douchová douchová komentáře u knih

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Zážitek z četby! Po dlouhé době mám pocit, že někdo v Čechách umí psát literaturu a ne jen poskládat příběh, který nějak drží při sobě.
Krásný jazyk.

11.03.2019 5 z 5

O sněhu dávných let O sněhu dávných let Alois Brandstetter

Neurazí, ani nenadchne. Vzala jsem ji do metra, protože mám doma rozečtenou tlustou knihu, kterou nechci tahat, a nechci být ani příliš vyrušována jiným silným příběhem (Denemarková).....což účel splnilo. Vzpomínkové črty jsou mnohdy zajímavé, mnohdy docela únavné, ke konci mě rušil autorův křesťanský a trochu útočný apel (a to já nic nemám proti křesťanství). Upřímně řečeno, kdyby to mělo víc než těch 83 stran, asi bych knihu odložila.

05.02.2019 3 z 5

Dominika Dominika Jaroslav Konáš

Velmi čtivé, žánrové čtivo, pro mě tam atmosféry bylo dost, byla jsem v knize a tiše se tetelila, při odhalování, které sice člověk trochu tuší, ale u téhle literatury to nevadí. Fakt jsem si to užívala, trefilo se mi to vyloženě do nálady. Doporučuji.
A velmi zdařilá grafická úprava knihy, ostatně jako vždy u Také Take Take :-).

03.02.2019 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Za mě výborné. Možná proto (reakce na některé předchozí komentáře), že jsem to nečetla jako závěrečný díl trilogie, ale jako samostatnou knihu. Přesné postřehy o přístupu okolí na nemoc, trefný sarkasmus. Doporučuji.

23.01.2019 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Ta atmosféra mi zrovna tak sedla do noty....užila jsem si to.

26.12.2018 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Není to špatné, ale na Trhlinu to nemá.

19.11.2018 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Taková nenápadná kniha, žádný převratný děj. Určeno k opakovanému čtení, nejlépe na samotě.

19.11.2018 5 z 5

Oči nemlčí Oči nemlčí Roy Jacobsen

Pro mě nejslabší část trilogie, ale jako celek je to podařené.

19.11.2018 3 z 5

Rodinná terapie psychosomatických poruch Rodinná terapie psychosomatických poruch Vladislav Chvála

Výborná věc, skoro bych řekla až napínavé čtení. Velmi široký vhled do situace, hodně mě to obohatilo.

08.11.2018 5 z 5

Ztracené jezero Ztracené jezero Mark Slouka

Velmi příjemné překvapení, krásný jazyk, pro mě objev. Hutná knížka, kterou jsem nemohla odložit.

03.11.2018 5 z 5

Rus je ten, kdo miluje břízy Rus je ten, kdo miluje břízy Olga Grjasnowa

Znepokojivá knížka, bezvýchodná, pravdivá víc, než by si člověk přál. Chaos, ve kterém ti lidé jsou nuceni žít, je děsivý.
I přes tíživé téma je styl velmi čtivý. Po dočtení ve mě dlouho rezonovalo. Doporučuji.
Jen výtka k redakci - záměna slova mezuza za medúza je docela ….pitomá.

15.10.2018 4 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Za mě skvělé, po Trnové dívce a Chladné zemi asi nejčitelnější Topolovo dílo. Fakt se mi to líbilo, začetla jsem se a jela jak na tobogánu, nešlo skončit. Skvělý jazyk, smršť. Je pravda, že forma asi převyšuje obsah, ale to u grotesek prostě bývá. Není to pro každého, ale to asi není nic, že?

30.06.2018 5 z 5

Berlínský zápisník Berlínský zápisník Dora Kaprálová

Velmi příjemné čtení. Jako rozhovor s kamarádkou :-).

17.05.2018 4 z 5

Důkazy pro... Důkazy pro... Hanna Krall

Hanna Krallová je jako vždy skvělá, povídkové reportáže jsou silné a s velkým přesahem, zásadní téma je vyrovnávání se s holocaustem přeživší generací, práce pro psychoterapeuty a kraniosakrální terapeuty následujících desetiletí.
Velká výtka patří podobě knihy - nedůstojná brož, která se špatně drží v ruce v PŔÍŠERNÉ OBÁLCE (sice s fotkou autorky, ale takhle je to špatně!), to bohužel zájmu o knihu nepřidá a v tomto případě je to doopravdy škoda a téměř to považuji za zločin!

06.05.2018 5 z 5

Krásné.

20.04.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi vydařené. Bez efektních drásavých scén je vyjádřeno zoufalství hrdinky - dítěte a dále její boj s okolím. To málokdo umí. Doporučuji.

09.04.2018 5 z 5

Chraplavé chorály Chraplavé chorály Roman Szpuk

Knížka, ke které se lze vracet, velmi mne to oslovilo.

09.04.2018 5 z 5

Novopacko - Portrét paměti a srdce Novopacko - Portrét paměti a srdce Jan Stejskal

Velmi čtivé, plno informací, zážitek...

21.03.2018 5 z 5

Celkem příjemná kniha na odpoledne. Sečtělého člověka tam nic nepřekvapí, ale neurazí.

21.03.2018 3 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Velmi čtivé, celou dobu jsem byla " v knize ". Mám ráda příběhy z mezních situací. Problém pro mě je: lidsky mám samozřejmě se všemi lidmi v takovýchto situacích soucit, ale řešení nemám, místo pro všechny zde asi není...Ale jak autor sám řekl, tohle jeho kniha řešit nechce, jen nabízí vhled do prožitků prchajících. To se, myslím, povedlo, jen nevím, jestli to stačí....

21.02.2018 4 z 5