Loutka

Loutka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204423/bmid_loutka-L6g-204423.jpg 4 163 41

Lovkyně informací série

Vanessa Michael Munroeová, chameleon a úspěšná lovkyně informací, si vysloužila reputaci člověka, který dotáhne do konce i nebezpečné zakázky na hranici zákona. Její schopnosti jí však nadělaly i mnoho nepřátel. Jednoho dne je unesena a uvržena do podzemního světa, kde ženy jsou pouhým zbožím a každý jejich pohyb řídí záhadná postava jménem Loutkář. Munroeová musí využít své jedinečné nadání, aby dopravila ostře sledovanou dívku do stejné noční můry, jakou kdysi sama prožila – v opačném případě odsoudí osobu, kterou nadevše miluje, k mučení a jisté smrti… Po Lovkyni informací a Neviňátku je tu Loutka, další napínavý příběh, jehož hlavní hrdinka snese srovnání s kultovní Lisbeth Salanderovou.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Doll , 2012

tanuki
24.04.2024 4 z 5

Zatím nejpovedenější dobrodružství Michael Munroeové, které se bohužel v závěru nevyhnulo stejné koncepci, jako předchozí dva díly. Tedy Michal se snaží zachránit, co se dá a zároveň se musí vypořádat s parťákem, který je jí přítěží. Je sympatické, že i mezi padouchy se najde nejednoznačná postava, na kterou můžeme v průběhu stránek měnit názor. Napínavý a rychle plynoucí děj, stránky se pod prsty otáčejí prakticky samy. Konec uspěchaný, ale kdyby nebyl podaný ve zkratce, čekalo by nás nejméně dalších 100 stran a to by asi pro někoho bylo příliš.

jprst
01.04.2022 4 z 5

I třetí díl této série neztrácí na tempu ani úrovni, docela povedená originální zápletka, stupňující se napětí, závěr sice poněkud podivný a nepříliš přesvědčivý, ale celkově to na čtyři hvězdy v hodnocení má.

solange
08.11.2021 5 z 5

Jako jasně, kdo četl Milénium, bude asi pořád srovnávat - to ale není můj případ :D. Četla jsem všechny knížky kromě 1. dílu a tak nějak poznenáhla jsem Vanesse, androgynní plazmatické bytosti, nemající snad žádné fyziologické potřeby, pomalu, ale jistě, propadla :D Sice mi připadá, že knihy - úmyslně či neúmyslně - vštěpují čtenáři, že nůž je nebezpečný vražedný nástroj, ale jinak je to čtení, které má spád. Také oceňuji jistě pracné jazykové a místopisné rešerše, které dodávají románům s Vanessou Munroeovou autentičnost.

hanzmb
04.05.2021 4 z 5

Solidně napsaný thriller, ale... To proč mě tahle série tak chytila bylo prostředí Afriky. To dodávalo velké plus proti podobným knihám. Bez něj máte jen jednu z mnoha podobných. Až tak, že mne pomalu víc bavila ta část probíhající v USA. Závěr ale dává naději, že se Michael někam do divočiny zase stáhne. Tak dám další šanci.

Atak
24.04.2021 5 z 5

Tak další temný příběh.
Poutavě napsáno jako již dvě knihy před touto, chytí a nepustí.

Pavlina50
09.01.2021 4 z 5

Předchozí dvě knihy jsem nečetla, tím pádem jsem možná tak neznala nějaké podrobnosti a hlubší souvislosti zejména ohledně vztahů mezi postavami (předevšim postava a role v příběhu Kate Breedenové mi nebyla moc jasná), nicméně nijak zásadně mi to nevadilo. Strašně mě bavila hlavní hrdinka. Srovnání s Lisbeth je určitě na místě, protože při čtení jsem chtě-nechtě vizuálně pořád měla před očima herečku Noomi Rapace. Trochu míň mě bavila dějová linka kolem Bradforda v Americe, tu jsem se snažila vždycky rychle přelouskat, abych už co nejrychleji byla zase zpátky v Evropě. Ale celkově mě kniha příjemně překvapila, měla svižné tempo, napínavý děj, mohla by posloužit jako docela slušný scénář k nějakému filmu (teda pokud už neexistuje).

