Dousabel Dousabel komentáře u knih

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Když jsem toto dílko začala číst, předpokládala jsem, že to bude psané podobným stylem jako Turista, prostě čtivý, svižný, místy dosti humorný špionážní thriller s nějakým báječným superhrdinou (Milo Weaver je totiž moje tajná láska:o) ), ale po pár stranách jsem byla vyvedena z omylu. Špionážní thriller to sice je, ale spíše drsný, krutý, hlavní zápletka na dosti závažné a bohužel aktuální téma, proto to na mě působilo hrozně reálně.
Konec mě naprosto fascinoval a vyvedl z míry, takže nad tím celý den dumám, běhá mi z toho mráz po zádech a nějak to v sobě pořád nemůžu uzavřít :)

26.09.2015 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Přiznávám, že na začátku příběhu jsem byla dosti v rozpacích a říkala jsem si, že to snad nemohl napsat stejný autor, který stvořil milovaného Oveho. Ale po přečtení dalších stránek jsem tomu naprosto propadla a už se nedalo přestat. Neskutečně nádherně napsané životní osudy tolika lidí, zabalené do krásného pohádkového obalu, které postupně odhaluje sedmiletá (vlastně skoro osmiletá:o) ) Elsa, která má tu nejúžasnější babičku na světě. Strašně bych si přála, kdybych mohla také dostat takový dopis od těch, kteří už tu se mnou nejsou a mohla jim odpustit, že odešli tak brzy...

Smekám, pane Backmane
Uvidíme se... doufám brzy :)

21.09.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Strašně milá, inteligentní a laskavá detektivka:) Vrchní inspektor Gamache je opravdu dokonalou kombinací Poirota, Columba a Barnabyho a celá ta jejich vesnička mi vůbec strašně připomínala Midsomer :o) Musím říct, že po všech těch severských krimi mi ty hektolitry krve ve sněhu a miliony znetvořených mrtvol vůbec nechyběly:) Právě naopak jsem si čtení Zátiší užívala a představovala si, jak s nimi sedím u Oliviera a Gabriho, cumlám ty jejich sladké fajfky a dumám, kdo je v tomto příběhu vlastně vrahem :)

17.09.2015 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

No, tak tahle zvrácenost mi dnes zabrala celý den:) Musím se přiznat, že asi do necelé tři čtvrtiny knihy jsem si říkala, že jsou ty předešlé komentáře nějak až moc kruté, vždyt se tam zase tak moc hrozného neděje, nikdo nikoho neznásilňoval, nevraždil, až na nějaké (uznávám nechutné) úchylnosti, to zase není taková hrůza, taková Lolita obráceně, ale v určitém místě musím všem dát za pravdu! Až s Buckem se projevila Celestina totální zrůdnost a úchylnost a pak už to jelo až do konce, to už jsem při čtení jen nevěřícně kroutila hlavou:) Už to asi nikdy číst nebudu, ale je pravda, že jsem se od Tampy nedokázala odtrhnout.

16.09.2015 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

No, vleklá hrůza to rozhodně nebyla. Když už u mě začalo aspoň trochu mrazení v zádech, tak to rychle skončilo a hlavní hrdinové se začali smát. Ale chápu účel knihy, účelem knihy bylo naprosto se vcítit do postavy "narušené" Eleanor a prožívat její děsy prostřednictvím jí samotné. Jenže ona mě natolik rozčilovala svým chováním, že to u mě prostě nešlo :o) Takže to není chyba autorky, ale moje, že jsem se nedokázala ponořit do jejího nitra.
Nicméně kniha se četla velice dobře, svižně, oceňuji výborný překlad a velice zdařilou obálku. A nenechám se odradit a moc ráda si od SJ zase něco přečtu.

15.09.2015 3 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Moje první kniha od této paní spisovatelky a musím uznat, že se mi to líbilo, je to takové odpočinkové čtení. Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku a nutila mě celou dobu přemýšlet, kdo Susan vlastně zavraždil. Konec mě až tak nepřekvapil, protože jsem asi tak od půlky podezřívala správného pachatele :) Hlavní hrdinové jsou velice sympatičtí, jen se mi občas zdálo, že paní autorka Dentovi přece jen trochu uškodila tou přehnanou touhou dostat se Bellamy do spodního prádla :o))

15.09.2015 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Tohle je moje srdcovka. Četla jsem ji už hodněkrát a doufám, že ji nikdy číst nepřestanu:) A pokaždé se se svými oblíbenými hrdiny stejně raduju, smutním, pláču nebo se směju.

31.08.2015 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Tak tohle mě tedy hodně bavilo! O hvězdu více, než Trest pro hříšné. Jen je teda autor pěkný kruťas, měla jsem podezření, že nechá vymýtit celý ostrov:)

22.08.2015 4 z 5

Láska je poslední most Láska je poslední most Johannes Mario Simmel

Dokonalá ukázka toho, kam jsme to po 15 letech dopracovali! Války, nepokoje, uprchlíci a převážně ta kyber hrozba narostla do gigantických rozměrů. To by měl teď JMS teprve o čem psát, když se člověk bojí otevřít každý druhý email!
Každopádně moc krásná kniha, kde se prolíná osudová láska Claude a Filipa spolu s válkou v třetím světě, a válkou s viry v tom kybernetickém.

