dpxcz dpxcz komentáře u knih

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Skvělé Urban Fantasy od Jana Urbana.

24.11.2016 5 z 5

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Povídky byly fajn a dobře se četly. Nejvíce jsem se samozřejmě bavil u těch ze Zeměplochy.

20.11.2016 5 z 5

Soudný den Soudný den Terry Pratchett

Tentokráte Pratchett dostal ještě méně prostoru něž v předchozích dílech, což se podepsalo na kvalitě příběhu s mágy. Já vlastně četl jen ten příběh s mágy stejně jako u předchozích dílů.
Nejlepší by bylo ze všech čtyř dílů Vědy na Zeměploše udělat pouze jednu knihu s původním Pratchettovým příběhem a ostatní autory úplně vynechat.

19.11.2016 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

V druhé půlce knihy se to trochu rozjelo a proto mě bavila více. Jinak celkově povedená kniha.

18.11.2016 4 z 5

Darwinovy hodinky Darwinovy hodinky Terry Pratchett

Stejně jako u předchozích dvou dílů Vědy na Zeměploše byl příběh s mágy výborný. Vlastně jsem četl jen ten příběh a vědecké kapitoly jsem záměrně přeskakoval.
Kdyby se vydal příběh mágů ze všech knih Vědy na Zeměploše v jedné knize, byla by to parádní kniha, které bych dal pět hvězdiček. Díky tomu, že zde mají mágové malý prostor, tak musím dát hvězdičky jen tři.

21.10.2016 3 z 5

Koule Koule Terry Pratchett

Od prvního dílu Vědy na Zeměploše jsem již věděl, že mě bude bavit jen půlka knihy, tj. ty liché kapitoly s dějem ze Zeměplochy. Ty byly skvělé. Sudé kapitoly jsem pak už ani nečetl. Proto musím dát jen poloviční hodnocení 3 hvězdičky. Kdyby Zeměplošské kapitoly byly v samostatné knihze, dal bych hvězdiček 5.
Předpokládám, že takto to bude pokračovat i v dalších dílech Vědy na Zeměploše.

09.10.2016 3 z 5

Věda na Zeměploše Věda na Zeměploše Terry Pratchett

I přes někdy ne moc pochvalné komentáře jsem se nakonec pustil i do posledního celku Zeměplochy a to Vědy na Zeměploše. Bohužel jsem očekával trochu něco jiného, i když vlastně díky komentářům asi ani ne, ale stejně jsem v to doufal.

Část s mágy z Neviditelné univerzity byla naprosto skvělá. Druhou část o skutečné vědě jsem ale překousnout nemohl a vůbec mi do knihy neseděla. Takže po prvních pár kapitolách jsem už začal skutečnou vědu přeskakovat a četl jsem jen části ze Zeměplochy.

Kdyby kniha obsahovala pouze ty části ze Zeměplochy, tj. byla by to regulérní Zeměplošská kniha, hodnotil bych pěti hvězdičkami. Ale protože příběh mágů NU zabírá cca třetinu knihy (a to možná ani ne), váhám mezi dvěma a třema hvězdičkama. Z úcty k panu Pratchettovi dám 3.

08.10.2016 3 z 5

Trumfy osudu Trumfy osudu Roger Zelazny

Tak konečně mě Amber více chytnul, ale že to trvalo. Snad to takhle pojede i nadále.

01.10.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Skvělá kniha, velmi čtivá. Povinná četba pro každého ajťáka a/nebo hráče.

26.09.2016 5 z 5

Strata Strata Terry Pratchett

Skvělý námět - sci-fi pohled na Zeměplochu. Sice kniha nepatří do série Úžasné zeměplochy, ale já bych ji tam klidně zařadil.

22.09.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Podle mého je kniha docela pomalá, možná by stálo za to ubrat počet stran.
"Frodo v moskevském metru" docela vystihuje děj knihy.
Každopádně si určitě přečtu i další dvě části.

20.09.2016 4 z 5

Kybersex Kybersex Přemysl Krejčík

Povedená kniha povídek.

15.09.2016 4 z 5

Temná strana slunce Temná strana slunce Terry Pratchett

Kniha mě moc nebavila, před půlkou jsem s ní téměř seknul. Protože má ale docela málo stran, tak jsem ji dočetl.

Ke kvalitě Zeměplochy má kniha hodně daleko. Ale už i zde byly na Zeměplochu odkazy, např. Svátek prasečí hlídky.

13.09.2016 2 z 5

Náruč zelené matky Náruč zelené matky Piers Anthony

Další skvělý díl Inkarnace, který opět doplňuje příběhy z předchozích knih.
Skvělé počtení, nemohl jsem se od knihy vůbec odtrhnout.
Škoda jen, že další díly již nebyly přeloženy. Nezbývá nic jiného, než se na ně vrhnout v angličtině. Takhle série ale za to stojí.

09.09.2016 5 z 5

Stín jednorožce Stín jednorožce Roger Zelazny

Intriky, intriky, intriky - někdy možná až moc. A stále váhám, zda pokračovat v sérii.

06.09.2016 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Po Perunově krvi, která mě až tak nebavila, zase jedna z výborných Kotletových knih.

04.09.2016 5 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Naštěstí jsme koberce zrušili už dávno!

03.09.2016 3 z 5

Zbraně Avalonu Zbraně Avalonu Roger Zelazny

I s druhým dílem se do série Tajemný Amber nemohu dostat. Možná zkusím ještě další díl a snad to bude lepší.

02.09.2016 2 z 5

Vláda rudého meče Vláda rudého meče Piers Anthony

Inkarnace mě s každým dalším dílem pořád baví a ne jinak tomu bylo i s touto knihou.

31.08.2016 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Vznik a stavba železnice na Zeměploše mě hodně bavilo. Konec už byl takový slabší. Celkově je kniha ale opravdu dobrá. A samozřejmě se těším na Pastýřovu korunu (a také Kantůrkův překlad).

28.08.2016 4 z 5