KatyM.
01.01.2021 5 z 5

Ani tento díl nezklamal.

eliska8413
04.05.2020 1 z 5

Přestože měla kniha 384 stran, tedy podobně jako předchozí díly, svojí rozvleklostí a plytkostí mi přišlo, že čtu román o čtyřnásobném počtu stran.
Naprostý nesmysl hned od první kapitoly. Už vidím tu návratnost investice v únosu jedné osoby z USA do Evropy, a pak její sledování čtyřčlenným týmem přes 3 země, jak plní zadaný úkol. Nesmí samozřejmě chybět sledovací a odposlouchávací zařízení.
Autorka si o čtenářích musí myslet, že jsou úplně dutí, jinak nechápu tu potřebu takto zveličovat zápletku. Další nepochopitelnou dějovou linkou je bývalá právnička, která byť již přes 2 roky bručí v kriminále, stejně má aktuální informace o Munroeové.
A poslední naprostý úlet vidím ve finálním zúčtování s loutkařem. To jako pardon, ale když už jsou všichni zlikvidovaní, tak přece tři malé holčičky nepošlu hlavní bránou někam do západu slunce s tisícovou eur v kapse.
Opět spousta věcí nebyla vysvětlena nebo popsána. Autorka se zkratkovitě zbavuje dějů, ve kterých neví, jak dál pokračovat nebo o nich psát a navazuje jinými, které jí asi napadly při zevlingu na toaletě.

Noeni
08.02.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem z nějakého nepochopitelného důvodu dlouho odkládala. Když jsem ji konečně vzala do ruky, zpočátku pro mě bylo těžší se začíst, ale brzy jsem si na styl psaní zvykla a od čtení se už nedokázala odtrhnout. Napínavé, překvapivé, zkrátka naprosto brilantní čtení. Loutka je první kniha od Taylor Stevens, kterou jsem přečetla, a jsem si jistá, že ne poslední. Co však musím vytknout, jsou občasné příliš zdlouhavé části, které mě tolik nebavily, naštěstí jich nebylo moc.

Luciga
31.12.2019 4 z 5

Moje první seznámení s autorkou a určitě ne poslední :).
Knížka napínavá, psaná velmi čtivou formou - láká vás číst dál, nepřestávat, dokáže vtáhnout do děje. Téma o němž jste přesvědčení, že ho znáte a přesto dokáže překvapit.

lachtan77
10.10.2019 5 z 5

Vanessa je teď moje top čtení a protože už mám doma čtyřku jdu sehnat poslední......... Masku :))

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Třetí v sérii, opět nezklamala :-) Akční, napínavé, drsné ... Přečteno na jeden zátah :-)

verca0794
22.01.2019 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Moc se mi tento díl líbil a určitě si přečtu i další knihy této autorky. Četla se jedním dechem, jen těžko se dá odtrhnout, napínavé až do konce. Za mě určitě DOPORUČUJI!!

Kerberos
31.12.2018 4 z 5

Četla jsem jedním dechem,obchod s dětmi,pomsta,vydírání ,manipulace velmi dobré čtení , už se těším na další díl.

lancelot
16.09.2018 4 z 5

Pohodové čtení, díl se mi líbil , byl lepší než předešlý a vyrovnal se prvnímu dílu.

Pav
22.01.2018 3 z 5

Styl autorky mě moc neoslovil. Na můj vkus zdlouhavé pasáže typu "někdo někam jde a hledá a prohledává...". Části, ve kterých tým hlavní hrdinky zjišťuje souvislosti jsem pouze "skenovala", až mi málem unikl nejeden podstatný zvrat. Přestože téma je poměrně zajímavé, nebyl to můj šálek kávy.

adida
18.01.2018 5 z 5

Dobrá kniha, je těžké se odtrhnout. Menší zklamání z konce knihy. Ale má spád, takže top

zujir
27.11.2017 5 z 5

Nevěřila bych, že se dá napsat tak strašně napínavá knížka. Dost drsná, ale má spád. Líbila se mi.

Allla9
22.10.2017 5 z 5

Opět přečtené těměř jedním dechem.

simika
07.09.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší knížka série. Čtivé, má to spád, čtenář je neustále udržován v napětí, skvělý konec!

Tleskám a doporučuji.

obchod s lidmi