douchová douchová komentáře u knih

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Výborný rozhovor, pan Honzák má příjemný nadhled a náhled na věci. Příjemné a důležité čtení.

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Hodně se mi to líbilo. Zvláště ta duchovní linka, propojení se Zenem. To je mi hodně blízké.

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Velmi zajímavé, člověk žasne, jak je to jinde.

Životopis hladu Životopis hladu Amélie Nothomb

Výborné, moc se mi to líbilo. Člověk rozumí víc ostatním autorčiným knihám.

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

Velmi dobré. Četla jsem ji, když jsem byla nemocná, což je ideální čas. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že není k dispozici žádný životopis E.G. Poea! Toto je napůl fikce.

14.07.2015 5 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Jako pro knihkupkyni to bylo pro mě námětově velmi zajímavé. Kde že jsou ty časy, aby chodili nakladatelé ke knihkupci a přesvědčovali o kvalitách svých knih! Směs nostalgie a nepravděpodobnosti. Příjemná pohádka pro dospělé, doporučuji jako příjemnou, dobrou oddychovku.
(+ pár dobrých inspirací).

14.07.2015 3 z 5

Putování s černým psem Putování s černým psem Tessa Wigney

Velmi dobrá knížka, jak pro ty, kteří to nezažili a chtějí mít představu, tak pro ty, kteří hledají pomoc.

Až na krev Až na krev William Styron

Výborná věc. Dýchne na vás válka.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod William Styron

Miniatura od mistra. Líbilo se mi to.

Dům se slepou verandou Dům se slepou verandou Herbjørg Wassmo

Dobrá knížka, atmosféra, příběh....Nebylo mi z ní dobře, těžce jsem nesla, jak celé břímě nese dcera.
Jako matka nevěřím, že to ta její matka nevěděla.

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Výborné.

Zrcadlo ze Shalottu Zrcadlo ze Shalottu Robert Hugh Benson

Tajemné povídky a krásné čtení.

Zrcadlo moře Zrcadlo moře Joseph Conrad

Jak já tomu říkám : krásné pomalé čtení.

Dobré povídky.

Poznámky k dějinám Poznámky k dějinám Jiří Padevět

Příjemné počtení na večer. Mám ráda apokryfy. Bavilo mě hádat, o koho v jednotlivých medailonech jde. Ale vracet se k tomu asi nebudu.

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Výborný román, k tomu prostě není co dodat. Rozhodně si přečtěte!!!

Cesta pouští Cesta pouští Ota B. Kraus

Také musím říct, že to bylo trochu překvapení, hlavně po autorových předešlých knihách, které byly víc " na zemi " . Ale doporučuji.

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Velmi dobrý román, čtivý, silný. Rozhodně nedělá ostudu slavné ruské klasice. Ale přiznám se, že pár týdnů po dočtení, ve mě z ní nezůstalo nic moc. Na rozdíl od té klasiky.

14.07.2015 4 z 5

V břiše velryby, esej o Henrym Millerovi V břiše velryby, esej o Henrym Millerovi George Orwell (p)

Prostě pět hvězd.

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

Silná kniha. Předčila má, i tak velká, očekávání. Co my víme, jak to všechno je...