Armada

Jedinečný, geniální sci-fi thriller plný překvapení od autora kultovního románu Ready Player One. Zack Lightman tráví většinu času sněním. Život přece nemůže být tak nudný. Jednoho dne musí dojít k nějaké fantastické události, která naruší monotónnost Zackovy existence a vrhne ho do neuvěřitelného dobrodružství. Třeba by mohl zach...celý text

Jedinečný, geniální sci-fi thriller plný překvapení od autora kultovního románu Ready Player One. Zack Lightman tráví většinu času sněním. Život přece nemůže být tak nudný. Jednoho dne musí dojít k nějaké fantastické události, která naruší monotónnost Zackovy existence a vrhne ho do neuvěřitelného dobrodružství. Třeba by mohl zachraňovat zemi před útokem mimozemšťanů, jako to dělá den co den, noc co noc ve své nejoblíbenější videohře Armada. Ale hra je hra a realita je realita. Ta Zackova ho zatím posílá jako každé ráno do školy. Až na to, že toho dne přistane před okny té jejich létající talíř… jako vystřižený z Armady. Invaze vetřelců je skutečná. A Armada vlastně nebyla jen obyčejná hra. Tady a teď má Zack šanci stát se hrdinou. A taky pochopit konspirační teorie svého otce, kterého pokládal za šílence. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303778/armada-LaX-303778.jpg 3.766
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Přidat komentář
PJurista
předevčírem

Překvapení a prvotní euforie z Ready Player One je pryč ale ta chuť po dočtení stále zůstává, Cline je geek každým coulem a díky bohu dokáže svým pojetím člověka upoutat ke své tvorbě, v jádru má Armada naprosto klišoidní příběh ale okořeněný tolika odkazy že se člověk který je pochopí prostě musí u čtení usmívat a to je základ úspěchu. Jen tak dál.

Fantasysvet
15. března

Príbeh Flotily nie je najoriginálnejší a miestami je predvídateľný. Niektoré vzťahy sa formujú veľmi rýchlo, ale autor sa šikovne odvoláva na tlak spôsobený inváziou. Pod hrozbou vyhubenia sa každý rýchlo zaľúbi, aby si posledné hodiny pred bojom užil.
To je jedna z výhod knihy. Má rýchly spád a nad výraznejšími nezrovnalosťami v texte nie je čas sa zamýšľať. Našťastie ich tam ani nie je veľa. Flotila je premyslený a dobre napísaný príbeh. Jediným sklamaním môže byť uponáhľaný záver, kde sa vyvrcholenie celej knihy udeje na pár stranách. A udeje sa tam veľa. Aj momenty by mohli byť silné, ale emočný dopad sa v tej rýchlosti stráca. Čo je škoda, lebo zvyšok knihy funguje v tomto smere na jednotku.

Liborec
13. března

Bavilo, ale na rozdíl od Ready player one, už nenadchlo. Nemělo čím. Wow efekt právě vyčerpal RPO. Jinak ale spád a jistá zábavnost tomu nechybí.

andrej0867
27. února

Nepravdepodobne napisana vykradacka Enderovej hry. Jedno z mala pozitiv je Another one bites the dust od Queenov v soundtracku Hrr na hry.

jana1599
20. února

Trvalo mi, než jsem se do toho začetla - počáteční popisy her a herního vybavení mě moc nebavily - ale pak naštěstí příběh dostane spád a je to super :) Konec je trochu úsměvný, ale každopádně je to dobrý čtení :)

Lokina
11. února

No jakože pecka největší! Na to že hry vůbec nehraju a nejsem technikou políbená, mě to děsně bavilo. Pařmenka nejsem, ale fanoušek "scifáren" ve stylu Star Wars, Star Trek ap. jsem od svého dětství, takže touhle cestou se mi kniha dostala pod kůži. Plusový body si připsala za cool vypalovačky, který jsem si během čtení pouštěla, to byl nářez. Teď s chutí se pouštím do Ready Player One :-)

TheSarcasm
25. ledna

To co perfektně fungovalo v RPO v Armadě nefunguje vůbec. RPO byl především stále jakž takž uvěřitelný, ale toto byla vyloženě fantasmagorie pro malé děti. Ernest Cline určitě umí psát a občas to i docela odsejpalo, ale celé to pohřbil praštěný příběh, přičemž ty herní rádoby dramatické sekvence byly spíš nuda než nějaký odvaz. Jednu hvězdičku přidávám z nostalgie k RPO a doufám, že příště Ernest Cline zpracuje námět, který bude stát za to.

