dpxcz dpxcz komentáře u knih

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Bohužel pro tuto knihu srovnávám se sérií "Drakeni z Pernu", která je naprosto úžasná. Od této knihy jsem čekal asi něco podobného a nedočkal jsem se. Nevtáhla mě ani atmosféra a ani děj vsazený do období Napoléonských válek. S dalším dílem pokračovat nebudu.

09.07.2017 2 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Jak jsem si vždycky říkal u delších knich Terryho Pratchetta, že by mohly být kratší, tentokráte bych uvítal i dvojnásobnou délku. Je to poslední kniha ze Zeměplochy a bude mi to prostě chybět. A knihy o Toničce jsou spolu s Smrtěm mé nejoblíbenější. Velmi krásné rozloučení se Zeměplochou i s Terrym.

21.05.2017 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

V porovnání s prvním dílem "Prvních roků" mi kniha přišla o trochu slabší. Ale to samozřejmě nemění nic na tom, že to je skvělá kniha, děj krásně ubíhá a velmi dobře se čte. Asi jako ostatní knihy od Johna Flanagana.

25.04.2017 5 z 5

Dračí úsvit Dračí úsvit Anne McCaffrey

Řekl bych, že kniha slouží hlavně jako doplnění historie, jak vše na planetě Pern začalo. Jeví se mi docela utahaná a určitě by slušlo zkrácení. Na hlavní sérii Drakenů z Pernu tahle kniha určitě nemá, ale to ani není účelem. Prostě je to fajn doplněk série.

23.04.2017 4 z 5

Obloha nad Pernem Obloha nad Pernem Anne McCaffrey

Tahle kniha je důstojným závěrem série i přes to, že se mi zdála docela utahaná, pomalá a místy opravdu nezáživná. Je opravu škoda, že ke konci série autorka nedokázala udržet nastavenou vysokou kvalitu a zážitek prvních tří (čtyř) dílů.
Kniha určitě ale stojí za přečtení hlavně k dokreslení drakeního příběhu.

25.03.2017 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Parádní spin-off k Hraničářovu učni. Chytilo mě to stejně a jsem zvědav na další díly.

19.03.2017 5 z 5

Dračí píseň Dračí píseň Anne McCaffrey

Parádní úvod do harfenické trilogie. Škoda jen, že nebyly přeloženy všechny díly do češtiny. Takhle je čtenář ochuzen o pokračování, které může být velmi zajímavé.

17.03.2017 5 z 5

Dlouhá válka Dlouhá válka Terry Pratchett

Kniha je o něco lepší než předchozí díl. Každopádně kolaborace Terrymu Pratchettovi úplně nejdou.

14.03.2017 2 z 5

Pernští delfíni Pernští delfíni Anne McCaffrey

Kniha dokresluje děj k předchozím čtyřem dílům Drakenů z Pernu. Dle mého je zatím z celé série nejslabší, ale určitě stojí za přečtení pro pochopení širších souvislostí.

12.03.2017 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Na klubových stránkách Terryho Pratchetta (www.discworld.cz) je u knihy Filuta uvedeno, že by se děj měl odehrávat ve stejném alternativním světě jako kniha Národ.

Srovnám-li tyto dvě knihy, tak Národ mě neskutečně bavil a Filuta za ním trochu pokulhává.

Každopádně jedná se o lehké čtivo s humorem, který je Terrymu Pratchettovi vlastní. Kniha určitě stojí za přečtení, už jen pro zkrácení čekání na poslední díl Zeměplochy - Pastýřova koruna.

07.03.2017 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Kniha není úplně čtivá, ale to jsem vlastně od Deníku Anny Fankové ani nečekal. Zanechala ve mě velmi silný zážitek, podobně jako "Dítě zvané To" od Dave Pelzera, i když se vlastně jedná o zcela odlišná témata.

04.03.2017 5 z 5

Všechny pernské Weyry Všechny pernské Weyry Anne McCaffrey

Děj není tak akční, jako u prvních dvou knih. Nicméně příběh je to poutavý a rozhodně baví. Trochu bych ale ubral na počtu stran.

03.03.2017 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Depresivnější začátek knihy mě trochu vyděsil, ale pak se zase vše dostalo do dobrých kolejí. Velmi důstojný závěr série.

25.02.2017 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Kniha pohádek od Tolkiena je fascinující. I když to snad jsou spíše fantasy povídky a tudíž je název knihy docela nevhodně zvolený.

25.02.2017 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Tato kniha vnesla do série Hraničářova učně opět svěží vítr. Je skvělé číst, jak to vlastně všechno začalo.

19.02.2017 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tako kniha, stejně jako všechny předchozí díly, je čtivá, dobrodružná. Nicméně už po desáté stejný mustr, který mi začíná vadit.

05.02.2017 4 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Druhá půlka knihy byla lepší. Nejvíce mě ale bavil epilog.

03.02.2017 3 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Bohužel kolaborace Terrymu Pratchettovi vůbec nesedí. Už s Vědou na Zeměploše jsem měl problém, kdy se dala číst pouze každá druhá kapitola. A vlastně tahle kniha byla tak nezáživná, že si říkám, zda je vůbec možné, aby se Pratchett do něčeho takového pustil. Připadá mi to jako promarněný nápad. Prvních pár kapitol bylo fajn, ale to je sakra málo. Druhou hvězdičku přidávám za pěknou obálku a jméno Terryho Pratchetta.

28.01.2017 2 z 5

Bílý drak Bílý drak Anne McCaffrey

Třetí díl mě bavil již méně než předchozí dva. Děj se mi zdál hodně roztahaný a kniha mě střídavě bavila hodně a méně. Podle mě má zbytečně mnoho stránek a stálo by za ti ji zeštíhlit.

24.01.2017 4 z 5

Dračí skok Dračí skok Anne McCaffrey

Dračí jízda pokračuje parádním druhým dílem série Drakeni z Pernu.

16.01.2017 5 z 5