Zrcadlo ze Shalottu přehled

Zrcadlo ze Shalottu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119864/bmid_zrcadlo-ze-shalottu-119864.jpg 4 11 11

Několik kněží se po večerech schází na faře a vyprávějí si příběhy, které nelze vysvětlit přirozeným způsobem. Název naráží na Tennysonovu báseň Paní ze Shalottu, která kvůli kletbě směla pozorovat skutečný svět jen v odraze v zrcadle.

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Malvern

A Mirror of Shalott , 1907

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zrcadlo ze Shalottu. Přihlašte se a napište ho.

J.F.
07.03.2020 2 z 5

Benson je Benson, jen ta grafická úprava je tentokrát dost divná...

honajz
10.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelné příběhy, jež se dotýkají hranic náboženství a „jiných“ světů. V anglickém farním domě se schází každou sobotu pár kněží (a hostů), aby zde popsali své nejzajímavější zážitky ze setkání s tajemnem - popsán je exorcismus, zážitky klinické smrti, možné paralelní světy, možné působení minulosti na současnost, prokleté domy, duše bez požehnání, snahy ďábla apod. Přitom nenápadně jsou zde naznačeny drobné moudrosti a zamyšlení na téma víry, avšak nenásilným způsobem. Třeba v jedné povídce je naznačeno, že pokud bude nějaký poslední soud, abychom si zkusili představit, jak by náš celý život vypadal převedený do hudební skladby. Ale on i ten úvod o mravencích a pomerančové kůře má hodně do sebe. Nejvíc mne asi zaujala třídílná povídka o tom, jak ďábel sváděl boj s Bohem o duši jednoho kněze, který měl vidinu kláštera postaveného na skále.

douchová
14.07.2015 5 z 5

Tajemné povídky a krásné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zrcadlo ze Shalottu v seznamech

v Právě čtených1x