douchová douchová komentáře u knih

Dům s vypůjčeným výhledem Dům s vypůjčeným výhledem Martina Leierová

Velmi čtivé, ale jako...čtivo. Nebylo to špatné, ale nic zásadního po přečtení nezůstane. Nic, co bych už nečetla jinde. Doporučuji jako kvalitní oddechovou četbu.

31.01.2018 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Přečteno na jeden zátah. Moje třetí čtenářská zkušenost s autorem. Prsatý muž a zloděj příběhů byla první a byla jsem nadšená. Velmi oceňuji autorovu otevřenost a upřímnost.

31.01.2018 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Naprostý souhlas s komentářem L.Helena.

31.01.2018 4 z 5

Vzpřímená chůze Vzpřímená chůze Marie Holubová

Básně z pobytu v nemocnici, o smrti, mne oslovily asi nejvíc. Poměrně výstižné, řekla bych. Prozaická část je depresivní, chvílemi jsem se přistihla při myšlence, jestli autorka nebyla trochu paranoidní, protože tolik, vlastně nepřetržitých, schválností od lidí je na jeden život moc....ale prostě režim byl takový, lidi vždy hledají obětního beránka (a většinou najdou).
Dílko je velmi čtivé, protože vám to nedá a musíte číst dál. Ale po dočtení jsem byla moc ráda, že to mám za sebou, že se to nepřihodilo mě.....
Doporučuji k přečtení, ale v knihovně to mít nechci.
Vlastně mi z té kníhy nebylo moc dobře.

07.01.2018 3 z 5

Matky Matky Teodora Dimova

Výborné. Vzala jsem si ji na dovolenou do Bulharska, protože se vždy snažím číst autory z té země, kde zrovna jsem a tedy dovolenková četba to není, což jsem ani nepředpokládala a je to opravdu silné, rozhodně se hodlám seznámit s ostatními jejími díly - ostatně i jejího otce. Rozhodně to byla dobrá volba a dobrý vstup do bulharské literatury. Doporučuji.

31.08.2017 5 z 5

Jidáš Jidáš Amos Oz (p)

Určitě jedna z autorových slabších knih a asi ne pro každého. Pro seznámení s autorem doporučuji jeho jiné knihy(Černá skříňka, Příběh o lásce a tmě).
Příběh jako takový je docela slabý,
zajímavější mi přišla linka úvah teologických - ovšem to také není nic nového(viz. Kazanzakis), spíš sesazení do kontextu moderních dějin izraele a původu židovsko-muslimsko-křesťanského konfliktu.

21.03.2017 4 z 5

Stropy Stropy Zuzana Brabcová

Rozhodně to není kniha a čtení pro každého , je tam i dost literárních narážek a tak ,ale myslím, že velmi dobře vystihuje prožitky člověka, který se ocitá ve světě bez své dosavadní opory, návyku, jedu, nutnosti-drogy. Já jsem v tom nalezla i vtip, i když je to jinak velmi depresivní.
Velmi čtivé. Až překvapivě. Za mně lepší než rok perel.

16.02.2017

Cestovatel stoletím Cestovatel stoletím Andrés Neuman

Bohužel jsem se nedokázala začíst. Velmi jsem se na tuto knihu těšila, počáteční atmosféra byla velmi slibná, ale pak mi tam přišlo příliš zbytečných scén, příliš mnoho slov....vlastně jsem ztratila chuť to číst. Škoda. Úplně souhlasím s předešlým komentářem.

18.08.2016 2 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Humor, který mám ráda. Bavíme se u toho celá rodina, čteme s dětmi zásadně nahlas. :-)

07.08.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Teda pro mě nic moc. Docela zklamání. Přišlo mi to ploché, pořád to klouzalo po povrchu, člověk se k těm postavám vůbec nedostal.

24.06.2016 2 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Mě to bavilo, rozhodně příjemné čtení i pro dospěláky. Bohužel moje dcera je strašpytel, té to nevnutím :-).

12.05.2016 4 z 5

Sigmundovy můry Sigmundovy můry Pavel Bušta

Nápadité a neotřelé povídky. Velmi čtivé, příjemné osvěžení, má to děj a pointu, kterou ne vždy čekáte. Doplněno zdařilými kolážemi. Doporučuji.

10.04.2016 4 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Velmi dobře napsaný román, čtivý, propracovaný. Na pozadí dějin 20. století se odvíjí příběh ženy s velkým morálním kreditem a vnitřní silou. Stále je potřeba připomínat, co se tu dělo a že hranice mezi zlem a "pouhým" přivíráním očí je hrozně malá. Doporučuji.

08.04.2016

Pán Gwyn Pán Gwyn Alessandro Baricco

Krásná knížka, která vám připraví rozkoš ze čtení. Dlouho mě nic tak nebavilo.

28.03.2016 5 z 5

Barvy slečny Toyen Barvy slečny Toyen Vladislav Kučík

Dvě hvězdy za čtivost, jinak je to naprostý blábol. Chudák Toyen.

15.03.2016 2 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Atmosféra byla vynikající, je to typ knížky, kterou přečtete na jeden zátah (což se mě bohužel nepodařilo), končí kapitola a vy opět nevíte, na čem jste, pocit úzkosti a nejistoty byl místy přímo hmatatelný, závěr byl trochu střízlivější, než jsem čekala (nebo si přála), ale knížku hodnotím velmi dobře. Trochu se vždy obávám u knížek s řekněme nadpřirozenými, nemateriálními motivy, aby to nesklouzlo do banálnosti, ovšem zde je to naprosto vyvážené. Snad to bude tím, že jsou Islanďané prostě s těmito bytostmi a jevy zvyklí žít a v jejich podání to vyznívá naprosto přirozeně.

15.03.2016 4 z 5

Léčba Schopenhauerem Léčba Schopenhauerem Irvin D. Yalom

Pro mě nejlepší Yalomova kniha.

15.03.2016 5 z 5

Nad rovinou Nad rovinou Marie Stryjová

Výborné povídky.

17.02.2016 5 z 5

Z hlubin Z hlubin Margaret Atwood

Četla jsem před lety, ale doteď si vzpomínám, jak silně na mě zapůsobila. Pro mě čirá magie. Krása.

15.01.2016 5 z 5

Kanada Kanada Richard Ford

Výborný román. Nic, co by hrálo na efekt, prostě se vypráví příběh, ve kterém je zlo a neštěstí podprahové, nenápadné, ale o to působivější. Fakt zážitek.

05.01.2016 5 z 5