Dousabel Dousabel komentáře u knih

Kodex Camelot Kodex Camelot Sam Christer (p)

Tak třetí kniha od tohoto autora a za mne tedy rozhodopádně nejlepší! :o) Mnohem čtivěji a lehčeji napsáno, originální zápletka, výborný thriller. Jen ze začátku jsem měla trochu zmatky, protože celá kniha se skládá z docela kratičkých kapitol, se spoustou prolínajících se dějů, ale potom mi to velice vyhovovalo, stále se tam něco děje. Jen doporučuji udělat si hned pořádek, kdo je kdo:o). Ke konci je to dosti nervy drásající a autor je docela kruťas :) A vůbec se nebojte nějakých sáhodlouhých popisů historie, to tam vůbec není. Takže, pane Morley, jen tak dále!

24.01.2015 4 z 5

Počítání Počítání Toni Jordan

I když mi šla někdy ze všech těch čísel hlava kolem :o), je to hrozně milá a naprosto oddechová a nenáročná četba. A docela jsem se u ní nasmála, hlavní hrdinka srší sarkastickým ostrovtipem :)

19.01.2015 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Jasný případ, kdy za málo peněz je hodně muziky :) Koupeno ve výprodeji asi za 50,-, ale je to opravdu dost slušný psychothriller. Skvěle se to čte, zápletka je zajímavá, i když už tak od padesáté stránky člověku docvakne, o co v tom příběhu půjde, ale až do posledních stránek se vše pomalu rozmotává a vysvětluje.

17.01.2015 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Krásná a poutavá knížka plná obrovské lásky, velké zrady, fanatismu, spousty intrik a hlavně neuvěřitelné dávky odpuštění. Jen ten Svatý, ten kdyby se mi dostal pod ruku... !:o)

13.01.2015 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Tak tohle byla jízda! Po Pokoji smrti, z kterého jsem byla přeci jen malilinko zklamaná, se pan Deaver zase vyšvihl :) Super, geniálně promyšlené, skvěle vysvětlené, parádně napsané, v druhé půlce se knížka prakticky nedá odložit. Ach, Jeffery, přeji Vám nikdy nevysychající studnu nápadů, vitalitu a dlouhověkost! :o)

03.01.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Luxus! Jsem moc ráda, že jsem si počkala celý rok, až vyjde ilustrované vydání Inferna a zhltla jsem ho za dva dny. D.B. vůbec nezklamal, smekám před autorem, že se pustil do takového ožehavého tématu, ale v dnešním světě začíná být zahlcenost planety opravdu alarmujícím problémem. Díky obrázkovému vydání a úžasnému popisu všech míst a památek jsem měla pocit, jako bych tam běhala spolu s Robertem celou dobu i já :o) A závěr se mi líbil dokonale, přesně takhle to mělo skončit.

01.01.2015 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Opravdu krásný příběh. Normálně moc ženské romány nečtu, tak jsem si u této knihy opravdu odpočinula. Moc hezky se to čte, jen chvílemi už mi lezlo na nervy, jak se hlavní hrdinové pořád míjejí :) Posledních sto stránek se mi líbilo nejvíc, vřele doporučuji milovnicím tohoto žánru.

27.12.2014 4 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Tak ani třetí díl určitě neztrácí na kvalitě ani tempu. Zase originální zápletka, tentokrát se dějově odehrávají dvě linie hned od začátku příběhu a krásně se prolínají a doplňují. Munroeová s Bradfordem se dostávají do mé osobní dvacítky nejoblíbenějších literárních postav a moc se těším na další pokračování :)

08.12.2014 4 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Pro mě o malilinko lepší, než Lovkyně informací. Méně akční, Michael tady není až takový nezničitelný Superman, více uvěřitelnější a čtivější. Mnohé se v knížce vysvětluje, Stevensová nám dává nakouknout víc pod skořápku Munroeové a docela zdařile se jí podařilo ji polidštit. Zápletka nebyla vůbec špatná, bylo to dobře promyšlené a konec se závěrečným rozuzlením překvapivý.

04.12.2014 4 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Uznávám, že některé části v knize a nedotknutelnost hlavní hrdinky je někdy přehnaná. Ale co, všichni superhrdinové jsou vesměs mužského rodu, proč si jednou za čas nepřečíst o superženě, která by jim všem dala na budku? :) Trochu mi to připomněla Turistu od O. Steinhauera, jen v ženském provedení, ale tam byl děj přece jen mnohem uvěřitelnější:) Ale jako oddechový thriller pro baby to není špatné:) Idu na další díl.

24.11.2014 4 z 5

Jedním slovem hrůza, děs, nevýslovné a nepředstavitelné utrpení! Už jsem přečetla kdeco s tematikou druhé světové, ale blok 10 mi názorně představil další šílená nacistická zvěrstva.
Psáno je to opravdu výborně, klobouk dolů před autorem, že si dal tu práci a napsal něco takového, na to se prostě nikdy nesmí zapomenout.
Ke konci knihy se nebudu vyjadřovat, protože se mi opravdu otvírala kudla v kapse, když došlo na kapitolu o odškodnění.
A co se týče trestů dotyčných pánů "lékařů", to už bylo pomalu na trvalé nasazení Neurolu, třásla jsem se vzteky a kdyby to šlo, pálila bych ty nacistické "haj.ly" rentgenem každý den, popřípadě jim roztahovala jejich úctyhodné tělní otvory a lila jim tam vařící olej.

