douchová douchová komentáře u knih

Když se mi před lety dostala knížka do rukou, naprosto mě uchvátila. Patří mezi mé "nejlepší kousky".

Sníh Sníh Orhan Pamuk

Sotva jsem to dočetla. Pamuk na mě píše nějak těžkopádně.

08.08.2015 2 z 5

Duši, tělo opatruj Duši, tělo opatruj Eda Kriseová

Hluboká, prožitá a živá knížka, kterou lze číst pořád. Autorku mám moc ráda.

Mlč Mlč Marie Stryjová

Skvělá "okrajovka", plošně asi lidi neosloví, ale já ji řadím (i s Pokojíkem) ,mezi to nejlepší z české literatury.

Pokojík Pokojík Marie Stryjová

Pro mě to byl před lety, kdy se mi kniha dostala do rukou, velký objev. Styl, obsah, všechno. Oslovilo mě to.

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Prostě parádní.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

To bylo velké zklamání, takové polovičaté. Trochu slohovka. No, nemůže být každá kniha jako Kafka na pobřeží.... Ilustrace bezva, ale jinak jsem moc ráda, že to nebyla první kniha, kterou jsem od autora četla. Asi by mě to odradilo s to by byla škoda.

08.08.2015 2 z 5

Svěcení jara Svěcení jara Alejo Carpentier

Trochu mě děsil ten závěrečný politický oslavný průšvih, ale ten krásný jazyk, ta fakt parádní literatura ho úplně zahnala do pozadí. Čtenářský požitek.

07.08.2015 5 z 5

Ztracené kroky Ztracené kroky Alejo Carpentier

Kniha se mi moc líbila, můj šálek čaje.

07.08.2015 5 z 5

Tajemství uzdravení Tajemství uzdravení Joachim Faulstich

Parádní kniha. Velmi čtivě a srozumitelně napsaná, jedna z nejlepších, které jsem kdy na téma propojení klasické a alternativní (nebo spíš duchovní) léčby četla. Velmi doporučuji!

31.07.2015 5 z 5

Děda Děda Jan Novák

Velmi příjemné překvapení.

26.07.2015 5 z 5

Skutečná událost Skutečná událost Emil Hakl (p)

Docela jsem se nudila.

26.07.2015 2 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Hodně drsné, ač jsem zvyklá na dost, přiznám se, že jsem některé celky četla se sebezapřením. Člověk si fakt neumí představit, co je všechno možné....

Moje cesta do ztracena Moje cesta do ztracena Martin Vopěnka

Docela zklamání po Pátém rozměru.

26.07.2015 2 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Velmi čtivá, zajímavá a vtipná kniha.

Nebarevné vzpomínky Nebarevné vzpomínky Martin Vopěnka

Zajímavý pohled do rodiny známého filosofa-matematika (otce) a jeho syna-spisovatele. Asi i proto, že velmi dobře znám místa, o kterých píše.

26.07.2015 4 z 5

Tak už spi Tak už spi Helen Walsh

Tak u téhle knihy mi trochu trnulo, znovuprožívala jsem své probdělé noci se svým, již odrostlým, dítkem a děkovala bohu, že jsem na to nebyla sama. Živě si vybavuju to zoufalství, když zabíráte a ono se probere...brr... Kdo nezažil, nepochopí.

26.07.2015 5 z 5

Už dávno ti chci něco říct a jiné povídky Už dávno ti chci něco říct a jiné povídky Alice Munro

Ač nejsem povídková, moc se mi to líbilo.

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Skláním se před Janem Trachtou a jeho kolegy. Čte se to se zatajeným dechem.