkání se Žambochem. První půlka knihy se mi neuvěřitelně vlekla a v půlce jsem ji už chtěl odložit. Druhá půlka už byla o poznání lepší. Zřejmě by stálo za to ji trochu zeštíhlit.
No a teď uvažuju, jestli další Žambochovy knihy číst.

03.12.2016 3 z 5

Legenda jménem CZ Legenda jménem CZ David Pazdera

Kniha shrnuje celou historii České zbrojovky a zbraní z její výroby. Pro fandu CZ je tato kniha povinnost.

28.11.2016 5 z 5

Princ Chaosu Princ Chaosu Roger Zelazny

Konečně dočtená série Tajemný Amber. Celou sérii jsem kdysi jako náctiletý četl a teď jsem si to chtěl zopakovat. Nevím ale, co mě na tom tak bavilo, nyní jsem z této série docela rozčarován a místama jsem se fakt musel nutit to dočíst.
To je vlastně vidět i na mém hodnocení ostatních dílů.

28.11.2016 2 z 5