dpxcz dpxcz komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Geniální kniha. Nemohl jsem se odtrhnout. Tohle by měla být povinná četba všech. Ani se mi nechce věřit, že to Orwell napsal už v roce 1949.

28.08.2016 5 z 5

Se zamotaným vřetenem Se zamotaným vřetenem Piers Anthony

Třetí díl inkarnace je opět výborný. Nemohl jsem se od něj odtrhnout. Velice zajímavé je sledovat, jak všechny události do sebe zapadají v kombinaci s dějem předchozích knih. Je to prostě velmi dobře promyšlená série.

23.08.2016 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Druhý díl pokračuje v nastaveném tempu dílu prvního. Nejedná se o žádné převratné dílko, ale spíše oddechovku na rychlé přečtení.

22.08.2016 3 z 5

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Učitě za to stojí přečíst i poslední díl trilogie a sledovat život Dave Pelzera i v dospělosti, hlavně když se i on sám stane rodičem.

21.08.2016 4 z 5

Ve skleněných hodinách Ve skleněných hodinách Piers Anthony

Výborný druhý díl Inkarnace i přes to, že mě části se Satanovými imaginárními světy trochu nebavily. Naopak nejlepší byla asi ta část, kdy se děj zaplete s dějem předchozí knihy.

10.08.2016 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Akční, vtipné, nenáročné... Taková oddechovka.

06.08.2016 3 z 5

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Kniha s Toničkou nikdy nezklame.

05.08.2016 5 z 5

Kniha je čtivá, jako snad vše, co jsem od Kotlety četl. Příliš dlouhá swingers party, na kterou tato kniha navazuje, mě bavila daleko více, kde bylo více samostatných příběhů. Zde by určitě slušelo buď zkrátit nebo více propracovat.
Každopádně jsem si knihu rád přečetl a krásně se u ní odreagoval.

02.08.2016 4 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Knihy s Vlahošem jsou jedny z nejlepších v celé sérii Zeměplochy. Tenhle díl mě bavil od začátku do konce i přes jeho rozsáhlost.

26.07.2016 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Velmi slušné zakončení série Cesty krve, i když to nenapsal Kulhánek. Každopádně jsem velmi rád, že tato kniha vznikla, protože jsem byl velmi zvědavý, jak to po druhém dílu bude celé pokračovat.

22.07.2016 4 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Velmi dobře čitelná kniha. Příběhy s Toničkou Bolavou mě baví čím dál tím více.

18.07.2016 5 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Druhý díl jsem nesehnal v češtině, tak jsem si ho přečetl v originále, protože mě zajímal další osud autora.
Kniha už není tak šokující jako první díl, každopádně bylo zajímavé sledovat dospívání Davida v pěstounské péči. Určitě si přečtu i poslední díl.

14.07.2016 4 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Druhý díl Cesty krve mě bavil mnohem více než díl první. Škoda, že trilogii neuzavřel sám Kulhánek, ale třeba bude závěr stát za to.

10.07.2016 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Oproti Nocnimu klubu a Divokych a zlych je tahle knizka trochu slabsi, ale stale me bavila spise prvni pulka. Dalsi dil snad navaze na Kulhankuch vysoky standard.

29.06.2016 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Taková výplňovka. Kniha nemusela ani vzniknout. Spíše celou sérii kazí. Naštěstí je krátká.

19.06.2016 3 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Nemůžu si pomoct, ale stylem mi to připomnělo jinou Pratchettovou sérii: Vyprávění o Nomech.

29.05.2016 4 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Je zvláštní číst od Pratchetta něco jiného než Zeměplochu. Každopádně mě kniha bavila a někdy i více než některé díly ze Zeměplochy.

07.05.2016 4 z 5

Ze začátku velmi pomalé a zdlouhavé, ke konci se děj už rozjel. Pokračování snad bude mít lepší spád.

30.04.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nedočteno! Přečetl jsem cca půlku knihy v originále hlavně kvůli angličtiny, ale ono se to opravdu nedalo dočíst.

30.04.2016 odpad!

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Tenhle díl se mi docela vlekl a už mě nebavil tak, jako ty předcházející.

02.04.2016 3 z 5