amaenium
25. ledna

Co tak čtu, hodně lidí by autorovi utrhali ruce za tohle dílo, ale nemyslím si, že je to třeba. Ready Player One a Armadu bych ovšem nesrovnávala. Toto dílo bych hodnotila velmi pozitivně. Je pravda, že některé reference byly do děje vsunuty příliš kostrbatě nebo příliš mnoho referencí soustředěných na jedno místo, ale i tak to bylo zajímavé čtení, které mě pohltilo hned ze začátku a pustilo až na konci.
Pokud jste ale pravými fanoušky sci-fi, doporučuji prvně přečíst Enderovu hru.

mochr
25. ledna

Slabší než Ready player one, ale má mnoho psolečného. spoustu odkazů na scifi filmy a hudbu. Nápad není uplně špatnej a mě se to líbilo.

konva
24. ledna

Parádní vesmírné dobrodružství. Sem tam jsem narazil na nudnější části, které jsem jen přeletěl, ale v závěru jsem se nedokázal od knihy odtrhnout... Určitě doporučuji k přečtení všem hráčům a technickým nadšencům :)

Edmund
22. ledna

Pro mě osobně zklamání, po RPO jsem čekal o dost víc. Stále to ale byla čtivá kniha i když s dost za vlasy přitaženou zápletkou.
Mimochodem, mobilní aplikace při vyhledání této knihy vždycky spadne. Asi tím chce něco naznačit :-)

PetraBery
20. ledna

Autor určitě psát umí, o tom žádná... Přesto se mi tato kniha jako nehráči četla mnohem hůře než předchozí Ready Player One. Určitě to chce se odprostit od nereálnosti, která je v knize nastolena, pak se kniha přečíst dá. Ale rozhodně si děj, narážky a popisy užijí více hráči, kteří podobné hry hrají.

Aaron_Hill
10. ledna

Komentář obsahuje spoilery. Bohužel, druhá kniha E. Clinea díru do světa neudělá. Přiznanou inspirací pro příběh Armady jsou klasické sci-fi a akční filmy z 70. a 80 let. Motivy ze Star Wars, Posledního hvězdného bojovníka, Železného orla, Top Gunu a dalších pecek bych osobně doplnil ještě o Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Bizarní? Ano, příšerně. Jako by se Marie Poledňáková utrhla z řetězu. Předchozí veleúspěšná kniha autora dostala čtenáře originálním příběhem těžícím ze známých motivů z 80. let. V Armadě je ale příběh sám o sobě tak příšerně pitomý, že by ani v 80. letech neprorazil. Děj se navíc odehrává v roce 2017. Příběh je jednoduše neskutečná patlanina, což by samo o sobě nevadilo, kdyby knize nechyběl nadhled a vtip. Bohužel, chybí. Emoce? Chybí. Ztotožnění s hlavní postavou? Ani omylem. Zajímavé záporné postavy? Neexistují.

Knihu jsem dočetl jen ze setrvačnosti a abych pravdu řekl, stejným způsobem nejspíš i autor knihu dopsal. Ke konci je už vyprávění silně odbyté. Nahodilých a nesmyslných událostí v závěru razantně přibývá. Mimochodem, autorovi se povedlo vměstnat do příběhu i souložící gaye, souložící multikulturní hrdiny a prezidentku USA (ta kupodivu nesouložila). Abych pravdu řekl, jediné, co se mě na knize zaujalo, byl soundtrack (který byl do příběhu, stejně jako v předchozím autorově díle, zdařile vpašován) a těch několik málo skrytých hlášek z filmů, které autor ponechal bez otravného vysvětlování.

Vé-Vé
01. ledna

Bible konspirátorů nastupující generace

witko
01. ledna

Pro mne čtivá kniha. Porovnávání s autorovou prvotinou nemá smysl, byť i hry zde hrají roli, jedná se přeci jen o jiný příběh a ten mě od začátku do konce bavil.

czpilar
26.12.2016

Tušil jsem, že navázat na skvělou prvotinu "Ready Player One" bude velmi obtížné, a to se mi také potvrdilo při čtení této knihy. Přesto je i "Armada" velmi čtivé dílo a já se u něj bavil stejně jako u RPO.