18.08.2015 4 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Tak jako každá kniha od B.W. se to parádně čte! Nejvíce se mi líbil příběh Sondry a Mickey, naproti tomu Ruth mě celou dobu vyloženě rozčilovala :) Jen nechápu, za co všechny stihl tak zlý osud, když jim tři čtvrtiny knihy vycházelo všechno do puntíku. Ale popraly se s tím každá velice statečně!
Pro milovníky tohoto žánru doporučuji od B. Woodové - Doktorka Samantha a od Ericha Segala - Doktoři.

09.08.2015 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

No, tedy opravdu klobouk dolů! Musím se přiznat, že po dočtení asi páté kapitolky jsem měla opravdu velkou touhu, že knihu přečtu od konce k začátku, nebo vlastně od začátku ke konci :o) Ale ještě že jsem to neudělala! Připravila bych se o to parádní rozuzlení! Fakt smekám, Jeffery, měl jste to promyšlené do posledního detailu!

05.08.2015 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Zasloužené 4 hvězdy za to, že i cca 2 hodiny po dočtení mám stále stejně přiblblý úsměv na tváři a dobrou náladu :o) Velice milé, pohodové, nenáročné, letní dovolenkové čtení!

03.08.2015 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Myslím, že málokterému autorovi se podaří dostat do pouhých 100 stránek tolik emocí. Krásný příběh o podivném, ale opravdovém přátelství, o nenaplněných snech a touhách. Lennieho si nejde nezamilovat, radovat se s ním, chvílemi ho litovat a stejnou měrou i nenávidět. Myslím, že nad Georgem a Lenniem budu ještě nějakou dobu dumat.

31.07.2015 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Ach jo, člověk čeká rok na novou knihu od svého oblíbeného spisovatele, a když se mu konečně dostane do ruky, zhltne ji za den a půl:( Já chci další!!! Naprosto parádní, líbila se mi ještě o trochu víc, než Šest let. Bylo to akční, pěkně zamotané, nervydrásající, místy i poněkud kruté (koleno mě bolí ještě teď!) Ale na posledních 50 stranách mi tepovka vyletěla do výšin a málem jsem četla ob řádek, jak jsem byla napnutá, což se mi stává málokdy:)
Prosím, Knižní klube, pohni si s tím Strangerem!!! :o)

29.07.2015 5 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Tak ani druhý díl mě nezklamal! Trochu mě mrzelo, že tam měla málo prostoru Nora, ale jakmile se vrátila v druhé půlce na scénu, už to všechno jelo jako po másle :o) Taky se tam na můj vkus pořád prali a plánovali pomsty, ale rozhodně se už teď těším na další knihy této autorky :o)

28.07.2015 4 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Sarah Larková to prostě umí! Nádhera, nádhera, stejně jako jsem si zamilovala slečnu Gwyn z novozélandské trilogie, stejnou měrou jsem si zamilovala Noru z této dilogie. Naprosto parádní čtení, ideální na tyto parné dny, nebo na dovolenou u moře:) Okamžitě se vrhám na druhý díl a přeji si, aby mi vydržel déle, než dva dny, i když tomu sama nevěřím :o)

20.07.2015 5 z 5

Duch Duch Robert Harris

Velice podařený thriller z politického prostředí. Čtyři hvězdy zaslouženě za opravdu vydařený konec a závěrečné rozuzlení, bylo to pro mne opravdu překvapení:)

20.07.2015 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

No, mohlo to být o malinko lepší! Příběh Dorothey je moc pěkný, dobový a opravdu propracovaný, naproti tomu druhá dějová linie, o Robertě, se mi vůbec nelíbila, bylo to takové o ničem a autorka ji zrovna moc nepřilepšila, připadala mi hrozně nesympatická a strohá. Na konci jsem čekala nějaké překvapivé rozuzlení, ale to se nekonalo a závěr byl jedno velké klišé.
Takže za mě mírné zklamání

07.07.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kterak se ze starého ubručeného protivy, stal nejoblíbenější dědeček.
Je to opravdu krásná a dojemná kniha, plná úplně obrovských klišé, ale nedá se jinak, všem jsem jim to do puntíku věřila, že by přesně takhle klišoidně jednali :)
Po dočtení mám velkou touhu koupit Saab, přestěhovat se do té jejich čtvrti a žít tam šťastně až do smrti :o)

02.07.2015 5 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

Tak pro mě závěrečný díl trilogie určitě nejlepší! Mělo to napětí, spád, sympatické nové postavy, přišlo mi to takové nejucelenější. Probíhají zde zároveň dvě dějové linie, které se na konci parádně spojí a vše se krásně vysvětlí! Opravdu se mi po dočtení hrozně moc ulevilo, měla jsem chuť se rozjet za Liv do té jejich oázy míru :o)
I když mě druhý díl trochu zklamal, tak tímto dílkem to pan spisovatel dokonale završil a vřele tuto trilogii doporučuji milovníkům konspiračních teorií :)

27.06.2015 4 z 5