20.11.2014 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Milý Poutníku,
za prvé se Ti musím omluvit, že jsem Tě chtěla v půlce příběhu opustit. Neměla jsem na Tebe čas a Ty jsi mě zavalil informacemi, s kterými jsem si nedokázala hned poradit a chtěla jsem si od Tebe dát oddech. Ale Tys to zvládl a dokázal jsi mě dostat zpátky:) Zamilovala jsem si Tě a stejnou měrou Tě chvíli i nenáviděla! Plakala jsem pro Tebe i kvůli Tobě a Tvým skutkům. Smála jsem se s Tebou a trpěla stejnou bolestí jako Ty. A jak jsem se o Tebe bála! Tolik stran! Moc Ti děkuji za Tvůj příběh a prosím Tě, brzy se mi vrať!:)
P.S. Pozdravuj svého přítele Bena:)

Geniální! Přečtěte si to...

13.11.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

No, dalo mi to zabrat! Vůbec ne literárně - knížka se čte výborně, styl psaní i překlad jsou vynikající, ale spíše psychicky. Nejednou jsem musela přestat číst a pustit internet nebo TV, jestli tam nehraje ta příšerná hudba a po přečtení mám strašnou touhu všude nahlížet za obrazy:) A posledních tak třicet stránek je opravdu psychicky náročných. Smekám a klaním se, za každou přečtenou stránkou jsem si připomínala, že to mistr Orwell napsal v roce 1949... Měli by si to přečíst dnešní světoví "pohlaváři" a ještě z toho každý udělat referát, aby se na žádný totalitární systém nepozapomnělo!!!
Každopádně, vřele doporučuji

03.11.2014 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Typický Zafón. Místy kouzelný příběh, místy až děsivě hororový :) Moc se nevyžívám v příliš dlouhých popisech prostředí nebo přírody, ale u jeho knížek se do nich přímo vpíjím, málokdo dokáže navodit takovou atmosféru. Bála jsem se opravdu příjemně a po dočtení jsem se už několikrát ohlédla, jestli je můj stín tam, kde má být :o)

29.10.2014 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Moc jsem se na knihu těšila a zase mě nezklamala. No, i když musím uznat, že děj by se dal mírně osekat a zkrátit, některé pasáže byly mírně rozvleklé a trochu mě mrzelo, že v tomto díle nehraje hlavní roli oddělení Q, ale příběh Marca, zvlášť v první půlce. Ale když už dostane děj spád, je to zase parádní jízda:) A Carl s Asadem, spolu s Rose srší ještě větším ostrovtipem :o) Pro mě o malilinko slabší, než Složka 64, tak 4,5 hvězdy, ale nic to nemění na tom, jak se děsně těším na pokračování :)

26.10.2014 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Tak na to, že to byla prvotina a M.Z. bylo asi čtyřiadvacet, to není zase tak špatné. Určitě by to chtělo trochu více propracovat, celé vyprávění je takové trochu hektické a plošné, hlavně ten závěr, ale jako poučnou knížku, kdo má doma nějakého zlobivého pubescenta, to postačí :) Ale Posel už byl mnohem lepší a Zlodějka... to už je úplně jiný level :)

17.10.2014 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

A mě se to líbilo a moc :) Originální zápletka, sympatičtí hlavní hrdinové (až na ty děcka, ty by dostaly mlatu:o) ) a závěr pěkně napínavý. I když, na mě až moc červené knihovny, ale zase oceňuji to velké množství informací z oboru medicíny nebo biologie, to si 4 hvězdy zaslouží. Jen jsem teda ráda, že už máme podzim, teď by mě na nějaké přírodní koupaliště nedostal nikdo ani heverem :o)))

15.10.2014 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Bože, proč jsem na tohle čekala skoro třicet let?! Je to tak neskutečně nádherný román, že k tomu snad není potřeba nic dodávat. Jedině dalších pět hvězd, protože opravdu nevím, jestli se tomuto dílku někdo někdy byť jen vyrovná. Stejně jako že Lee zůstane mou nejmilovanější, nejoblíbenější a nepřekonatelnou literární postavou. Jediné, co vím, že tu poslední stránku dneska přečtu ještě několikrát!

14.10.2014 5 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Jj, Olsen prostě umí! Jeho oddělení Q mám strašně ráda, ale toto je taky velice vydařený počin. Výborný a skvěle promyšlený thriller z americké politické scény, se zajímavou zápletkou a hrozně sympatickými hlavními hrdiny :)

07.10.2014 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Opravdu moc krásný příběh, ideální na dovolenou. Snad do posledních deseti stránek není vše úplně vyjasněné, ale když jsem se dobrala do konce, tak se mi neskutečně ulevilo :) Paní spisovatelka má opravdu velký cit pro spravedlnost :) Ale co mě nejvíc zaujalo, jak si s námi autorka zahrávala a donutila mě několikrát změnit sympatie k hlavním hrdinkám:o)

29.09.2014 5 z 5