Hadrna
14.12.2016

Ready player one byla pro mě závislost, příběh mě dokázal chytnout za mysl i když jsem arcade hrama nepolíbená (jen malá pusa na tvář). Ale Armada už je na mě moc, je tam tolik odkazů na různé hry a na různé písničky, že už mi úplně utíkal příběh a proto jsem se knížku rozhodla bohužel odložit, ale doufám, že se k ní v budoucnu vrátím

pobijecmuch
13.12.2016odpad!

Bohužel, knihy od tohoto autora nedávám. Jsem dlouholetý uživatel PC, počítačové hry jsem také hrával a scifi přímo hltám, ale toto mně připadá strašně naivní. Možná je to, ale tím, že už nejsem cílová skupina pro kterou je kniha určena.
Salutování vymyšlené postavě jsem prostě už dávno přenechal všem těm adolescentním jůtuberům.

Tazz1
10.12.2016

RPO byl fenomén, kterému se jen tak něco nevyrovná. Proto jsem s nadšením a očekáváním vyhlížel další knihu pana Clinea. Kniha mě opět chytla, má spád a nemohl jsem se odtrhnout. Zvláště, když většinu toho sám znám a tvořilo to ikony mého dospívání. Sen, podívat se mezi hvězdy, ten mi zůstal dosud. Kniha má i slabší místa, moc emocí, některé nelogičnosti, ale jak jsem psal, chytla a nepustila. A náramně jsem si čtení užíval. A to je pro mě to nejdůležitější. Za sebe doporučuji všem pařanům :-)

Babouš
07.12.2016

Pomalejší rozjezd a naopak kraťoučké finále, ale velice čtivé a napínavé. Ernest Cline prostě umí!

Thanyss
05.12.2016

Ernest Cline stvořil legendu jménem Ready Player one, což ho v případě dalšího literárního počinu staví do nelehké startovní pozice, jelikož značně riskuje, že v případě neúspěchu ho jeho fandové utlučou starými VHSkami, videorekordéry a herními konzolemi napříč časovými dekádami.
Armada sice není tak dobrá jako její předchůdkyně, i tak se ale setsakramentsky snaží a do rukou se tak čtenáři opět dostává strhující příběh plný popkulturních odkazů, napětí a zábavy. Dobře, sice sem tam budete muset trošku pošilhávat, aby příběh působil o něco uvěřitelněji, nicméně i tak je to slušná jízda.
Naděje pro všechny pařany, co tráví hodiny u svých oblíbených videoher, že by jednoho dne mohli svým nadáním zachránit svět.
Vítejte ve světě, kde se realita všedního světa střetává s realitou virtuální.

Steew
21.11.2016

4* uděluji jen z toho důvodu, že svým prvním dílem si nastavil vysokou laťku. A taky mi to připomíná takový ten klasický hollywoodský blockbuster film s americkým hrdinou, který je prostě hustý, což už není zrovna moc moje kafe. Ready player one je prostě lepší, ale i tak Armada je velmi čtivé dílo, takže rozhodně nejsem zklamaný. Rozhodně určené pro snílky, třeba jako jsem já :))

HugoMilhaus
14.11.2016

Asi si přečtu..Ale popis mi silně připomíná starší , celkem kultovní sci-fi z dob mého mládí Poslední Hvězdný bojovník..(the last starfighter.) :-)..http://www.csfd.cz/film/26469-posledni-hvezdny-bojovnik/prehled/

scr00chy
14.11.2016

Horší než Ready Player One, ale pořád ucházející. Celá zápletka je docela absurdní a v podstatě existuje jen proto, aby čtenář-pařan mohl snít o tom, jak taky jednou řekne: "Vidíš, mami, ty roky strávený pařením her nebyly ztrátou času! Teď díky tomu můžu zachránit svět!"

Ernest Cline vzal pravidla fungování virtuálního světa a aplikoval je na příběh ze světa reálného, což nefunguje zdaleka tak dobře, jako tomu bylo v případě Ready Player One, neboť u Armady to vyžaduje, abyste hodně přimhouřili oči a přistoupili na hru autora. Moc nad tím zkrátka nepřemýšlejte, jinak budete celou dobu obracet oči v sloup.

Nicméně i tak se jedná o zábavné počtení plné akce a popkulturních odkazů stejně jako v případě Ready Player One, takže pokud vás bavilo to, užijete si nejspíš i tohle.

Autor a jeho další knihy

Ernest Cline

Ernest Cline

americká, 1972

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených83x
v Právě čtených12x
v Knihotéce42x
v Doporučených6x
v Chystám se číst75x
v Chci si koupit38x